Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler solei 60 litrów włączono bez wody.

cyrograf 13 Dec 2014 11:51 2895 4
    cyrograf
    Level 17  
    Witam ekipa fachowców robiła mi łazienkę. Niedość że bojler wisi krzywo nie w pionie(od dołu 3cm od pionu)mierząc poziomicą i miarką.To jeszcze monterowi uszczelka nie trzymała wiec wypuścił wodę a wtyczka pozostała na tzw 0 a wiem że bojler poniżej 5 stopni tez na "0" włącza się. Przyłapałem tego technika bo odkręciłem kran ciepłej wody i syknęło mi rozgrzanym powietrzem.Bojler jest na nowy na 5 letniej gwarancji.Co mogło się stać ?Ponoć grzałka jest z tytanu albo powlekana tytanem.To podłączenie mogło trwać parę godzin bo sam odłączyłem wtyczkę od gniazda.

Co o tym sądzicie?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    stanislaw1954
    Level 43  
    cyrograf wrote:
    Ponoć grzałka jest z tytanu albo powlekana tytanem.To podłączenie mogło trwać parę godzin bo sam odłączyłem wtyczkę od gniazda.

Co o tym sądzicie?
    Jeśli byłaby "taka cudowna", to powinno nic się nie stać.
    Normalna grzałka raczej się spali, a przynajmniej wytopi uszczelnienia i nie trzeba na to paru godzin.A jaki jest rezultat? Nie grzeje wody?
    Fachowiec odpowiada, a przynajmniej powinien, za to co zepsuł.
    cyrograf
    Level 17  
    Sadzicie że nic się nie stało?Ja zaglądać do środka zamiaru nie mam.Ale taki błąd to skandal.Ten fachowiec sądził że zero to po prostu całkowite odłączenie grzałki.Może coś napiszecie co z tym brakiem pionu.Bo bojler wisi tuż nad wc. Nie wiem jaka jest wytrzymałość na bojlerze uchwytów.Ale w przyszłości to może"się zemścić".W końcu waga pełnego bojlera to 80 kg.
    P.S Czy po takim zajściu grzałka straciła powłokę ochronną?
    olekt2002
    Level 30  
    Podaj typ/model tego bojlera.
    Przepraszam, nie doczytałem - SOLEI. Tak czy inaczej grzałka powinna być wyposażona w wyłącznik termiczny(tzw. RESET) chroniący ją przed spaleniem w opisanej sytuacji. W instrukcji bojlera powinna być o tym informacja.
    stanislaw1954
    Level 43  
    cyrograf wrote:
    .Może coś napiszecie co z tym brakiem pionu.Bo bojler wisi tuż nad wc. Nie wiem jaka jest wytrzymałość na bojlerze uchwytów.Ale w przyszłości to może"się zemścić".W końcu waga pełnego bojlera to 80 kg.
    Wszytko zależy od wielkości śrub mocujących, no i oczywiście materiału ściany.Większość takich bojlerów wiesza się na dwóch hakach, grubości 10-12 mm. w plastikowym kołku rozporowym. A to ze krzywo, to sprawa przede wszystkim estetyki. Krzywo powieszony działał też będzie.