Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 1995 - Sterownik zamka centralnego z pilota

14 Gru 2014 19:02 9513 16
  • Poziom 9  
    Mam w samochodzie centralny zamek z klucza, immo, alarm. Dokupiłem sterownik z pilotami i mam problem żeby go podłączyć.

Instrukcja:

Podłączyłem według zamka pneumatycznego do kabla zółto-niebieskiego przy pompce i nie bardzo działa. Jak kliknę otwórz to otworzy samochód i po 3-4sec zamknie.
    Czytałem, że w 1995r. musi dawać na kabel raz + a raz -, wie ktoś jak zrobić zeby to działało? I czy muszę jakoś specjalnie podpinać alarm samochodowy?
  • Poziom 9  
    Tzn mam się podpiąć pod przewód, który steruje drzwiami pasażera?
    Bo aktualnie wpiąłem się w przewód sterujący drzwiami kierowcy, ale to nie bardzo działa.
  • Poziom 9  
    Przecinam przewód sterujący drzwiami pasażera przy wyjściu od pompki i wtedy podpiąc sterownik pod ten rozcięty kabel wg instrukcji, 1 od rozcięcia w stronę drzwi, a 2 od rozcięcia w stronę pompki?
  • Poziom 9  
    Mógłbym mi to wytłumaczyć jak laikowi? Do czego się podpiąć itd. Robię wszystko w bagażniku przy pompce, a nie przy drzwiach jak coś.

Tak to wygląda w bagażniku u mnie:

BTW. Od czego jest ta kostka po prawej?
  • Poziom 9  
    Nikt nie wie? :/
  • Poziom 17  
    Witam. Na 3 kostce zacisk A5 kabel z drzwi kierowcy zielono-niebieski przy otwartym centralnym powinien być +, a przy zamkniętym - (pasażer A11 kabel żółto-niebieski).
  • Poziom 9  
    Wystarczy, ze rozetne zielono niebieski i się podepne pod 2 końce, czy pasażera mam rozciac tez?
  • Poziom 9  
    kolego w a4 masz na drzwiach włącznik od centralnego ja tam się u siebie wpinałem i działa
  • Poziom 9  
    To jest z 1995r, wpinam się przy pompce, a w drzwiach nie mam takiego przycisku.
  • Poziom 43  
    Nic nie rozcinasz podpinasz sie pod dwa przewody,plus,masę,i migacze z lamp.
  • Poziom 9  
    To czemu na instrukcji jest, że mam rozciąć jakiś kabel?
  • Poziom 43  
    Bo ją czytałeś. A pisał chińczyk. A tyczy się merca i A80 np.
  • Poziom 17  
    Przy sterowaniu jednoprzewodowym musisz przeciąć kabel od kierowcy albo od pasażera i zastosować schemat 3 zamek pneumatyczny. Jest też druga opcja sterowania dwoma masami z zamka klapy bagażnika (schemat 1).
  • Poziom 9  
    Ok dzięki, później spróbuję, bo chyba coś nie tak jest ze sterownikiem, bo przestał reagować na pilota.