Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Maxx4 WFC1600 - Głośne dźwięki przy obracaniu bębna

15 Gru 2014 07:26 1776 21
  • Poziom 14  
    Pralka mam kilkanaście lat i od kilku miesięcy podczas pracy bęben obracając się wydaje dość głośny dźwięk. Przy większych obrotach na wirowaniu ten dźwięk nie występuje. Poruszając ręcznie bębnem wydaje mi się że obciera o fartuch i wpada w wibracje, wystarczą lekkie ruchy, nawet 1/4 obrotu bębna. Na krawędzi bębna i zbiornika znalazłem dość dużo przyklejonej i startej szarej gumy. Po usunięciu jakby lepiej ale i tak hałasuje. Czyżby fartuch się skończył? Może być jeszcze jakaś inna przyczyna zużycia fartucha?
  • Poziom 42  
    AndKan napisał:
    Poruszając ręcznie bębnem wydaje mi się że obciera o fartuch i wpada w wibracje, wystarczą lekkie ruchy, nawet 1/4 obrotu bębna.
    Sprawdź luz na łożyskach bębna, chwytając bęben w okienku i ruszając góra-dół.
  • Poziom 14  
    Dziękuję za szybką reakcję. Luzów nie wyczuwam. Czyszczenia już próbowałem i tak jak pisałem wcześniej na niewiele się to zdało. Wcześniej próbowałem nawet odkamieniacza. Jak kręcę bębnem, a dokładniej mówiąc bujam nim raz w lewo raz w prawo to właśnie piszczy. Jak odegnę brzeg fartucha to wtedy przestaje. Znalazłem na bębnie takie miejsce, że jak kręcę bębnem w koło i podążam za tym miejscem odchylając brzeg fartucha to nie piszczy.
  • Poziom 30  
    Posmaruj fartuch tam gdzie piszczy mydłem w płynie lub płynem do mycia naczyń.
  • Specjalista AGD
    AndKan napisał:
    Znalazłem na bębnie takie miejsce, że jak kręcę bębnem w koło i podążam za tym miejscem odchylając brzeg fartucha to nie piszczy.

Czyżby pomału szlag trafia krzyżak bębna :? Krawędź bębna względem dolej wewnętrznej części fartucha podczas pracy "na sucho" nie unosi się za bardzo :?:
  • Poziom 14  
    Jak posmarowałem fartuch płynem to nie piszczy. Nie zauważam krzywizny bębna. To miejsce na bębnie gdzie piszczy jest pośrodku pomiędzy takimi jakby progami które są wewnątrz w bębnie. A co z tym krzyżakiem? Można to jakoś opanować?
  • Specjalista AGD
    Opanować raczej nie da się krzyżaka. Trudny problem do rozwiązania bo go nie widać i nie słychać i jak mówi stare powiedzenie: sekunda patrzenia= tysiąc słów.
    Możliwe, że fartuch dogorywa.
  • Poziom 14  
    Zacznę od wymiany fartucha.
  • Poziom 18  
    szkoda kasy.. weź młotka i dornia , i odegnij trochę bęben tz. brzeg bębna w miejscu w którym obciera.Powinno się udać a szkoda się kosztować bo krzyżak pewnie dogorywa..Jeżeli masz twardą wodę to aluminiowy krzyżak się rozpuszcza.
  • Poziom 14  
    Zrobić to bez wyciągania bębna?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Juści że bez.. przykładasz tępego dornia do brzegu bębna i wal
  • Poziom 14  
    No faktycznie pomogło puknięcie w brzeg bębna. A nie spowoduje to jakiegoś uszkodzenia mocowania bębna do osi? A może już się coś dziaje z tym mocowaniem że wystąpiła taka usterka?
  • Specjalista AGD
    Jak pralka ma działać poprawnie to masz do wymiany krzyżak bębna i fartuch.Radzę zrobić to jak najszybciej .Walenie po obrzeżu bębna to tylko półśrodek.
  • Poziom 14  
    A ten krzyżak jest gdzieś dostępny, można go kupić?
  • Specjalista AGD
    Jest dostępny w dobrych sklepach z częściami AGD.Poszukaj w internecie.
  • Poziom 14  
    Na razie pralka sprawuje się dobrze, nie hałasuje. Szukałem bębna ale nie znalazłem. Pralka ma już kilkanaście lat i podejrzewam, że już się nie dostanie.
  • Poziom 14  
    Nie mogę znaleźć. Szukałem pod regeneracja i naprawa w dziale AGD. Mogę prosić o podpowiedź?
  • Poziom 14  
    Dziękuję bardzo za link. Po puknięciu w brzeg bębna pralka nie hałasuje - jeszcze nie.
  • Poziom 14  
    Jednak po kilku praniach problem powrócił. Wymontowałem zespół piorący i wysłałem do Krosna do pana Rafała, wcześniej kontaktując się telefonicznie. Po kilku dniach zespół wrócił zregenerowany. Na razie jest super, działa jak nowy. Wszystkie formalności związane z wysyłką załatwił pan Rafał, musiałem tylko zapakować i oddać kurierowi, a potem odebrać. POLECAM.