Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark Ultimate 8i - Tani Tablet z windows 8.1 instalajca systemu

Tuskany 24 Cze 2016 22:51 92388 183
    Puuska
    Poziom 10  
    tomek1106 napisał:
    Jak zrobić obraz systemu windows 10 dla win7i ze wsparciem WinBoot aby mniej na dysku zajmował sam system. Chodzi o czystą instalacje!? Ktoś już tak instalował to ???

Wpisz na youtube Lark 7i 8i 10i wimboot i wyskoczy Ci film jakiegos wegra. W opisie sa linki do pobierania. Po instalacji dodajesz polska paczke jezykowa przez ustawienia
    Tu link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=8SdNR7EGgsE
  • HelukabelHelukabel
    eellvviiss
    Poziom 10  
    Czy posiada ktoś z Was instalator do Office który był wraz z systemem Windows 8.1?

Zaktualizowałem tablet do Windowsa 10 i aktywator zniknął, po zainstalowaniu czystego Windowsa 8.1 with Bing nie ma niestety tego programu do aktywacji pakietu Office.

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie bezpłatnej licencji która była w komplecie z fabrycznym systemem?
    xander21
    Poziom 10  
    eellvviiss napisał:
    Czy posiada ktoś z Was instalator do Office który był wraz z systemem Windows 8.1?

Zaktualizowałem tablet do Windowsa 10 i aktywator zniknął, po zainstalowaniu czystego Windowsa 8.1 with Bing nie ma niestety tego programu do aktywacji pakietu Office.

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie bezpłatnej licencji która była w komplecie z fabrycznym systemem?

office jest przypisany do konta microsoftu. Ściągnij ponownie.
    czechu191
    Poziom 1  
    Witam, Mam problem z dotykiem na 8i wgrywałem już różne wersje i albo nie działa albo działa ale nie tak jak powinnien. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    dvd79
    Poziom 14  
    Działający sterownik wraz z instrukcją w załączniku.

U mnie działa....
    Całe zamieszanie robi plik SileadTouch.fw, który trzeba było skopiować z poprzedniej działającej wersji Windowsa.

Ja natomiast mam problem z WIFI i wciąż szukam rozwiązania.
    Otóż zauważyłem że na windowsowskim sterowniku oraz nowszych (z wyjątkiem wersji 3008.29.0301.2016) wskaźnik zasięgu na pasku zadań kiedy wskazuje niby full zasięg to internet nie działa. Jak tylko zasięg spadnie o jedną kreskę to zaczyna działać. Okazało się że wskazanie tego wskaźnika jest odwrotne do faktycznej siły sygnału. Dopiero sterownik w wersji 3008.29.0301.2016 pokazuje prawidłowo.

Problem jest z zasięgiem. Najprawdopodobniej z powodu kiepskiej anteny. Wskaźnik pokazuje jedną, góra dwie kreski. Z drugiej strony podłączając zwykłą antenę 3 dB wskazania się nie zmieniają.

Może ktoś ma na to radę ?

W załączniku zamieszczam najnowszą dostępną wersję sterownika.

PS. Pliki są spakowane rarem w wersji 5.xx
  • HelukabelHelukabel
    supermegazord
    Poziom 1  
    Witam fajny temat sporo porad, jednak mam problem z Larkiem i7 najpierw nie czytał mi żadnego botowalnego pendrive-a ani karty pamięci, W Uefi shell widać było urządzenie blkx ale po wejściu w nie, nie mogłem nawet wylistowac folderów. Przywracałem bios do fabrycznych kombinowałem i nic nie zadziałało, w końcu się "bardzo zdenerwowałem" i pozmieniałem wszystkie opcje związane z USB w BIOS, efektem czego chyba udało mi się w/w tablet uceglić bo na klawiaturę nie reaguje i ESC przy starcie nie działa, Chciałbym w jakiś sposób zresetować BIOS do ustawień fabrycznych ale bez klawiatury jest to dość trudne. Ma ktoś może jakiś pomysł co można z tym jeszcze zrobić?
    Puuska
    Poziom 10  
    supermegazord napisał:
    Witam fajny temat sporo porad, jednak mam problem z Larkiem i7 najpierw nie czytał mi żadnego botowalnego pendrive-a ani karty pamięci, W Uefi shell widać było urządzenie blkx ale po wejściu w nie, nie mogłem nawet wylistowac folderów. Przywracałem bios do fabrycznych kombinowałem i nic nie zadziałało, w końcu się "bardzo zdenerwowałem" i pozmieniałem wszystkie opcje związane z USB w BIOS, efektem czego chyba udało mi się w/w tablet uceglić bo na klawiaturę nie reaguje i ESC przy starcie nie działa, Chciałbym w jakiś sposób zresetować BIOS do ustawień fabrycznych ale bez klawiatury jest to dość trudne. Ma ktoś może jakiś pomysł co można z tym jeszcze zrobić?

