Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark Ultimate 8i - Tani Tablet z windows 8.1 instalajca systemu

Tuskany 18 Lis 2015 13:48 82410 183
  • #31 18 Lis 2015 13:48
    Arakon85
    Poziom 1  

Witam możecie napisać krok po kroku jak przeprowadzić aktualizację do Windowsa 10 na tym tablecie. Robie wszystko zgodnie ze strony larka. Wkładam do slotu kartę 16Gb chce uaktualić windowsa to pisze ,że potrzebuje 8GB wolnego miejsca.

• Deimic Smart Home
  • #32 04 Gru 2015 16:48
    greygor
    Poziom 10  

Witam

Wgrałem do tabletu Windows 10 z pendrive. Czysta instalacja. System chodzi, lecz po wgraniu sterowników mam problem z dotykiem - działa, ale reaguje w zupełnie innych miejscach niż jest dotykany, oraz źle działa czujnik obrotu ekranu - mam zawsze ekran do góry nogami.

Czy ktoś posiada informacje co jest nie tak?

Ewentualnie, pozostawiłem nieruszoną partycję recovery, jak przywrócić z niej system od producenta?

• #33 04 Gru 2015 20:44
    wujokrzycho
    Poziom 5  

mam ten sam szit i tak samo po aktualizacji do 10. Uporałeś się z problemem? Na stronie larka sterowniki do w10 nie działają a chwalą się, że instalacja trwa 2 sekundy :)

• #34 04 Gru 2015 23:47
    greygor
    Poziom 10  

Jeszcze nie, ale skoro nie tylko mój tablet tak ma, to raczej wyklucza winę sprzętu.
    W tym momencie chyba najchętniej przywrócił bym fabrycznego Windows 8.1 i cieszył się tabletem. Specjalnie jak instalowałem to nie formatowałem wszystkich partycji i zostawiłem recovery, na wszelki wypadek. Nie przypuszczałem, że może być taki problem, żeby z tego skorzystać, w takim razie po co te prawie 6GB jest zajęte na dysku twardym. Próbowałem wszystkich kombinacji klawiszy power vol+ vol- przytrzymać przy uruchamianiu i nic nie wywołało menu odzyskiwania. W menu po wciśnięciu Esc też nic, szukałem też opcji w samym Windows aby przywrócić z obrazu kopii zapasowej, to nie widzi tej dodatkowej partycji. Dzwoniłem też na infolinię firmy Lark, pani była miła, natomiast stwierdziła, że ona nie jest od tego i powiedziała, żeby napisać maila, co też zrobiłem.

• Deimic Smart Home
  • #35 05 Gru 2015 13:30
    wujokrzycho
    Poziom 5  

Muszę Ciebie zmartwić. Przy aktualizacji do W10 ukryta partycja recovery zostaje usunięta.

Nowy dzień, jestem chory więc mam więcej czasu - podejście numer 2

UPDATE:

Nie pytaj ile przekopałem obrazów systemów chińskich tabletów...

Sterowniki niżej

Usuń stary sterownik i zainstaluj przez "wskazanie na dysku pliku *.inf" i nie kopiuj pliku *.fw ze strony larka. Te z załącznika działają wyśmienicie

• #36 06 Gru 2015 20:28
    Zaki22
    Poziom 1  

Pisaliście tu, że bluetooth obsługuje kilka urządzeń. Mogę jakoś podłączyć zwykłą myszkę (logitech m175) pomijając adapter czy muszę mieć specjalną myszkę?

• #37 10 Gru 2015 09:52
    svyturyso
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam tablet Lark i8 win. Chciałbym przeprowadzić czysta instalacje windows 10. Rozumiem że trzeba podpiąć huba micro usb i do niego klawiaturę oraz pendriva.
    Proszę o podpowiedź co trzeba przestawić w biosie aby czytał bezpośrednio pendriva? Fotka w załączniku

Czy tablet ładuje się z poziomu biosu?

