Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner i głośniki do słuchania muzyki (głównie rock/metal) do 3000 pln

Maciek_kk 13 Gru 2014 16:57 1302 6
  • #1 13 Gru 2014 16:57
    Maciek_kk
    Poziom 9  

Hej,

Jak w temacie, proszę o pomoc w skompletowaniu sprzętu.
    Chciałbym kupić polski sprzęt, może być używany.

0 6
  • #2 13 Gru 2014 17:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Podaj proszę metraż pomieszczenia w jakim to ma grać i czego oczekujesz po sprzęcie.
    Musi być koniecznie amplituner? Kupowanie polskiego wzmacniacza nie ma sensu. W Polsce nie robi się wzmacniaczy domowych w tym budżecie od dawana (audiofilskie, za 10 tysięcy sztuka robią), a te które się robiło były, powiedzmy sobie szczerze, słabe.

0
  • #3 13 Gru 2014 17:39
    Maciek_kk
    Poziom 9  

Metraż pokoju to 20 m2 (3,5x5,7m).
    Sprzętu będę używać głównie do słuchania muzyki, czasem jakiś film.

Do amplitunera/wzmacniacza ciachałby podłączać komputer (słuchanie muzyki), a także gitarę elektryczną.
    Wolałbym mieć amplituner, ale jeśli jest to duży problem to biorę sam wzmacniacz.

Kolumny ciachałbym zawiesić na ścianie.

0
  • #4 13 Gru 2014 17:50
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Maciek_kk napisał:
    także gitarę elektryczną
    Do gitary są dedykowane specjalne konstrukcje. Nie należy podłączać gitary do wzmacniacza domowego. Uwierz że wiem co mówię. Całkiem niezłe kombo można kupić już za 400zł.
    Maciek_kk napisał:

Kolumny ciachałbym zawiesić na ścianie.
    Nie jest to najlepsze wyjście. Znacznie lepiej jest je postawić na podłodze.

Poleciłbym Ci wzmacniacz używany NAD C320. Zestawy głośnikowe, jeżeli zależy Ci na polskim sprzęcie, to na przykład STX FX300 czy Tonsilowskie Siesty lub Maestro.

0
  • #5 13 Gru 2014 18:16
    Maciek_kk
    Poziom 9  

- Kombo do gitary? Więc muszę dokupić coś dodatkowego do wzmacniacza?
    - Wstępnie już wybrałem 3 typy firmy Tonsil: Maestro II, Premium Front, lub SIESTA FRONT. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w przystępny sposób czym one się różnią. Siesta jest dużo droższa dlaczego?
    - Jakie inne wzmacniacze/amplitunery proponujecie?

0
  • #6 13 Gru 2014 18:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Maciek_kk napisał:

- Kombo do gitary? Więc muszę dokupić coś dodatkowego do wzmacniacza?
    Gitary nie podłącza się pod wzmacniacze domowe! Wzmacniacz gitarowy to konstrukcja która jest przystosowania do grania z bardzo niesprzyjającym sygnałem jakim jest sygnał z przetworników gitarowych. Do gitary potrzebujesz czegoś takiego: http://allegro.pl/laney-lx-35-kombo-gitarowe-super-okazja-i4869401900.html
    Maciek_kk napisał:
    Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć w przystępny sposób czym one się różnią. Siesta jest dużo droższa dlaczego?
    Inne przetworniki, inna zwrotnica. Inny projekt po prostu. Trudno mówić czym one się różnią. Trzeba ich po prostu posłuchać. Tonsil ma sporo przedstawicieli w Polsce. Przejdź się do jakiegoś i posłuchaj.

0
  • #7 13 Mar 2015 11:50
    Maciek_kk
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc,

Wybrałem zestaw Marantz PM8000 + Tonsil Maestro II 180.

0