Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet Router Bassa 50 - Snop światła, żarówka halogenowa.

karaluch8 14 Gru 2014 11:57 1602 3
  • #1 14 Gru 2014 11:57
    karaluch8
    Poziom 9  

Witam, mam oto ten skuter, z lampą w czaszce. I jest taki problem, kupiłem taką żarówkę halogenową 35/35 i jest taki problem że strumień światła świeci hen daleko, a to co się odbija od odbłyśnika w miarę oświetla drogę. A raczej powinno być tak że ten strumień światła powinien na drogę świecić, nie? Lecz jest problem tego typu, że lampa jest maksymalnie obniżona i więcej nie da się jej opuścić. W czym leży problem? Może w tej żarówce? Mam oryginalną bańkę, ale już nie pamiętam jak tam światło świeciło.. Jakiś pomysł? Na GOOGLE nic nie znalazłem, sposobu na to żeby obniżyć tą lampę jeszcze, więc brak mi pomysłu... Może pomalować czubek tej żarówki by nie świecił ten strumień do przodu, tylko odbijał się od odbłyśnika?

0 3
  • #2 14 Gru 2014 18:55
    Staszek49
    Poziom 34  

Czy poprawnie zamontowałeś żarówkę (obróć ją). Pewnie światło mijania zamiast oświetlać drogę przed pojazdem świeci w górę. Lampa ma możliwość regulacji. Sprawdź światła np. na ścianie budynku i sprawa będzie jasna, czy poprawnie założyłeś żarówkę.

0
  • #3 14 Gru 2014 19:35
    karaluch8
    Poziom 9  

Staszek49 napisał:
    Czy poprawnie zamontowałeś żarówkę (obróć ją). Pewnie światło mijania zamiast oświetlać drogę przed pojazdem świeci w górę. Lampa ma możliwość regulacji. Sprawdź światła np. na ścianie budynku i sprawa będzie jasna, czy poprawnie założyłeś żarówkę.

Żarówka na pewno dobrze założona, fakt mogę ją obrócić z tym że wtedy kabel od długich musiał bym zmienić z krótkimi, ponieważ wtedy na krótkich mam długie a na długich krótkie. Lampa jak pisałem... właśnie pisałem, jest obniżona maksymalnie i nie da się jej już obniżyć. Kierownicę również obniżałem dzięki czemu zyskałem niewiele ale zawsze coś...

0
  • Pomocny post
    #4 15 Gru 2014 16:05
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Tą żarówkę możesz wykorzystać np. w lampce biurkowej, co najwyżej w traktorze jako oświetlenie pracy (polowe). Nie posiada ona homologacji, więc nie może ona być stosowana na drogach publicznych, dlatego że nie nie jest kompatybilna z reflektorami i nie daje prawidłowej granicy światłocienia na światłach mijania (oślepianie kierowców).
    Przerabiałem temat żarówek "halogenowych" BA20D (o prawidłowej granicy światłocienia), niebieskich oraz żarówek o zwiększonej mocy, efekt jest niewspółmierny do wydanych pieniędzy oraz do prawdziwego reflektora HS1 z żarówką HS1 35/35W które daje asymetryczną granicę światłocienia.
    Załóż normalną żarówkę typu Bilux S2 35/35W 12V BA20D. Nic przy tym chinolu lepszego nie zrobisz.

0