Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielozadaniowy zestaw monitorów

yogiigoy 15 Gru 2014 09:50 972 5
  • #1 15 Gru 2014 09:50
    yogiigoy
    Poziom 4  

Witam wszystkich,

Jestem nowy na tym forum. Mam nadzieję, że ktoś z Was mógłby mi pomóc. Potrzebuję w pracy drobnego upadate stanowiska i stoję przed zadaniem stworzenia małego zestawu monitorów podpiętych pod jeden komputer najlepiej laptop, jednak nie wykluczam stacjonarnego PC'ta. Sprawa wygląda następująco: z jednostki centralnej wychodzą 4 różne monitory na których prezentowane będą 4 różne treści. Można by to puścić przez np. rozdzielacz 8 portowy VGA, jednak cały szkopuł tkwi w tym, że każdy z czterech dodatkowych monitorów ma stać odwrócony do różnych osób: każda z 5 osób w pokoju widzi tylko swój ekran (5 wliczając j. centralną, która też ma być ekranem). Chciałbym, aby na jednostce centralnej wyświetlane były małe okna z podglądem w czasie rzeczywistym tego co aktualnie wyświetlane jest na każdym z 4 monitorów wraz z możliwością przeciągania okien z pulpitu na j. centralnej na każdy z dodatkowych monitorów. System na służyć do procesu rekrutacji pracowników i wyprzedzam już wasze pytania: potrzebne jest tylko wyświetlanie informacji na monitorach - żadnych klawiatur i myszy pod te 4 monitory:)

Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć jak można by to zrobić, żeby funkcjonowało sprawnie? Czy można podłączyć te monitory pod rozdzielacz, ale zrobić tak, żebym na ekranie j. centralnej widział w oknach aktualnie wyświetlany obraz z pozostałych 4 monitorów?

Załączam schemato-wizję systemu.

Wielozadaniowy zestaw monitorów

Pozdrawiam Was serdecznie

Kamil

ps. widzę teraz, że okienka podglądu w pliku są źle ponumerowane, ale teraz nie ma to znaczenia. Wiadomo o co chodzi, prawda?:)

0 5
  • #2 15 Gru 2014 10:19
    Dragas
    Poziom 26  

1. nie ten dział
    2. nie znajdziesz laptopa, który obsłuży 5 monitorów jednocześnie (chyba że użyjesz kart graficznych na USB)
    3. wątpię, że znajdziesz takie oprogramowanie, które wyświetla miniaturki podłączonych ekranów(nie spotkałem się z takim czymś). jedyne co przychodzi mi na myśl, to napisanie samemu takiego oprogramowania.

0
  • #3 15 Gru 2014 10:24
    yogiigoy
    Poziom 4  

1. ten dział - przeniesiony przez moderatorów
    2. nie znajdziesz laptopa, który obsłuży 5 monitorów jednocześnie (chyba że użyjesz kart graficznych na USB)
    Znalazłem w necie coś takiego:
    https://www.youtube.com/watch?v=NZe1vYMSt48

3. wątpię, że znajdziesz takie oprogramowanie, które wyświetla miniaturki podłączonych ekranów(nie spotkałem się z takim czymś). jedyne co przychodzi mi na myśl, to napisanie samemu takiego oprogramowania.
    * tutaj nie mam pomysłu na rozwiązanie.

0
  • #4 15 Gru 2014 10:35
    Dragas
    Poziom 26  

Patrząc, że ta przejściówka kosztuje 246zł, to lepiej kupić 4 netbooki za 300pln, zdalny pulpit w sieci lan i gotowe. Masz wtedy niezależną moc obliczeniową, dla każdego stanowiska i podgląd na głównym. Pozwoli to w przyszłości zrobić stanowiska z możliwością rejestracji samemu przy każdym. Innym rozwiązaniem jest przejściówka na USB do vga za 9$ (za tyle kupiłem miesiąc temu i sprawuje się bardzo dobrze)

0
  • #5 15 Gru 2014 10:49
    yogiigoy
    Poziom 4  

4 netbooki chyba odpadają, chociaż... Chodzi o to, aby jedna osoba mogła sprawnie wysyłać komunikaty do 4 monitorów z jednej jednostki. Duża moc obliczeniowa nie jest potrzebna. Na monitory wysyłane będą pojedyncze komunikaty, czasami pliki jpeg, małe tabele*. Czy jest szansa, żeby zrobić 4 zdalne pulpity w sieci LAN które mogę przeglądać na j. centralnej i wrzucać komunikaty na ekrany? Opis tego jak chciałbym je wyświetlać poniżej:

* Tutaj zastawiam się nad problemem tego jak to prezentować. Chciałbym aby ekrany 4 monitorów, o których rozmawiamy były np. cały czas np. białe, w jednym miejscu wyświetlany był odliczany czas do końca testów i co 5 min osoba obsługująca j. centralną wyrzuca komunikat na dany monitor - tak, żeby nie było widać, że przeciąga okienko z jednostki centralnej na dany ekran:)

Co do przyszłości: nie będzie konieczności stworzenia oddzielnych stanowisk z możliwością rejestracji samemu przy każdym. Nawet jeśli rozmawiamy o kilku netbookach to miałyby pełnić funkcję tylko ekranu:)

Co do tej USB/VGA. Jest szansa na spełnienie powyższych warunków? To jest: 1 j. centralna + 4 monitory + pogląd na te monitory i dodawanie komunikatów na poszczególne monitory z j. centralnej bez przeciągania okienek - bo w końcu nie będę widział na którym ekranie to wylądowało?

0
  • Pomocny post
    #6 16 Gru 2014 10:42
    anmedia
    Poziom 39  

Czytajac ten watek jedynym sensownym rozwiazaniem jest nowy komputer z minimum 2 kartami graficznymi polaczonymi w SLI. Daje ci to mozliwosc pracy az na 8 monitorach w sposob niezalezny, lub duplikowany - czyli na kazdym monitorze bedzie sie wyswietlalo to samo.
    To rozwiazuje problem wielu monitorow a cena o wiele nizsza niz podawane w odpowiedziach. Karta graficzna z obsluga 4 monitorow to koszt okolo 100zl (nie mowimy tutaj o jakis super wypasionych nowosciach)

Co do funkcjonalnosci. Niestety z twojego opisu wynika jasno ze potrzebujesz dedykowane oprogramowanie do prezentacji.

0