Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autobus Mercedes Travego - wrażenie przycinającego się pedału sprzęgła

licz3 13 Dec 2014 10:41 1563 7
    licz3
    Level 12  
    Witam!
    Przy ruszaniu, podczas puszczania pedału sprzęgła odnosi się wrażenie, jakby pedał się przycinał i auto delikatnie szarpie.
    Wymieniona została pompka przy pedale jednak nic się nie zmieniło, przy wyjętej pompce sprawdzony był też sam pedał, ale ładnie, lekko chodzi.
    W marcu wymienione było sprzęgło (pęknięte słoneczko docisku) - tarcza, docisk, łożysko.
    Czasami przy wciśniętym pedale sprzęgła zapala się żółta kontrolka i symbol pedału sprzęgła.
    Czy po wymianie sprzęgła w takim pojeździe trzeba coś przestawiać komputerem?
    Ma ktoś pomysł co może być powodem takiego uczucia?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    onepiotr
    Level 25  
    Może wysprzęglik.
    Który rocznik?
    licz3
    Level 12  
    Auto z początku 2006 roku. Może i wysprzęglik, ale nie chciałbym wymieniać w ciemno.
    kwok
    Level 39  
    Jak nie chcesz wymieniać to go rozbierz, wyczyść i nasmaruj - chodzi o tą grubą część gdzie powietrze pracuje. Jeśli teraz działa (nie ucieka płyn czy powietrze) to nie ma powodu żeby wymieniać.
    User removed account
    User removed account  
    licz3
    Level 12  
    Nie ma tam wzmacniacza sprzęgła (no chyba że można tak nazwać siłownik), jest tylko siłownik numer A 000 254 00 47.
    User removed account
    User removed account  
    ARIWA12
    Level 1  
    Witaj kolego mam podobny problem, czy doszedłeś do tego co u Ciebie było?
    Auto 2006 rok , Rok temu wymieniłem kpl srzęgło i teraz tak jakby się przycierał pedał.
    Wysprzeglik nowy nic nie pomógł.
    Słyszałem o opinii ,że widełki łożyska szlak trafił. Czy u Ciebie tak było? Wiem ,że temat dawno temu był poruszany ale może pamiętasz co u ciebie było.?