Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działają głośniki w słuchawkach Sound Blaster Tactic 3d Alpha

13 Gru 2014 20:06 711 4
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich.Mam problem ze słuchawkami a mianowicie,jak włożyłem wczoraj słuchawki na głowę to głosu nie słyszę do dnia dzisiejszego nie działają głośniki w słuchawkach a mikrofon działa,podłączyłem te słuchawki do telewizora też nic nie słychać.Czy raczej są zepsute te słuchawki.Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Jaką masz pewność , że nie naciągnąłeś, szarpnąłeś i nie przerwałeś kabla?
    Przyczyn może być wiele. Również sterownik-regulator, który jest na kablu. Spróbuj go rozebrać i pomierz omomierzem ciągłość przewodów i rezystancję głośników.
    Pozdrówka
  • Poziom 7  
    Bo jak wróciłem do domu i nałożyłem te słuchawki to nie było słychać żadnego głosu,bo mój syn używał ich.I tak podejrzewam że syn pociągnął kabel i coś się naruszyło,wcześniej tego samego dnia z rana wszystko działało.O tego omomierza nie posiadam.I mam do Pana takie pytanie czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tych słuchawek jakimś programem.Z góry dziękuję.
  • Poziom 10  
    Ciężko będzie pomóc zdalnie. Omomierz to podstawa. W sklepie typu OBI najprostszy multimetr kosztuje ok 10zł. (warto go mieć w domu) Ustawienie na zakres 100 lub 200 ohm lub miernik ciągłości. Mimo wszystko jakieś ogólne pojęcie musisz mieć. Po rozebraniu sterownika trzeba zlokalizować przyłączenia (luty) przewodów od strony słuchawek i zmierzyć rezystancję przetworników (głośniczków) Od drugiej strony sterownika zlokalizować przyłączenie przewodów od strony wtyku jack i pomierzyć ciągłość do każdego z trzech izolowanych pierścieni wtyku (dwa pierścienie + końcówka) Sprawa jest dość prosta do sprawdzenia/realizacji, ale trudna do dokładnego opisania. Powodzenia.
    Pozdrawiam
    ps
    o diagnostyce programowej tak prostych urządzeń nigdy nie słyszałem, co nie znaczy, że w jakichś serwisach takie tematy nie funkcjonują
  • Poziom 7  
    Wielkie dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam i życzę wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.