Polecam mój poradnik, mam w podpisie
    tomek1106
    Poziom 11  
    Witam. Czy ktoś już ma zainstalowany na Larku 7i win windows 10 anniversary update. Ja mam taki problem, że nie chce się zablokować, nie pokazuje blokady ekranu, tylko na chwile mrugnie ekran blokowania i znów jest widoczny pulpit. Tak to wszystko działa OK. Około 5 GB zostaje wolnego przy czystej instalacji systemu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
    maciwi3
    Poziom 19  
    Witajcie.Mam problem z działającym dotykiem w 8i.Instalowałem już chyba wszystkie sterowniki do dotyku do tego tableta i niestety za każdym razem jest on jakby odwrócony.
    Klikając w pozycji pionowej ikonkę start uruchamia mi się kalendarz.
    Instalowałem czysty win10.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    sieman0
    Poziom 10  
    Witam, wczoraj otrzymałem tablet Kiano 8 3G MS i jest to bliźniacza wersja Larka z powyższego tematu. Problemem jest oczywiście sterownik ekranu dotykowego, który i u mnie po wielu próbach a także przeinstalowywaniu systemu nie przyniosło żadnych efektów jest tak jakby odwrócony "tapuję" po prawej stronie to dotyk łapie po lewej a rzecz biorąc nie idzie tego obsługiwać, patrzyłem też pliki "SileadTouch.fw" lecz jaki znajdę w Internecie nie różni się rozmiarem więc uważam, że podmiana nic tu nie da...
    Załączam link do mojego filmiku, który pokazuje w czym tkwi problem: https://www.youtube.com/watch?v=Ns-mPw5mFaI

Wszystkie sterowniki oczywiście zainstalowałem włącznie w G-Sensorem, brak 'Nieznanych urządzeń'.
    tomek1106
    Poziom 11  
    Witaj. Spróbj użyć tego sterownika Link

Dodano po 3 [minuty]:

U mnie natomiast na Larku WIN 7 działa wszystko, ale też się męczyłem ze sterownikami dla WINDOWS 10. Mam tylko jeden problem, że nie chce się zablokować ekran z blokadą ekranu, na chwilę pojawi się blokada ekranu i po chwili automatycznie znów pulpit się pojawia, działa tylko całkowite wyłączenie ekranu.
    sieman0
    Poziom 10  
    Zakualizuj sterowniki Chipsetu np.przez Driver Pack Solution przez ten program poszło u mnie blokowanie z przycisku tylko jedynie nie mogę Uśpić tabletu no i ten nieszczęsny dotyk.
    Dzieki za link i wieczorem obadam jak się mają sprawy ze sterownikiem od Ciebie.
    rubino
    Poziom 9  
    Aimeiz napisał:
    tomek1106 napisał:
    Skąd wziąć kabel OTG dla tego tablet, abym mogł podłaczyć wiele urządzeń pod usb i jednocześnie baterie ładował? Istnieje tatki kabel?