Pozdrawiam
    Kamil

• #38 11 Gru 2015 01:05
    wujokrzycho
    Poziom 5  

Boot manager i startujesz z USB. Rozumiem ze w pierwszej kolejności zrobiłeś aktualizacje z poziomu Windows? Przed czystą instalacją w10 musisz przeprowadzić aktualizacje zeby system sie aktywowal. Jak bedzie komunikat system aktywowany to mozesz robić codziennie czyste instalacji.

• #39 11 Gru 2015 09:40
    svyturyso
    Poziom 2  

Witam
    Przed instalacją nie robiłem aktualizacji z poziomu windows z uwagi na brak możliwości jej przeprowadzenia - było za mało miejsca na dysku. Wymyśliłem sobie że usunę partycje recovery aby zyskać kilka Gb :) Z czytałem serial number programem, odpaliłem boot managera.

Instalacja win 10 z pendriva zaskoczyła. Niestety przy 92% wyskoczył błąd oraz zatrzymanie instalacji.

Spróbowałem również instalacje win 8,1 - tutaj instalacja przechodzi do końca
    ale po uruchomieniu jest niebieski ekran i nie chce dalej wystartować.

Przy obu instalkach zaznaczyłem aby cały dysk został sformatowany i na nowo podzielony.
    Proszę o podpowiedz co zrobiłem nie tak? Przy okazji dodam że obsługa techniczna firmy Lark jest na wyjątkowo niskim poziomie, odsyłają do płatnego seriwsu rma-elwiko.

• #40 20 Gru 2015 15:19
    brass313
    Poziom 2  

d3m0l napisał:

System po restarcie powinien sam zacząć ładować z pena jeśli tego nie zrobi posługujemy się konsolą UEFI jak w linii poleceń PowerShella
    Podajemy nazwę napędu i pewnie będzie to Shell> FS0: [Enter] << tam jest zero a nie O
    kolejne polecenie fs0:\> CD EFI\BOOT [Enter]
    Teraz listujemy zawartość fs0:\EFI\BOOT> LS [Enter]
    W zależności od wersji systemu dla 64 bitowego będzie to plik BOOTX64.EFI a dla 32bit BOOTIA32.EFI
    Wpisujemy więc fs0:\EFI\BOOT> BOOTIA32.EFI [Enter]

probowalem, komendy dzialaja ale jedynym efektem jest restart tabletu i powrot to niebieskiego menu z 3 opcjami (pokazany w 1szym poscie), mam podpiety pendrive z win8.1 i klawiature.
    Czy ktos moze podac instrukcje instalacji windowsa przy uszkodzonym recovery?
    Czy usb rzeczywiscie moze nie byc bootowalne?

• #41 22 Gru 2015 09:16
    brass313
    Poziom 2  

Pelna instrukcja instalacji systemu od zera, sam sie troche nameczylem sklejajac info z forum:

Potrzebne:
    1. Kabel OTG
    2. USB hub na 3 wyjscia (jesli OTG ma 3 wyjscia usb to mozna sobie to darowac)
    3. myszka i klawiatura USB (ewentualnie ps2 i przejsciowki)
    4. pendrive 8gb z win 8.1 (same pliki, nie musi byc bootowalny)
    5. Sterownik dotyku ze strony Lark http://www.lark.com.pl/produkt/148_ultimate-8i-win.html (jest dla win10 ale na 8.1 dziala doskonale)
    6. Pozostale sterowniki https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHc1xMj...Id=d0332f12133fe681%21221&action=defaultclick

Podpinamy wszystko pod tablet przez OTG i zaczynamy:

