Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brama garażowa wiśniowski mido 600 nie zamyka z pilota

13 Gru 2014 19:17 11946 11
  • Poziom 2  
    cześć, po dwóch latach pracy brama garażowa wiśniowski z automatem MIDO 600 nie zamyka bramy z pilota. Działa tylko na otwieranie. Przy próbie zamknięcia wyświetla ikonkę otwierania. Po zaprogramowaniu bramy prawidłowo wykonuje program otwarcia i zamknięcia bramy, następnie pilotem można tylko otworzyć. Przelutowane płytki. Nie wiem co to może być (padł jakiś przekaźnik?).

pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Sprawdż wejście zabezpieczeń.
  • Poziom 2  
    czyli? myslałem, że ktoś zna ten model szerzej?
  • Pomocny post

Poziom 16  
    Witaj,

Jeśli nie posiadasz podłączonych fotokomórek, to sprawdź czy zaciski GND oraz PE są ze sobą zwarte kawałkiem przewodu, jeśli nie są, to trzeba je połączyć - powinno pomóc.

T.T.
  • Poziom 2  
    ok wszystko działa jak należy, tylko dlaczego wcześniej bez mostka też działało do czasu ?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

• Poziom 16  
    Fabrycznie w centrali napędu MIDO fotokomórki są wyłączone programowo. Jeżeli próbowałeś włączyć/wyłączyć jakąś funkcję, lub zaprogramować pilota, mogłeś przez przypadek włączyć obsługę fotokomórek i pojawił się problem :) Cieszę się, że mogłem pomóc.
  • Poziom 9  
    cześć,

Podepnę się pod ten temat bo mam podobny problem z napędem Mido 600.
    Wszystko działało pięknie przez kilka tygodni, natomiast w trakcie robót budowlanych, majstry odpinały zasilanie od napędu oraz wypinali wózek i opuszczali bramę ręcznie.

teraz brama działa tak, że po naciśnieciu zamykania z pilota, zamyka się, ale jakieś 30 cm nad ziemią odbija i wraca kilka centymetrów. Finalnie zostaje dziura na około 0,5 metra (da się to zamknąć przyciskając kilka razy pilotem i zatrzymując bramę zanim znowu odbije).

Zgodnie z intrukcją przeprowadziłem samouczenie i pierwsze dwa cykle brama wykonuje poprawnie, natomiast póxniej znowu jest to samo.
    Fotokomórek nie mam. Zaciski GND i PE zwarte od samego początku.
    Czy jest jakiś sposób do fabrycznego resetu i ustawieniu napędu od nowa?
    W instrukcji niestety nie znalazłem.
  • Poziom 32  
    Podłóż 2 skrzynki/20 cm/ na krawędzi bramy i naucz ją do nowego położenia. Sprawdż po nauce prawidłowe zamykanie. Jeżeli będzie dobrze przy skrzynkach to problem jest mechaniczny, opory przy zamykaniu.
  • Poziom 9  
    azibik napisał:
    Podłóż 2 skrzynki/20 cm/ na krawędzi bramy i naucz ją do nowego położenia. Sprawdż po nauce prawidłowe zamykanie. Jeżeli będzie dobrze przy skrzynkach to problem jest mechaniczny, opory przy zamykaniu.

Zrobiłem dzisiaj taki test:
    1. nauczyłem bramę znowu do poziomu zero - cykl uczący wykonany prawidłowo, następnie przy zamykaniu odbija jakieś 20 cm od poziomu "0", cofa się kilka cm i się zatrzymuje.
    2. podstawiłem pod bramę dwa pustaki 25 cm z każdej strony. Znowu uczenie przebiegło pomyslnie, a następny cykl odbił znowu 20 cm przed nowym poziomem "0" tak samo jak w pkt1.
    3. podstawiłem po dwa pustaki z każdej strony, czyli razem 50 cm wysokości. Nauczenie przebiegło OK, a nastepny cykl zamykania znowu odbił 20 cm przed nowym poziomem "0".

Z dodatkowych obserwacji: na samym początku brama przy ostatniej fazie zamykania znacząco zwalniała, tak jakby powoli dociągając do podłogi. teraz takiego czegoś nie mam.

Sprawdziłem raz jeszze podpięcie napędu: GND -PE jest zwora, a zamykanie z guzika jest wyprowadzone na PB i GND.
  • Poziom 9  
    montersi.pl napisał:
    Witaj,

Jeśli nie posiadasz podłączonych fotokomórek, to sprawdź czy zaciski GND oraz PE są ze sobą zwarte kawałkiem przewodu, jeśli nie są, to trzeba je połączyć - powinno pomóc.

T.T.

Może ktoś napisać po co jest ta zworka oraz czy jest ona niezbędna w przypadku podłączena włącznika dzwonkowego oraz fotokomórek?
  • Poziom 14  
    Zrobiłem dzisiaj taki test:
    1. nauczyłem bramę znowu do poziomu zero - cykl uczący wykonany prawidłowo, następnie przy zamykaniu odbija jakieś 20 cm od poziomu "0", cofa się kilka cm i się zatrzymuje.
    2. podstawiłem pod bramę dwa pustaki 25 cm z każdej strony. Znowu uczenie przebiegło pomyslnie, a następny cykl odbił znowu 20 cm przed nowym poziomem "0" tak samo jak w pkt1.
    3. podstawiłem po dwa pustaki z każdej strony, czyli razem 50 cm wysokości. Nauczenie przebiegło OK, a nastepny cykl zamykania znowu odbił 20 cm przed nowym poziomem "0".

Z dodatkowych obserwacji: na samym początku brama przy ostatniej fazie zamykania znacząco zwalniała, tak jakby powoli dociągając do podłogi. teraz takiego czegoś nie mam.

Sprawdziłem raz jeszze podpięcie napędu: GND -PE jest zwora, a zamykanie z guzika jest wyprowadzone na PB i GND.[/quote]

Przedewszystkim to rozblokuj brame i recznie zobacz jak ona sie zamyka. Mozliwe ze ma jakies opory i dlatego masz takie problemy i musisz ja wyregolowac odnowa. A te roboty budowlane to byly przeprowadzane w garazu?
  • Poziom 9  
    rocco26l napisał:

Przedewszystkim to rozblokuj brame i recznie zobacz jak ona sie zamyka. Mozliwe ze ma jakies opory i dlatego masz takie problemy i musisz ja wyregolowac odnowa. A te roboty budowlane to byly przeprowadzane w garazu?

Hej. Temat już nieaktualny. okazało się że zepsuty był w napędzie ten moduł do zapamietywania wyuczonej pozycji (enkoder?).
    Panowie wykręcili i po kilku dniach dostałem naprawiony (albo i nawet nowy) napęd.
    Ponoć pierwszy raz takie coś widzieli (ale tym zapewnieniem bym się nie przejmował aż tak bardzo :)