Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana kondensatorów-Harman/Kardon HK645VXI.

13 Gru 2014 22:11 906 4
 • Poziom 9  
  Witam.Czy mogę zastąpić kondensatory elektroniczne 50v 330uf kondensatorami o większej pojemności elektrycznej np: 50v1000uf.Mam do wymiany w wzmacniaczu harman/kardon HK645vxi .
 • Poziom 35  
  To zależy od roli tych kondensatorów, w jakiej pracują aplikacji. Najczęściej lecz nie zawsze robią jako kondensatory filtrujące napięcie zasilania i wtedy nożna zwiększyć pojemność o ile w momencie ładowania znacznych pojemności prąd nie wzrośnie powyżej dopuszczalnego np. dla mostka. W innych przypadkach np. filtry czy jakieś obwody RC zmiana pojemności nie wchodzi w rachubę.
 • Poziom 9  
  Kondensator nie jest w sekcji zasilania.A problem jest ponieważ występują one jeden za drugim w linii i są dosyć duże jeżeli chodzi o obudowę.Nigdzie nie mogę znaleść kondensatorów o pojemności 330uf i napięciu 50v w takiej wielkości obudowie(są ale w o wiele mniejszych) I boję się,że będę miał problem z wlutowaniem.Dlatego właśnie pytam-ponieważ kondensatory w identycznych obudowach znalazłem tylko o pojemności 1000uf.,
 • Poziom 37  
  Może nie moja sprawa, ale z ciekawości spytam po co chcesz je wymieniać, jeśli nie wiesz jaka jest ich rola?
 • Poziom 9  
  Przestał mi grać lewy kanał audio.Multimetr do ręki i okazało się,że sygnał audio zgubił się za kondensatorem 50v330uf który spóchł. Występują one po 2 sztuki na jeden kanał w jednej linii po dwa.Dlatego chcę wymienić wszystkie cztery.