Instrukcja
    1. Z niebieskiego ekranu wchodzimy w druga opcje i wybieramy konsole Powershell
    2. Wpisujemy komendy
    fs0:[Enter]
    CD EFI\BOOT [Enter]
    BOOTIA32.EFI (jesli mamy win 32bit) LUB BOOTIA64.EFI (jesli mamy win 64bit)
    3. Tablet powinien sie powinien sie zresetowac i przechodzimy instalacje windowsa, kolejno formatujemy partycje i instalujemy system. Dotyk nie bedzie dzialal wiec uzywamy klawiatury i myszki.
    4. Laczymy sie z wifi, przechodzimy do Menadzera Urzadzen i rozwiazujemy kolejne problemy wskazujac folder z wypakowanymi sterownikami (potrzebne, pkt. 6), a co jak cos nie moze znalezc to pozwalamy mu wyszukac w sieci
    5. Instalujemy sterownik dotyku
    6. Restart, i powinno hulac.

Jesli zle dziala Wam dotyk, tzn tabley widzi dotyk jakby 4cm od miejsca faktycznego styku z ekranem to znaczy ze macie zly sterownik, polecam ten ze strony producenta.

Ostrzegam przed kruchoscia ekranu tego tabletu, minimalny upadek bokiem na ziemie = pajeczyna na ekranie, wiem bo przerobilem.
    Ogolnie tablet polecam mimo sredniego ekranu, rok temu kupilem go za 400zl, teraz chodzi po 300zl i moim zdaniem jest wart tego, pakiet office z klawiatura i myszka czynia z niego pelnoprawny komputer, a procesor pozwala na plynne granie np. w San Andreas.

• #42 22 Gru 2015 10:46
    trader205
    Poziom 2  

Witam serdecznie możecie napisać krok po kroku jak zainstalować sterownik do dotyku Lark Ultimate 8i. Dotyk wariuje jest jakby obok i obraz jest odwrotnie, widzę że koledzy na forum mają taki sam problem. Nie wiem co mam zrobić z tym plikiem co jest do pobrania wyżej.

Instalowałem wszystkie sterowniki co na tej stronie i dotyk dalej wariuję proszę o poinstruowanie jak to się wgrywa. Proszę o pomoc i pozdrawiam

• #43 23 Gru 2015 13:38
    danielloromano
    Poziom 1  

Na razie udało mi się opanować "wariowanie" orientacji. Trzeba podmienic sterownik w menadżerze urzadzeń w grupie czujniki
    BMA2x2Accelerometer.inf
    niestety nadal jest problem z dotykiem, na razie napisałem do Larka zapytanie, zobaczymy co powiedza.

• #44 23 Gru 2015 21:23
    rafalrrrr
    Poziom 12  

Poradził sobie ktoś z tym dotykiem w Larku 7i WIN? Wypróbowałem pierdylion sterowników z innych chińskich tabletów i wszędzie takie same efekty... czyli dotyk jest przesunięty względem realnego dotknięcia :/ Próbowałem użyć opcji kalibracji ekranu w Windowsie, lecz niestety efekt był ten sam. Ma ktoś oryginalne stery z Windows 8.1 do Larka 7i WIN do ekranu dotykowego? Niestety nie zdążyłem zrobić kopii zapasowej tych sterów :(

• #45 25 Gru 2015 13:12
    benio123
    Poziom 15  

Wgrał ktoś do tego lark7i androida? Jeśli tak to proszę opisać jak to zrobić.

• #46 25 Gru 2015 18:01
    wojasheck
    Poziom 2  

Witam!

Rozwiązałem problem z dotykiem w 8i WIN na Windows 10 :)

Podmieniłem plik FW z oryginalnego czystego drugiego takiego tabletu.

Plik znajduje się w Windows/system32/drivers

Później restart urządzenia i działa :)

Posiadam wszystkie sterowniki z drugiego nieruszanego tabletu więc w razie czego służę pomocą.

Wesołych świąt!

Dodam że u mnie było konieczne zainstalowanie prawie wszystkich starych sterowników z czystego tableta aby dotyk dobrze współpracował ponieważ robiłem czystą instalację z pendrive'a.

