Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 1,9 TDI 1997r. - Drgania nadwozia.

15 Gru 2014 11:35 2616 4
  • Poziom 7  
    Witam.

Podczas ruszania pod niewielką górkę w ruchu miejskim coś mi stuknęło i nadwozie zaczęło się strasznie trząść. Kierownica, wszystkie pedały dostały drgań niezależnie czy samochód był na wolnych obrotach czy w ruchu. Pojechałem do mechanika, powiedział że to od poduszek silnika. Drgania trochę się zmniejszyły ale nie ustąpiły. Tak jeździłem do czasu, aż podczas normalnej jazdy miejskiej znowu coś stuknęło i teraz drgania prawie ustąpiły, gdy samochód jest na postoju, ale pojawiają się podczas ruszania z miejsca. Teraz podczas jazdy gdy na dowolnym biegu rozpędzę samochód do około 2000 obrotów i puszczę pedał gazu, to słychać jakby chwilowe wypuszczenie powietrza i szarpnięcie samochodem. Nie ma znaczenia, czy w tej chwili będę zmieniał bieg czy nie. Tego objawu nie ma tylko na 5 biegu. Gdzie szukać uszkodzenia?

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

Zapytam jeszcze, bo wyczytałem na tym forum, że dwumasę można sprawdzić wciskając pedał gazu na piątym biegu maksymalnie w podłogę z niskich obrotów i czekać, czy wystąpią drgania. Z jak niskich obrotów, bo przy pewnych, niskich obrotach to silnik zaczyna się trząść.
  • Spec od samochodów
    Sprawdź przegub wewnętrzny . Miałem Passata z podobnymi objawami i po wymianie przegubu wróciło do normy .
  • Poziom 16  
    typowe dla sharana-prawa półoś
  • Poziom 7  
    Dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę jak tylko będę miał możliwość.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie.

Po przeglądzie okazało się, że sprawcą drgań był element pod silnikiem łączący silnik z ramą samochodu.

Pozdrawiam wszystkich. Temat zamykam.