Są takie mikro huby na Ebayu. Kilkanaście złotych, darmowa przesyłka.
    Nie podaję linku, bo się zdezaktualizuje, ale nazywa się to tak:

4 Port Micro USB Power Charging OTG Hub Cable For Android Tablet Smartphone HY

Jakość wykonanie nie jest porażająca, hub nie jest ekranowany i kabelki też nie są, ale działa. Ma 3 porty USB, gniazdo na zasilacz micro usb - tu się wtyka zasilacz od larka i wtyk micro usb do wetkniecia w tablet.

Obecnie używam innego rozwiązania, bo 3 porty to dla mnie za mało.
    Przerobiłem aktywnego huba D-link tak aby wpuszczał zasilanie nie tylko w peryferiale, ale i w gniazdo hosta.Niestety podłaczanie huba do huba bywa że nie spełnia zadania, choć czasem działa.

Zrobiłem odpowiedni kabel, aby tablet przyjmował zasilanie z zewnątrz a nie wydawał zasilania z akumulatora.
    Kabel OTG, czyli taki co nie zasila, ma masę na dwóch stykach micro USB a taki co zasila ma masę tylko na jednym styku.
    Przez dostępne kable OTG nie zasili się tableta. Nawet rozebranie wtyczki nie daje możliwości zlikwidowania tej drugiej masy (reference). Napsułem trochę kabli, całe szczęście tanich z Chin.
    Jest jeszcze metoda złożenia kabla z dwóch i z przejściówki "Gender changer".
    Tylko nie mogę znaleźć linku gdzie to widziałem.

Czy ktoś próbował podłączyć kabel OTG do tableta na androidzie oraz standardowy kabel do ładowania tableta. Chciałem podłączyć myszkę na kablu OTG do tableta na androidzie i jednocześnie kabel zasilający, aby jednocześnie korzystać z myszki i ładować tableta. Kabel OTG "nie przenosi" napięcia do ładowania i tu jest problem. Może komuś udało się
    sieman0
    Poziom 10  
    Ja jak podłączam USB HUB z zasilaczem 5V 2000mA to przy samej myszce potrafi ładować tablet włączony ale już jak podepnę klawiaturę, pendrive to rozłącza bo akurat te tablety mają spore zapotrzebowanie na prąd.
    tomek1106
    Poziom 11  
    rubino napisał:
    Aimeiz napisał:
    tomek1106 napisał:
    Skąd wziąć kabel OTG dla tego tablet, abym mogł podłaczyć wiele urządzeń pod usb i jednocześnie baterie ładował? Istnieje tatki kabel?

Są takie mikro huby na Ebayu. Kilkanaście złotych, darmowa przesyłka.
    Nie podaję linku, bo się zdezaktualizuje, ale nazywa się to tak:

4 Port Micro USB Power Charging OTG Hub Cable For Android Tablet Smartphone HY

Jakość wykonanie nie jest porażająca, hub nie jest ekranowany i kabelki też nie są, ale działa. Ma 3 porty USB, gniazdo na zasilacz micro usb - tu się wtyka zasilacz od larka i wtyk micro usb do wetkniecia w tablet.

Obecnie używam innego rozwiązania, bo 3 porty to dla mnie za mało.
    Przerobiłem aktywnego huba D-link tak aby wpuszczał zasilanie nie tylko w peryferiale, ale i w gniazdo hosta.Niestety podłaczanie huba do huba bywa że nie spełnia zadania, choć czasem działa.

Zrobiłem odpowiedni kabel, aby tablet przyjmował zasilanie z zewnątrz a nie wydawał zasilania z akumulatora.
    Kabel OTG, czyli taki co nie zasila, ma masę na dwóch stykach micro USB a taki co zasila ma masę tylko na jednym styku.
    Przez dostępne kable OTG nie zasili się tableta. Nawet rozebranie wtyczki nie daje możliwości zlikwidowania tej drugiej masy (reference). Napsułem trochę kabli, całe szczęście tanich z Chin.
    Jest jeszcze metoda złożenia kabla z dwóch i z przejściówki "Gender changer".
    Tylko nie mogę znaleźć linku gdzie to widziałem.

