Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic I - 1.6 16v brak wolnych obrotów gaśnie.

Jamrug 14 Gru 2014 20:07 7089 6
  • #1 14 Gru 2014 20:07
    Jamrug
    Poziom 15  

Witam wszystkich. Trafił mi się Scenic z 2000r z silnikiem 1.6 16v. Problemem jaki był to bardzo wysokie obroty biegu jałowego (1800-2500). Wymiana wszystkich zużytych uszczelnień kolektora ssącego załatwiła problem wysokich obrotów. Powstał natomiast następny problem - brak wolnych obrotów. Gaśnie od razu po odpaleniu, trzeba wcisnąć gaz i trzymać żeby zapalił i trzymać gaz żeby nie zgasł. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, silniczek krokowy podmieniony od sprawnego auta lecz to nie pomaga. Dodam że czuć zapach benzyny i nierówno pracuje, świece wszystkie jednakowo okopcone na czarno. Pomoże ktoś, jakieś sugestie?

0 6
  • #2 14 Gru 2014 21:04
    uswto
    Poziom 18  

Wepchnij krokowca i zrób adaptację

2
  • #3 14 Gru 2014 21:21
    Jamrug
    Poziom 15  

Robiłem już adaptacje wkręcając krokowy do końca. Clipem kasowałem wartości adaptacji potem do włączenia wentylatora pracował przez kilka minut i nic to nie dało

1
  • #4 14 Gru 2014 21:43
    Harley883
    Poziom 13  

Podejrzewam że padł czujnik temperatury silnika , podobnie miałem .Czujnik pokazuje że silnik zimny to daje jak na zimnym (Sanie) i zalewa śmierdzi paliwem . Tak u mnie było wymieniłem czujnik temp. silnika i problem ustał do dzisiaj.

2
  • #6 14 Gru 2014 22:06
    Jamrug
    Poziom 15  

W tym aucie brak przepływomierza. Jest tylko mapsensor i czujnik temp. powietrza. Spróbuje jeszcze raz adaptacji krokowca. Może ja ją źle robię. Czy ma silnik działać do zagrzania czy wystarczy zapłon włączyć na kilka sekund? Jak prawidowo ją sie robi i czy w ogóle jest potrzebna?

0
  • #7 16 Gru 2014 18:40
    Jamrug
    Poziom 15  

Temat do zamknięcia. Scenic pracuje równo i nie gaśnie, nie czuć benzyny. Problem był w rozrządzie - przestawione wałki rozrządu o 2 zęby. Ktoś wcześniej ustawiał na ślady z mazaka i coś pomylił (błąd paralaksy). Dziękuje za zainteresowanie.

3
  Szukaj w 5mln produktów