Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2l HDI - czy Renault Megane 1.5dci - co polecacie?

Karaczan 13 Gru 2014 16:05 1263 5
  • #1 13 Gru 2014 16:05
    Karaczan
    Poziom 39  

Stoję przed małym dylematem przy zakupie auta.
    Mam do wyboru 2 w sumie pewne samochody, w podobnej kwocie i podobnych przebiegach.
    Peugeot 206 2.0 HDI '99 ciekawa opcja, z panoramicznym dachem ;)
    I Renault Megane II 1.5dci '02.
    Oba auta podobne przebiegi, podobne wyposażenie (szyby i lusterka el, fabryczne radia ze sterowaniem z kierownicy, klima, abs, airbag...).
    Oba do tego w podobnych pieniądzach (ok 5tys zl), przyjęte w rozliczeniu prze ASO pewnej marki (więc sprawdzone).

Za Peugeotem przemawia dobry (podobno) ocynk, posiadanie w ASO tej marki znajomego, więc dostęp do serwisu w postaci części, wiedzy i sprzętu. Do tego całkiem niezła opinia o tych autach mimo ich wieku, no i ten dach panoramiczny ;)

Za Meganką przemawia rocznik, i design który mnie się podoba. Mniejszy silnik więc i OC tańsze, parametry podobne. Więcej nie jestem w stanie o nich powiedzieć bo nie miałem styczności z tą marką, po za różnymi opiniami że bywają awaryjne. Dostęp do wiedzy i sprzętu serwisowego da się załatwić, trochę gorzej z dobrymi cenami na części...

Auto głównie będzie jeździć po mieście, ok 20tys km, rocznie.

Chętnie posłucham opinii co wy byście wybrali, i dlaczego.

0 5
  • #2 13 Gru 2014 17:34
    pepe150
    Poziom 33  

2.0 HDI części w zasadzie na każdym szrocie znajdziesz i silniki godne polecenia.
    A 206 jest popularnym modelem długo produkowanym.

DCI jak to renault nawet w nissanach się psują. A mówią ze Japończyki prawie że bez awaryjne.

0
  • #3 13 Gru 2014 17:53
    T5
    Admin grupy Samochody

1.5dci mało pali ale jak zaczyna się psuć to lawinowo. I wredny do naprawy.
    Bierz 2.0 hdi.

-1
  • #4 14 Gru 2014 12:10
    zed71
    Poziom 22  

zależy jak ten 1,5 był obsługiwany. jeżli zgodnie z zaleceniami producenta to.... sobie odpuść. producent zaleca zmianę oleju co 30 tys km co ma fatalny wpływ na panewki (lubią się obracać i zacierać - brak zamków) a wtedy zostaje praktycznie sama wymiana silnika (bo koszty remontu idą w tysiące). co prawda mało pali i jest "przyjemny w ekspoatacji" ale powyżej 150 tys może generować koszty (patrz uwaga wyżej). jezeli wymiana oleju była co 15-20 tys możesz warunkowo kupić ten samochód.
    tak wiec zostaje 2,0 hdi- silnik dość znany wsród mechaników- koszty napraw nie bedą takie wysokie.

0
  • #5 17 Gru 2014 20:41
    chojinka
    Poziom 27  

206 z 2.0 HDI przebija megan od plastików po silnik i zawieszenie tylko że megane jest większe! Jeżeli planujesz jazdę w pojedynkę to tylko 206 bierz pod uwagę.

0
  • #6 18 Gru 2014 17:16
    Karaczan
    Poziom 39  

Niestety po bliższym zapoznaniu się z tymi autami na żywo oba odpadają.
    Szkoda, trzeba będzie szukać czegoś innego.

0