• #47 25 Gru 2015 18:28
    Mucha_k
    Poziom 2  

Witam, mam pytanie czy ktoś używa na tym tablecie (8i) windows 10? jak tak to proszę się podzielić czy warto go instalować do 8i czy zostać na 8.1.

• #48 25 Gru 2015 18:33
    wojasheck
    Poziom 2  

Jeśli nie straszne Ci przygody ze sterownikami to aktualizuj. Ja nie żałuję, jest dużo lepiej :)

• #49 25 Gru 2015 18:41
    trader205
    Poziom 2  

Wojasheck mam prośbę, podmieniłem ten plik i dalej dotyk wariuję mrzesz wrzucić te sterowniki zainstaluję wszystkie po kolei od nowa. Pozaprawiam i życzę wesołych świąt :D

• #51 26 Gru 2015 22:19
    Aimeiz
    Poziom 15  

Koledzy.
    Posiadam świeżutkiego Larka Ultimate 7i Win z syatemem win8.1 i próbowałem zrobić upgrade do win10. Niestety napotkałem na problem zbyt małej ilości miejsca na wewnętrznym dysku.
    W jaki sposób to mozna obejść. Po dwukrotnym resecie urządzenia do ustawień fabrycznych już nawet nie da się ściagnąć upgrade bo zapełnia się dysk. Włożenie dodatkowej karty sim 32GB nie pomaga, bo on z uporem maniaka ściąga to na dysk wewnętrzny, zamiast na dołożoną kartę.
    Ściągnąłem na kartę sdhc z microsoft system 32 bitowy, więc mógłbym spróbować z ego zbootować, ale z braku doświadczenia z tabletemi, nie chcę działać po omacku.

Chciałbym zabezpieczyć sobie drogę odwrotu i mam pytania praktyczne:
    1. W jaki sposób mogę na jakiś zewnętrznby nośnik zrobić odtwarzalną kopię tego dysku wewnętrznego, aby gdy upgrade coś skasuje mógł wrócić do początku? Widziałem że są 3 partycje.
    2. Czy są jakieś inne obszary do skopiowania, które może update zniszczyć i jak je skopiować?
    3. W jaki najbezpieczniejszy sposób mogę zrobić upgrade z karty sdhc, którą nagrałem narzędziem ze strony Microsoft? Chodzi mi o sposób, który zapewni aktywację win10 na podstawie licencji win 8.1, który jest obecnie na tablecie?
    4. Mam te sterowniki ekranu dotykowego, o których była mowa w wątku. Czy dodać je do karty sdhc na której mam system win10, czy już je mogę wgrać choćby z dysku sieciowego?

5. Koledzy piszą że zrobili upgrade, wygląda na to że metodą zgody na klasyczny upgrade, dlaczego u mnie to nie wychodzi?

Prośba o pomoc..
    \
    Pozdrawiam.

M.

PS: Ładną instrukcję widzę wcześniej od kol Brass313, ale mam do niej pytanie uszczegóławiające:

Instrukcja
    1. Z niebieskiego ekranu wchodzimy w druga opcje i wybieramy konsole Powershell

>> Jak w chodzimy w niebieskiu ekran?
    Czy taka karta sdhc ze ściągnietym win 10 32 narzędziem ze strony Microsofta to właśnie nośnik z którego da się zainstalować działające win10?

2. Wpisujemy komendy
    fs0:[Enter]
    CD EFI\BOOT [Enter]
    BOOTIA32.EFI (jesli mamy win 32bit) LUB BOOTIA64.EFI (jesli mamy win 64bit)
    3. Tablet powinien sie powinien sie zresetowac i przechodzimy instalacje windowsa, kolejno formatujemy partycje i instalujemy system. Dotyk nie bedzie dzialal wiec uzywamy klawiatury i myszki.