Czy ktoś próbował podłączyć kabel OTG do tableta na androidzie oraz standardowy kabel do ładowania tableta. Chciałem podłączyć myszkę na kablu OTG do tableta na androidzie i jednocześnie kabel zasilający, aby jednocześnie korzystać z myszki i ładować tableta. Kabel OTG "nie przenosi" napięcia do ładowania i tu jest problem. Może komuś udało się

Tak da się!
    Najpierw podłaczasz zwykły kabel micro usb pod tableta.
    Potem taki adapter

potem do niego taki kabelek

później podłączasz jeden usb pod ładowarkę usb, a a drugi masz host( pendrive , myszkę, klawiaturę, hub usb) co chcesz....
    rubino
    Poziom 9  
    Nie działa takie podłączenie.

Ja mam tableta na androidzie a nie na windowsie.

Próbowałem jeszcze podłączenie kabla otg do tableta oraz tego drugiego kabla usb żeńskie i dwa usb męskie tzn. kabel Y, ale działa tylko myszka a nadal nie ma ładowania.

Przez kabel OTG chyba nie popłynie prąd do ładowania.

Szukam jeszcze kabla rozgałęźnika micro usb męskiego i dwa micro usb żeńskie Wtedy można byłoby podłączyć do jednego gniazda mirco usb (żeńskiego) kabel OTG a do drugiego gniazda micro usb (żeńskiego) kabel oryginalny do ładowania tableta.
    tomek1106
    Poziom 11  
    Testowane na Windowsie Lark7Win, na androidzie nie mam pojęcia ....
    Viktor_Korol
    Poziom 3  
    Witam sąsiadów.
    Niestety dla tekstu. Używam Google Translator. a sam z Ukrainą.
    Mam tablet Lark 8i.
    OTG wyłączona.
    Windows poleciał (nie jest uruchomiony, nie można przywrócić).
    Jak dostać się do BIOS-u?
    Dziękuję bardzo.
    tomek1106
    Poziom 11  
    podczas włączania tabletu wciśnij jednocześnie vol-, vol+ i power przyciski, to wejdziesz do biosu
    Viktor_Korol
    Poziom 3  
    tomek1106 napisał:
    podczas włączania tabletu wciśnij jednocześnie vol-, vol+ i power przyciski, to wejdziesz do biosu

Widzę komunikat:
    Code:
    Entering DnX mode,

Waiting for fastboot command...

a następnie z powrotem do logo i załadunku.
    mrozow77
    Poziom 9  
    Witam wszystkich na forum.

Jstem "szczęliwym" posiadaczem lark 10i i oczywiście mam problem ze sterownikami. Dokładniej ze sterownikami karty wifi i oczywiście DOTYKU.
    Jeśli chodzi o karte wifi to zakłóca prace głośników (trzeszczą) a w dotyku wiadomo (świruje). Próbowałem już wszystkich sterowników z tego wątku i nic.
    Instalowałem też nowy system zgodnie z filmikiem od jakiegoś węgra i nic. Po instalacji systemu sterownik dotyku jest niezainstalowany jako jedyny. Jedno co mnie zastanawia to to, że u tego węgra tablet odpala się odrazu w poziomie a u mnie o dziwo w pionie (nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale może ma).
    Ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie ??
    Freddy
    Poziom 43  
    mrozow77
    Poziom 9  
    Freddy napisał:
    Właściwe sterowniki masz dostępne na stronie Larka, wraz z instrukcją obsługi.

Podeslij linka bo nie moge znalesc
    Freddy
    Poziom 43  
    Przecież TUTAJ są właściwe sterowniki do tego tabletu do Windows 10. Widać, że nawet nie zaglądałeś na stronę producenta.
    mrozow77
    Poziom 9  
    Freddy napisał:
    Przecież TUTAJ są właściwe sterowniki do tego tabletu do Windows 10. Widać, że nawet nie zaglądałeś na stronę producenta.

A czytac umiesz?? Lark 8i a 10i to nie to samo