Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego producenta alarm najlepszy

08 Maj 2005 23:30 1823 13
  • Poziom 20  
    Witam zainteresowanych. Chcę kupić alarm samochodowy ale taki, który nie będzie się co chwilę chrzanił. Nie wiem którego producenta wybrać, poszperałem w sieci - jest tego mnóstwo - trudno sie zdecydować. Chcę wydać na ten alarm powiedzmy do 150 zł. Czy ktoś wie jakiego producenta alarm warto kupić ?
  • IGE-XAO
  • Poziom 25  
    150zl? Lepiej bedzie jak bedziesz spal w samochodzie bo za takie pieniadze mozna kupic sobie sterowanie centralnego na pilot.

P.S. Klania sie regulamin. Uzyj przycisku "szukaj". Niedawno odpowiadalem na identyczny post (tylko granica byla do 300zl).
  • Poziom 11  
    Polecam SEO, poczytaj tu:

http://obd2.pl/forum/viewforum.php?f=22

a tak szczerze to alarm za 150 i 300 może być tak samo nic nie warty, pytanie czy zalezy Ci na dobrym zabezpieczeniu czy na niezawodnym urządzeniu.

---
    pozdr.
  • Poziom 17  
    Ja montuje SEO. Nieawodny, zadnej reklamacji. A to czy bedzie skuteczny zalezy od ciebie. Tzn. jesli starannie go zamontujesz i dobrze ukryjesz to bedzie to wiekszka niespodzianka dla zlodzieja.

Pozdrawiam
    Grzegorz
  • IGE-XAO
  • Poziom 25  
    Ja zamontowalem juz nie jeden alarm i tez nie mialem reklamacji. Staranny montaz to podstawa, ale jak sie zmiescic w 150zl?
  • Poziom 30  
    Za 150 zl wielkiego wyboru nie masz jesli chodzi o strone techniczna tego alarmu. Glownie niezawodnosc tego urzadzenia zalezy od tego jak staranie jest on zamontowany a jesli chodzi o utrudnienia to jesli samzalozysz to mozesz zalozyc centralke w miejscu gdzie zlodziej sie nawet nie domysli. Ale jedno jest pewne jak beda mieli ukrasc to i tak ukradna i nawet najlepszy alarm ci nie pomoze, jedyne wyjscie to oplacic AC zawsze wtedy mozna jakies pieniadze odzyskac.
    Powodzenia.
  • Poziom 25  
    A z tym sie nie zgodze. Wszystko zalezy od pomyslowosci. Nie zawsze da sie ukrasc auto.
  • Poziom 20  
    Masz rację, nie zawsze.

Nie da się ukraść jak go nie ma :-)
  • Poziom 25  
    Hehe. Jak juz wspomnialem zalezy to od pomyslowosci. Oczywiscie najlepszym sposobem zabezpieczenia auta przed kradzieza jest jego sprzedanie :-), ale czy o to chodzi. Zarowno sa sposoby na to by ukrasc auto to sa i na to by je zabezpieczyc.
  • Poziom 20  
    Moje auto to Mondeo kombi w którym fabrycznie był zamontowany alarm z czujnikami w słupkach (chyba to czujniki zbicia szyby), dodatkowo jest podwójne ryglowanie drzwi, na szybach tylnych znajdują się spirale które po zbiciu szyby ulegają przerwaniu. Mam utko od 5 lat i nie było żadnych akcji. Za to w tym roku już 3 razy próbowali się włamać. W końcu nie wiedzieć czemu padła mi centralka (alarm nie przechodzi ze stanu uzbrojenia do stanu czuwania). No i chciałbym na jego miejsce wstawić jakiś alarm, który bedzie miał te same funkcje i nic więcej no i będzie niezawodny. Generalnie chodzi o to aby wykorzystać to co pozostało po fabrycznym alarmie (czujników w słupkach już raczej nie wykorzystam). nowy moduł kosztuje ok 1000 zł - 10% wartości samochodu)
  • Poziom 20  
    Wracając do alarmów.

Kup firmowy alarm, który będzie miał pare upierdliwych fiuczerów:
    - antynapad,
    - odcięcie jakiegoś obwodu
    - głośną syrenkę z własnym zasilaniem

Zamontuj go gdzieś w dziwacznym miejscu.

Jako drugie zabezpieczenie zrób coś co będzie dawało podobny efekt jak działanie alarmu (np odcięcie zapłonu).
    Złodziej poświęci trochę czasu na obejście fabrycznego alarmu - porobi mostki elektryczne i takie tam ...
    A jak zobaczy, że dalej coś nie kontaktuje to może odpuści...

Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, bo czasmi to nie bardzo wyobrażam sobie ilości czynności potrzebnych do uruchomienia własnego pojazdu. Np:
    1. Wsiadasz
    2. Blokada kierownicy
    3. Blokada szkrzyni biegów
    4. Ukryty wyłącznik zapłonu
    5. Ukryta funkcja alarmu
    6. Kluczyk - zapłon
    7. W ciągu 30sek kolejny ukryty przycisk

:-)
  • Poziom 25  
    i tak mozna jeszcze przez pare godzin :-)
    W efekcie masz na 7:00 do pracy, wstajesz o 2:00 zeby byl czas na uruchomienie auta. Wracasz z pracy o 15:00 i do 20:00 blokujesz auto...
    Nazwiecie to poswieceniem czy glupota? :-)
  • Poziom 17  
    Zmontuj jakis alarm z atestem np. SEO, dodatkowo doloz ewentualnie identyfikacje (zaoszczedzisz czas na uzbrajanie i rozbrajanie:)))))) ).
    Calosc zainstaluj starannie i jak podpowiedzieli ci koledzzy najlepiej w dziwacznym miejscu i masz po klopocie.
    Pozniej ubezpiecz auto i mozesz spac spokojnie.
  • Poziom 20  
    No tak - istotne aby miał atest, bo później przy ubezpieczaniu AC ci nie uznają alarmu i będziesz musiał inny zakładać.