>> Czy BOOTIA32.EFI sam utworzy partycje o odpowiednich rozmiarach czy musimy sami zadecydować?
    Jakie partycje są odpowiednie dla systemu win10 32 zainstalowanym na wewnetrznym flashu 16GB?
    Czy musi być klawiatura i myszka USB czy może być Bluetooth? Chyba na tym etapie sterownik BT nie będzie działać? Są takie mikrohuby i kable OTG zapewniające korzystanie z portu USB przy jednoczesnym zasilaniu tableta - czy to dobre rozwiązanie dla tego typu działań?

Jak sformatować poszczególne partycje? pewnie BOOT, system i recovery?
    Zniknie partycja recovery, jak ją gdzieś skopiować, żeby móc wrócić w razie niepowodzenia?

4. Łączymy sie z wifi, przechodzimy do Menadżera Urzadzen i rozwiazujemy kolejne problemy wskazujac folder z wypakowanymi sterownikami (potrzebne, pkt. 6), a co jak cos nie moze znalezc to pozwalamy mu wyszukac w sieci

>>czy po wyczyszczeniu całego dysku przez instalację od zera Tablet nadal zachowa informację o likcencji i da się zaktywować? Czy trzeba zwrócić uwagę aby czegoś nie wykasować?
    Z jakimi sterownikami oprócz tego ekranu dotykowego są problemy i co i skąd trzeba ściągnąć, żeby je rozwiązać?

5. Instalujemy sterownik dotyku
    6. Restart, i powinno hulac.

>> Czy ta instrukcja jest na podstawie faktycznie wykonanej instalacji? Czy to przekaz teoretyczny?

• #52 28 Gru 2015 01:27
    wojasheck
    Poziom 2  

U mnie niestety za żadne skarby nie udało się zrobić update "normalnie" (ani z pena ani z Windows Update), cały czas zacinki instalacji, błędy itp.

System zainstalowałem używając specjalnie przez siebie zrobionego kabelka otg (dołożyłem wtyk usb, który dodatkowo ładuje tablet podczas używania otg) i zwykłego huba usb.

Klawiaturka, mysz, pendrive i poszło bez problemów, wiadomo tracimy recovery ale system jest nadal aktywowany (przynajmniej u mnie).

Sterownik dotyku najlepiej wrzucić z oryginalnego sklepowego Larka z Win8.1 (wyżej wrzuciłem paczuszkę).

A tu pozostałe stery z Win8.1 (na nich wszystko ładnie chodzi, wgrywałem przez Menedzer Urządzeń):
    https://www.dropbox.com/s/ulf4dx35nimzpy8/DriverStore.rar?dl=0

