Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo.

14 Gru 2014 17:48 2190 7
  • Poziom 2  
    Witam, dwa dni temu dostałem projektor marki Casio XJ-m140. Niestety nie działa on w 100 % prawidłowo. Problem polega na tym, iż obraz jest wyświetlany w odcieniu różowym (jak widac na załączonym zdjeciu). Patrząc na wyświetlany obraz widać wszystkie kolory, oprócz bialego, który jest zastąpiony różowym. Dodam również, iż projektor był zamontowany do góry nogami na suficie, niegdy nie zaliczył upadku a jednak jakaś mala cześć lata w środku. Czy może wie ktoś, co może być przyczyną problemu??

ps Przez wentylacje widze różowe światło, a lampa ma przepracowane 7700 godzin roboczych.
  • Poziom 2  
    Udało mi się wydobyć tą luźną częśc ze środka jest gwint od śrubki, który wklejony był w obudowe. Raczej to nie jest przyczyna. A po zdjęciu tylnego panela widać, że lampa świeci na biało. Może coś to pomoże w odnalezieniu problemu.
  • Poziom 18  
    Są jakieś zabrudzenia? Może dokładne przeczyszczenie od kurzu rozwiąże sprawę.
  • Poziom 2  
    No jeszcze nie wiem. Czekam na 3 wing śrubokręt. Jak tylko ściągnę obudowe to napisze co i jak.
  • Poziom 2  
    Wygląda na to że, uszkodzona została dioda LED czerwonego światła. Wydaje mi się, że coś jest z nią nie tak, mogła się przegrzać, bo widać mały ślad przypalenia na jej obramówce. A także po zasłonięciu jej z obrazu znika ten różowy kolor, ale kolor czerwony robi się prawie niewidoczny. Jak uda mi się ogarnąć tego LED'a to napiszę jak wygląda sprawa po wymianie. Załaczam również zdjęcia:
    oryg. komp. - zdjęcie z komputera
    projek. - zdjęcie obrazu z projektora przed zasłonięciem
    projek. po - zdjęcie obrazu z projektora po zasłonięciu
    red LED przed - zdjęcie przed zakryciem czerwonej LED
    red LED po - zdjęcie po zakryciu czerwonej LED
    Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo. Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo. Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo. Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo. Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo.
  • Poziom 18  
    Możliwe też jest to, że po prostu kabel D-Sub/DVI jest uszkodzony
  • Poziom 10  
    Patrząc na Twoje foty to chyba masz także uszkodzone koło kolorów , widać brak szybki rozpraszającej na obwodzie koła.

Dodano po 11 [minuty]:

Obecnie posiadam model xj-a141 i tez mam bardzo podobny problem z kolorami a mianowicie brakuje czystej barwy niebieskiej a jest lekko fioletowa, przez co reszta kolorów jest lekko przekłamana. Jako, że diody czerwone led są w tych modelach podobne to proponuje dokładne sprawdzenie jej. U mnie zauważyłem małą zaciemniona plamę na ledzie czerwonym co może zakłócać pasmo świecenia tej diody i zakłócenia na szybkach filtrach. Mam wrażenie, że w torze niebieskim wkrada się różowa poświata z uszkodzonej diody. Potwierdzę to wkrótce gdyż oczekuje na nową led.
    Casio XJ-m140 Wyświetla na różowo.
  • Poziom 22  
    Pewnie patrzy na świat przez różowe okulary, chciałbym być takim optymistą!