Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIY telekino | Webcam - rozdzielczość obrazu

alpetrus 15 Dec 2014 10:26 5433 0
    alpetrus
    Level 10  
    Dzień dobry.
    Skonstruowałem telekino do zgrywania filmów 8 mm klatka po klatce. Maszyna działa bez zastrzeżeń. W skrócie - wykorzystałem projektor Eumig 607D, mikroprzełącznik, obiektyw Helios 44M-4 i kamerę internetową Logitech C270. Dość długo szukałem darmowego oprogramowania i ostatecznie najlepiej spisuje się wiekowy Stop Motion Animator. Klatki "łapane" są idealnie, jest lekki, szybki i tworzy od razu plik AVI.
    Jednak jego wadą jest maksymalna rozdzielczość obrazu - 640x480 px. Kamera jest w stanie zarejestrować obraz w maksymalnej rozdzielczości 1280x960 px. I taka rozdzielczość mogę ustawić w innych programach, np. Webcam/Screen Video Capture Free. Jednak ten program jak i kilka innych, które testowałem nie do końca działają prawidłowo (co kilka-kilkanaście klatek rejestrowane są zamazane klatki, tak jakby program rejestrował dokładnie moment przesuwania filmów). W Stop Montion Animator coś takiego się nie zdarza i całe 15 metrów taśmy S8 rejestrowane jest klatka po klatce bez żadnych rozmazanych czy zdublowanych klatek.
    Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób, żeby wymusić na programie wyższą rozdzielczość, która - podkreślam - dostępna jest w innych programach. Okienko, w którym wybiera się rozdzielczość to standardowe okno systemowe, więc pomyślałem, że może można byłoby pogrzebać w rejestrze systemu i dodać wyższą rozdzielczość.

DIY telekino | Webcam - rozdzielczość obrazu

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie.