Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf - VW Golf 4 1.6 16V 2000r usterka losowa falują obroty i gaśnie

14 Gru 2014 20:11 2751 5
  • Poziom 2  
    Witam, bardzo proszę o pomoc w ustaleniu usterki która się pojawia losowo a mianowicie co jakiś czas średnio nie dłużej niż 3 tygodnie ale czasami nawet 2 razy w tygodniu po przejechaniu około max do 6km zaczynają mi obroty falować silnik psika kicha i gaśnie nie można go ponownie uruchomić ( ale ja się trzyma obroty na 2000 silnik koślawo ale pracuje można tak jechać ale hamowanie ręcznym hamulcem), po wyziębieniu silnika około 5-6h samochód normalnie zapala i znowu jezdzi do ponownej takiej usterki. Jest to bardzo denerwujące ponieważ za każdym razem kiedy nim jadę nie wiem czy znowu nie zgaśnie, parę razy zostawiłem go na poboczu i pojechałem komunikacją miejską. Dodam jeszcze wymieniłem wszystkie filtry,świece, kable, przeczyściłem przepustnicę, po podłączeniu do komputera 0 błędów, i na ironię jeszcze że jak jadę z tym do mechanika Golf chodzi idealnie. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego złośliwego problemu. Dziękuje z góry Marcin
  • Poziom 25  
    Po pierwsze sprawdzić ciśnienie oleju podczas występowania usterki.
  • Poziom 2  
    Witam, ciśnienie jest ok. Żadna kontrolka się nie zapala. Ciekawe jest to że normalnie może jezdzić nawet 3 tygodnie a potem jak by nigdy nic podjeżdżam do skrzyżowania i gaśnie i mam problem z odpaleniem. Dodam że nie ma spadku mocy jezdzi normalnie :(
  • Poziom 11  
    Witaj,

Kolego miałem podobny problem tylko, że w Seacie Leonie, po wymianie przepustnicy wszystko ustało. Jak miałbyś możliwość to najpierw wykonaj adaptację przepustnicy Vag'iem, lub udaj się do kogoś kto takie możliwości posiada. To dosyć częsta przypadłość tych silników w grupie VAG.
  • Poziom 2  
    Witam i dziękuje za odpowiedz. Oczywiście sprawdzę to, a co myślisz o czujniku wału korbowego G28?. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Jakiś czas temu miałem podobne objawy w golfie 1.4 98r. Okazało się, że cewka zapłonowa miała przebicie. Po wymianie zaczął pracować normalnie.