Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo ok.2,5 tyś. kilka pytań i prośba o poradę

14 Gru 2014 21:08 711 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Na początku się usprawiedliwię bo tego typu tematów było już sporo, jednak zadziwiająco mało aktualnych, uwzględniających stan rynku z ostatniego roku czy dwóch.

Przymierzam się do zakupu zestawu stereo. Mam nadzieję, że pomożecie coś dobrać w oparciu o kilka moich sugestii. Kwota w okolicach 2,5tyś. +- 200zł Zestaw wzmacniacz + kolumny(raczej jakieś monitory)+coś do odtwarzania cd. Dobrze gdyby udało się dobrać coś nowego(gwarancja jednak jest fajna i sprzęt bardziej technicznie "na czasie") ale nie jest to niezbędne.

Muzyka to głównie rock, alternatywa, rzadziej jazz, chill out coś z popu, choć zależy mi na zestawie w miarę uniwersalnym-czasem jakiś popowy koncert na dvd czy okazyjnie domówka/sylwester itp (tu bardziej chodzi o to by dało się zagrać trochę głośniej bo po "spożyciu" o szukanie estetyki dźwiękowej ciężko:)).

To będzie pierwszy zestaw stereo z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory co najwyżej jakieś midiwieże czy zestawy głośnikowe do kompa więc laik ze mnie. Nie jestem audiofilem ale miło byłoby usłyszeć jak najwięcej z tego co płyta cd ma do zaoferowania. Preferuję brzmienie cieplejsze, z dobrze słyszalną gitarą basową (oczywiście jeśli utwór na to pozwala).

Pokój ok. 18m2 - sprzęt na dłuższej ścianie pokoju, odległość od kanapy ok 3,5m.

Dobrze gdyby można było podpiąć całość pod tv, żeby okazyjnie jakiś film z lepszym efektem obejrzeć. I tu pytanie - szukać wzmacniacza z wbudowanym DAC-iem jak np Yamaha A-S301 czy wystarczy odtwarzacz cd w wejściem cyfrowym by podłączyć TV czy dvd?

Generalnie planowałem podział środków ok 1000 wzmak/1000kolumny i jakiś odtwarzacz. Nie wiem czy to dobre założenie.
    Zgodnie z tym założeniem przeglądałem sklepy internetowe stąd kilka typów:

Wzmacniacze Pioneer a30, Yamaha a-s300, a-s201 i kilka jeszcze ok 1000 za nowy. Wspomniana Yamaha A-S301 do wyhaczenia za ok 1300zł(zestaw z Wharfedale DIAMOND 10.2 za 2100 tylko nie wiem czy dobrze zagadają za sobą)
    Głośniki: jbl es30, Wharfedale DIAMOND 10.2, Boston Acoustic A 26

Nowy odtwarzacz już nie bardzo mieścił się w budżecie:)

Ostatnia sugestia to może dobrze by było ze względów estetycznych by wzmak i odtwarzacz były jednego producenta.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    IMO albo bardzo cukierkowo/pozłacano/ładne, albo piękne brzmienie (pol sześć wygląd). Piszę, bo nabąknąłeś o 'miekkim" brzmieniu. Zatem proponuję wzmacniacz lampowy i kolumny dedykowane do "lampy". Kasy na pewno starczy, a wrażenia będą niebywałe.
    salut
    andre
  • Poziom 9  
    Dziękuję za sugestie. W sumie o lampowym nie myślałem ale zgłębię temat. Będę wdzięczny za wszelkie dodatkowe komentarze i opinie.