Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować głos Telewizor LG 42LA660S a kino domowe SAMSUNG HT-TZ315

pawel-saw 14 Gru 2014 21:16 2469 3
  • #1 14 Gru 2014 21:16
    pawel-saw
    Poziom 1  

Witam,
    Posiadam zestaw Telewizor LG 42LA660S, kino domowe SAMSUNG HT-TZ315.
    Proszę o instrukcję jak prawidłowo podłączyć te dwa urządzenia aby uzyskać głos z telewizora na głośnikach(przez jakie wejścia podłączać i jakie konfiguracje ustawić na obu odbiornikach). Próbowałem przez hdmi, niestety jak włączam jakiś film na telewizorze to nie mogę uzyskać dźwięku na kinie. Próbowałem też przez wejście optyczne i też nie da rady(chyba,że nie potrafię skonfigurować).Jedyną opcją jak na razie przez którą coś słychać to wejście słuchawkowe na telewizorze i wyjścia optyczne na kinie ale jakość dźwięku słabiutka. Ostatnio też myślałem o połączeniu tych dwóch urządzeń przez bleutooth-a ale telewizor niestety nie posiada wbudowanego- czy ktoś się orientuje czy jeżeli do telewizora podłączę zewnętrzny bleutooth pod usb to czy uda mi się go sparować z kinem domowym?
    Proszę o podpowiedź bo już nic kreatywnego nie przychodzi mi do głowy :?:
    Jak skonfigurować głos Telewizor LG 42LA660S a kino domowe SAMSUNG HT-TZ315 Jak skonfigurować głos Telewizor LG 42LA660S a kino domowe SAMSUNG HT-TZ315 Jak skonfigurować głos Telewizor LG 42LA660S a kino domowe SAMSUNG HT-TZ315 [/img]

0 3
  • #2 14 Gru 2014 23:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pawel-saw napisał:
    jeżeli do telewizora podłączę zewnętrzny bleutooth pod usb to czy uda mi się go sparować z kinem domowym?

Tv to nie komputer, to nie zadziała.

Co do reszty wpisu, skoro podłączyłeś po optyku i nie działa, to może być "wina" ustawień w tv, albo "wina" producenta tv.
    Może się też okazać, że dźwięk z portu optycznego w tym tv będzie tylko z wbudowanego tunera DVB-T i tylko z niego, po USB nie uzyskasz zakładanego celu.

Oczywiście zakładam z góry, ze kolega przeczytał instrukcję obsługi tego kina i tv, i zastosował się do porad tam zawartych, dotyczących jego zagadnienia...?.

0
  • #3 15 Gru 2014 08:11
    grubs
    Poziom 32  

W tym TV na porcie optycznym powinien być dźwięk ze wszystkich źródeł.
    Zacząłbym od podmiany kabla przy założeniach o których wspomniał kolega wyżej.

0
  • #4 15 Gru 2014 09:05
    intenso
    Poziom 38  

Jak podłączyłeś przez optyczny to włączyłeś w kinie Digital in?

0