• #53 28 Gru 2015 08:44
    Aimeiz
    Poziom 15  

Hej.
    Dzięki jednemu z kolegów z Elektrody, który przysłał mi link do recepty, która jest na stronie Microsoft - answers.microsoft.com, udało się zainstalować win10 na Larku. Bardzo dziękuję.
    To co musiałem zrobić nieco inaczej, bo instalacja się wysypywała to zmniejszyć plik wymiany do 512MB a nie jak zalecane 256MB, poza tym po całkowitym powrocie do ustawień fabrycznych (jeszcze win 8), trzeba aktywować Windows, gdyż inaczej instalacja z karty SDHC pyta o klucz do win10, którego nie mamy. System Win10 miałem na karcie 32GB, ta sama karta posłużyła jako dodatkowy dysk potrzebny przy instalacji. Nie musiałem wkładać innej. Zresztą po całej zabawie zmieściła się tam też kopia zainstalowanego systemu.
    Poza tym trzeba się uzbroić w cierpliwość i nie zrażać się tym, że postęp instalacji idzie bardzo wolno. Najlepiej zostawić na noc i pójść spać. Na rano powinno być gotowe. Ja raz przerwałem instalację, po chyba godzinnym oczekiwaniu aż postęp kopiowania plików zmieni się z 1 do 2%.
    Przerwanie instalacji okazało się bezpieczne - tablet wrócił do win 8.1 i to dosyć szybko.
    Za kolejnym razem było to samo, ale zostawiłem instalację samej sobie i jak wróciłem to najpierw było już 25% potem dalszy postęp. Wydaje się że instalacja się zawiesza, ale tak nie jest. Po prostu idzie bardzo wolno. Być może dlatego tak wolno, że ściągnięty z Microsofta Win10 wgrałem na kertę SDHC sformatowaną na FAT32 a nie NTFS. Nie wiem czy to ma znaczenie i nie mam już jak to sprawdzić.
    Oczywiście po instalacji trzeba było wgrać sterownik do ekranu dotykowego. Bo inaczej działa odwrotnie i z przesunięciem kilka cm.
    Przydaje się podłączyć klawiaturę i myszkę, dlatego warto się zaopatrzyć w kabelek OTG z ładowaniem, lub Micro hub USB z ładowaniem. Są takie na All.... i oczywiście na Eb.. prosto z Chin. Niestety nie miałem i musiałem na przemian podłączać to myszkę to klawiaturę.
    Mam klawiaturę USB z touchpadem, ale nie chciała działać, nie wiem dlaczego. Wygladało że nie dostaje zasilania przez kabelek OTG bo nie świeciły się ledy, choć podłączony do tego samego kabelka pendrive lub myszka działały i miały zasilanie.
    Na koniec przeprowadziłem czyszczenie dysku, co dało dodatkową przestrzeń.
    Można spokojnie zażyczyć sobie usunięcie poprzedniej wersji windows, choć zdziwiło mnie gdzie się te win 8 zmieściło. Daje to dodatkowe kilkaset mega.
    Po tych operacjach miałem ponad 8GB wolnego miejsca, które po nocy stopniało do 6.7GB bo win10 ciągle pobiera kolejne uaktualnienia.
    System chodzi wyraźnie szybciej niż win 8.1 i jest więcej miejsca na "dysku" wewnętrznym niż gdy był win 8.1.
    Na dzień dzisiejszy - polecam aktualizację. Co będzie później - czas pokaże, ale jestem dobrej myśli.

Życzę pomyślnego uaktualniania.

Marcin.

• #54 28 Gru 2015 12:43
    zapsi92
    Poziom 2  

Witam, panowie czy mógłby ktoś nagrać filmik jak zainstalować win10 na naszym larku?

• #56 31 Gru 2015 13:47
    zapsi92
    Poziom 2  

Dzięki, a jeszcze pytanie które urządzenie w menadżerze urządzeń jest od dotyku?

• #57 31 Gru 2015 20:08
    hidy
    Poziom 9  

trader205 napisał:
    Witam serdecznie wszystkich znalazłem sterownik dotyku do LARK ULTIMATE 8I, działa ma win 10 :D

Dzięki trader205 za sterownik dotyku. Rozwiązał to problem w win 10.
    Próbowałem wszystkiego ale dopiero to pomogło.

Jak ja zainstalowałem win 10 na Lark ultimate i8:
    Użyłem pendrive z systemem windows10 (system plików fat 32 - zawartość z płyty windows) .instalator bootował z niego po wybraniu w biosie uefi pliku xx.efi.
    natomiast potem po pojawieniu się logo windows i przycisku zainstaluj już nie działał trzeba było - włożyć drugiego takiego samego pena, ale z systemem pliów NTFS i dalej poszło!!!!
    Sterowniki wszystkie wgrałem z systemu 8.1 ściągnięte Double driverem.
    Tylko ten dotyk nie działał ale już po problemie.
    dzięki jeszcze raz PZDR.

