Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do internetu 3G -

14 Gru 2014 13:33 804 2
 • Poziom 6  
  Witam serdecznie,
  Posiadam internet mobilny z T-Mobile. Jestem w trakcie przeprowadzki do innego mieszkania i okazało się, że w nowym mieszkaniu jest problem z zasięgiem tej sieci. Tzn. problem występuje tylko w środku - na zewnątrz, już na parapecie zasięg jest całkiem dobry 4-5 kresek. Sprawa wygląda tak, że do najbliższego BTSa 3G (pracuje z tego co wiem na UMTS900 i UMTS2100) mam około 1,0 -1,2 km, jednak nadajnik ten jest po drugiej stronie budynku (w stosunku do okien z mojego mieszkania). Nie ma możliwości, żebym zainstalował antenę na ścianie w kierunku tego nadajnika - mogę instalować tylko na ścianie na której mam okna. Naczytałem się trochę na forum na temat anten i wiem że zwykłe anteny magnetyczne nadają się do drapania pleców. Jednak zastanawiam się, czy antena kierunkowa, w przypadku gdy nie jestem w stanie skierować jej bezpośrednio do nadajnika, da radę? Sprawa wygląda tak, że gdyby router znajdował się na zewnętrznym parapecie zasięg byłby całkiem niezły.

  Pomóżcie: Warto próbować z anteną kierunkową do 3G (LTE nie ma w tym miejscu - sprawdzałem) i próbować ustawić kąt najbliższy do nadajnika, czy może wziąć "drapaczkę" na magnesie?

  Dodano po 40 [minuty]:

  Dodam jeszcze, że w pomieszczeniu sygnał "skacze" pomiędzy 0 a 3 kreski a prędkość w speed testach to około 2Mb/s download. Na parapecie 4 kreski i download około 10Mb/s. W najlepszym miejscu na zewnątrz max zasięg i download około 16Mb/s. Wiem, że pomiary śmieszne (amatorskie), ale w każdym miejscu sprawdzałem 3-krotnie i wyniki są zbliżone.
  Modem: Huawei E5377T.
 • flexghzflexghz
 • Specjalista Sieci, Internet
  Podaj dokładna lokalizację?
 • Poziom 6  
  43-385 Jasienica

  Dodano po 5 [minuty]:

  Z tego co wiem antena jest na kościele - mam tam około 1.2km.