Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[2200 zł] Telewizor 42 calowy do filmów i gier

14 Gru 2014 18:07 858 3
  • Poziom 7  
    Witajcie

Poszukuję telewizora do montażu naściennego. Mam na oku dwa modele: Panasonic TX-42AS650E i Sharp LC-42LE760E jako wariant minimalnie bardziej ekonomiczny.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 23 m2 (pokój z aneksem kuchennym)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2-2,5 m (to jeszcze do finalnego ustalenia :)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tylko na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? strona południowo wschodnia - duże nasłonecznienie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 37LG5000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? funkcjonalność SMART, przyzwoite ustawienia "out of the box" - nie będę inwestował w profesjonalną kalibrację, tryby do gier
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka (T-Mont)
    10 .Jakie urządzenia? http://www.audio-ideas.com/reviews/systems/kef-instant-theatre.html i PlayStation 4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i programy podróżnicze
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? okazjonalnie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 40%
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? Nie "głębszy" niż 6,5 cm, ramka nie większa niż w Panasonicu AS650E (jest już gotowe wycięcie w ścianie)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? pierdzenie z głosników :)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami, w weekendy w dzień więc różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może mieć, może nie mieć. Raczej nie będzie bardzo wykorzystywane.

Bardzo proszę o szybką pomoc bo chciałbym w przysżły weekend montować.

Do tego bardzo proszę o polecenie uchwytu, najlepiej z regulacją pochyłu (jak najcieńszy, głębokość wnęki to 9,5 cm)
  • Poziom 1  
  • Poziom 7  
    Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Jestem gotów dopłacić do Philipsa po zapoznaniu z testem ale w wadach zauważyłem, że również wymaga kalibracji - jak wspominałem, nie jestem tym kompletnie zainteresowany bo po prostu koszt jest zbyt wysoki (rozumiem, że tu mamy kalibrację gratis ale ceny pewnie tez wyższe niż najtańsze z Ceneo a ponadto mam obawy że nie będzie ona przeprowadzana tam gdzie telewizor faktycznie będzie wisiał).

A może któryś z Samsungów 40 cali?

Zależy mi aby nie było smużenia, żeby był też przyzwoity input lag no i ta nieszczęsna kalibracja...
  • Poziom 1