• #58 01 Sty 2016 17:13
    marek7306
    Poziom 1  

Ahoj z Čech, sice umím Polsky ale budu psát po svém. Můj postup na instalaci Windows 10 je následující. Vyčtu si číslo Windows 8.1 za pomocí software. Číslo si vyfoťte nebo opište a schovejte. Budete ho potřebovat. Nachystejte si obyčejnou klávesnici usb a myš usb plus flash disk a usb hub..Restartujte tablet a při objevení loga Lark mačkejte klávesu ESC. Před samotnou instalaci si udělejte bootovatelný USB disk Windows 10 za pomocí nástroje Rufus 2.6. A jdeme na to, restart, klávesa ESC a jsme v menu. Všechno zařízení je připojeno v hubu, v biosu tabletu najedeme na položku boot, v této sekci vybereme bootování z disku usb. A už to jede :-) Najede instalační prostředí windows10 a dáme si položku oprava počítače, celý disk na tabletu smažeme. Všechny oddíly, stejně je na nich hovno. Instalace Windows nám toto celé zformátuje a náhle je 14,8 gb místa, luxus. Do tohoto se nám nainstaluje Windows, po konci instalace nám zbyde 6-7 gb volného místa pro nás. Veškeré drivery jsem instaloval od kluků zde z fóra. Dotyk jsem dal SileadTouch a senzor Danielloromano. Tablet jede jak má. Za ty peníze super. Pro instalaci aplikací má dcera v tabletu kartu 64gb. Ve Windows má zapnutý mód tabletu a ukládání fotek, obrázků a aplikací vše na kartu .... Čerpal jsem nápady tady od vás z fóra a nebál se jít vlastní cestou, je mi 42 počítačům se věnuji už od 15 let :-)

• #59 01 Sty 2016 18:20
    Aimeiz
    Poziom 15  

Ahoj do Čech i do všem.
    Ja używam teraz tego tableta jsko taki serwer urzadzenia radiowego.
    Musi udostępniać sterowanie po dwóch portach COM i audio w obie strony.
    Trochę się namęcfzyłem, żeby dobrać bufory Voip, żeby nie zrywało transmisji przy zmiennych warunkach sieci, ale generalnie działa. Chciałem to zrobić na Raspberry Pi 2 z win 10, ale by wymagało sporo pracy programistycznej, a tu... serwerek z systemem za 50$.
    Chyba kupię drugi, to będę miał do urządzeń pomiaraowych, które musiałem dotychczas podłaczać do laptopa - osyloskop, analizator impedancji, generatory.....

Pozostaje jeszcze tylko kwestia zasilania tableta z jednoczesnym podłaczeniem do peryferiali USB.
    Kupiłem kabelek, który rzekomo miał do tego służyć, ale on nie ładuje tableta, tylko zasila podłączone urządzenia. Jest taki chiński hum 3 portowy, który ponoć ma tę funkcjonalność. Na naszym serwisie aukcyjnym kosztuje 33 zł, ale czekam aż przyjdzie z Chin. W międzyczasie przerobiłem miniaturowego aktywnego hub-a czteroportowego, tak że zasila i peryferiale i ładuje tableta.
    Podłaczałem monitor kablem mini HDMI / HDMI i klawiatura z myszką. Działa to świetnie, jak nienajgorszy PC, tylko te kable mini HDMI są chyba bez ekranów, bo transmisja z monitorem tak sieje, że tablet widzi jużtylko wifi spot, który jest metr od niego i ma problemy z transmisją.
    Założyłem 2 ferryty na końcach, ale niewiele to pomogło. Trzeba znaleźć solidny kabel ekranowany żeby to miało sens.

W każdym razie warto poświęcić czas na badania, bo za takie pieniążki mieć tak uniwersalne urządzenie to fajna sprawa.

• #60 06 Sty 2016 08:58
    mr17011
    Poziom 1  

Witajcie,
    szukam sprawnego wyświetlacza do tego tableta 8 i Win, może ktoś wie gdzie można kupić taki?
    proszę o odpowiedź