Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen

13 Gru 2014 10:36 903 9
  • Poziom 14  
    Cześć,

Od niedawna zaczął się pojawiać wredny "bluescreen". Pierwsze co to pomyślałem że może być to pamieć RAM bo w wielu przypadkach z przeszłości to właśnie ona takie coś powodowała jeśli była uszkodzona. Wykonałem MemTest, lecz po ok, 2h nic nie wykazał (może dłużej trzeba go zostawić?).

Zauważyłem że laptop w jednym miejscu sie bardzo grzeje i wydaje mi się że kiedy już się tak dobrze zrobi ciepły to wywala bluescreen.

Co polecacie by odnaleźć przyczynę ?
  • Poziom 17  
    http://www.ocbase.com/ zainstaluj testuj przynajmniej pół godziny (jeśli tyle wytrzyma), i wklej wykresy.
    Podaj pełną specyfikację techniczną.
  • Poziom 33  
    Nawet przed testem możesz wrzucić screen z HWMonitor. Jeśli chłodzenie zawodzi to i w idlu będzie widać.
  • Poziom 14  
    Więc tak wyglądała sytuacja w programie HWMonitor przed zrobieniem czegokolwiek:
    Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen

Dalej włączyłem test i zrobiłem sytuację po 1,5 minucie i po 10 minutach:
    Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen

Nim sie obejrzałem test sie zakończył:
    Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen Toshiba Satellite L500D-163 - Bluescreen

Czy to problem z chłodzeniem ? Czy trzeba wymienić pastę ? Co polecacie.
  • Poziom 33  
    Dj_Majster napisał:
    Czy to problem z chłodzeniem ?

Najpewniej. Poza pastą niewykluczona będzie konieczność wymiany termopadów. Z past polecam Arctic MX-2, termopadu - Phobia.
  • Poziom 14  
    A czy coś innego może mieć na to wpływ jeszcze ?
  • Poziom 17  
    Raczej nie zrób to co napisał kolega elessar87 i daj znać czy pomogło.
  • Poziom 14  
    Postanowiłem się wstrzymać z wymianą pasty i termopadu.
    Myślę że dziś śmiało mogę zakończyć moje sprawdzanie i napaść co zauważyłem.

Komputer ku mojemu zdziwieniu pracował normalnie bez problemów kiedy nie korzystałem z internetu. Nawet kilka razy na noc został włączony i rano działał dalej bez problemów.

Problem za każdym razem niebieskiego ekranu pojawia się kiedy korzystam z internetu !? Zawsze zawiesza się kiedy wejdę na Facebook lub YouTube. To gwarancja ze ujrzę niebieski ekran. Kilka razy zdarzyło się też siedząc na Allegro. Zaś kiedy wchodzę na inne strony jak np onet czy WP oglądam tam różne wiadomości nic się nie dzieje.

Czy moje spostrzeżenia wniosły coś konkretnego w sprawie tego problemu?
  • Poziom 33  
    Youtube jest w całości oparty na obciążającym procesor flashu.
    Dla pewności że nic dodatkowo nie obciąża komputera przeskanuj go programami Adwcleaner i Malwarebytes Antimalware.
    Poza tym jest to zbędne kombinowanie. Od miesiąca niepotrzebnie katujesz komputer wysoką temperaturą. W przyszłości może się nieładnie za to odwdzięczyć.
  • Poziom 14  
    Czasem kombinowanie przynosi ciekawe efekty.
    Obstaje przy tym, że być może wymiana pasty i termopadu pomoże jednak przeznaczyłem ten komputer do innych celów.

Nie korzystam z FB i YT. Laptop śmiga elegancko.