Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Syrius - Naprawa zwijacza kabla - usprawnienia

ijsdifs7i 13 Gru 2014 12:53 1578 0
  • #1 13 Gru 2014 12:53
    ijsdifs7i
    Poziom 1  

@Moderacja - proszę dopisać/przenieść moje uwagi wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2579114.html
    (ja nie mogę bo wątek jest zamknięty)

Użyłem dzisiaj instrukcji podanej w wątku z problemami ale zakończone sukcesem.

Moim zdaniem instrukcja w pdf potrzebuje jednego uzupełnienia oraz zmiany jednego zbędnego acz problematycznego kroku.

Odnośniki do PDFa.
    Strona 1 - @zaczepy: te wskazane przy "dolnej" części obudowy są spoko. Należy uważać na te po przeciwnej stronie obudowy. Dodatkowo po tej "górnej" stronie jest na środku taki "trzymacz" - dwa kawałki plastiku grubości 2mm. Nie pozwalają "górnej" części obudowy odpaść. Są na tyle elastyczne że można obudowę unieść jak na zawiasie. Przypuszczam że jak się urwą to się nic nie stanie.

Strona 3 - @labirynt. Po pierwsze mocowanie się z zaczepem po stronie pokazanej na rysunku jest problematyczne. W tym miejscu ten "labirynt" (właściwie to jest taka połówka okręgu, zaślepka, przykrywka) jest dość twardy. Dużo luźniej jest po przeciwnej stronie tej zaślepki. Ale i tak bardzo ciężko to wychodzi. Po obu stronach są zatrzaski. Ja próbowałem nacisnąć na koniec zatrzasku by odhaczył się od reszty obudowy. Ciężko ale poszło.

!!! Poza tym moim zdaniem męczenie się z tą zaślepką labiryntem jest zupełnie niepotrzebne!!!

Moduł z pierścieniami można wyciągnąć bez wchodzenia do środka. Moduł ten trzyma się na takiej ośce w jego środku (jak koło). Ośkę widać na str 4 na dolnym lewym rysunku. Ta ośka ma na górze taki rowek wokół. Moduł z pierścieniami jest zahaczony w ten rowek dwoma zaczepami (półokrągły i płaski). Wystarczy w tym module rozchylić te zaczepy i pociągnąć moduł do siebie (przyda się trzecia ręka) ale i tak dużo łatwiej niż mocowanie się z "labiryntem" bo jego plastik jest bardzo twardy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME