Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DIY telekino | Webcam - rozdzielczość obrazu

alpetrus 15 Dec 2014 10:26 5289 0
    alpetrus
    Level 9  
    Dzień dobry.
    Skonstruowałem telekino do zgrywania filmów 8 mm klatka po klatce. Maszyna działa bez zastrzeżeń. W skrócie - wykorzystałem projektor Eumig 607D, mikroprzełącznik, obiektyw Helios 44M-4 i kamerę internetową Logitech C270. Dość długo szukałem darmowego oprogramowania i ostatecznie najlepiej spisuje się wiekowy Stop Motion Animator. Klatki "łapane" są idealnie, jest lekki, szybki i tworzy od razu plik AVI.
    Jednak jego wadą jest maksymalna rozdzielczość obrazu - 640x480 px. Kamera jest w stanie zarejestrować obraz w maksymalnej rozdzielczości 1280x960 px. I taka rozdzielczość mogę ustawić w innych programach, np. Webcam/Screen Video Capture Free. Jednak ten program jak i kilka innych, które testowałem nie do końca działają prawidłowo (co kilka-kilkanaście klatek rejestrowane są zamazane klatki, tak jakby program rejestrował dokładnie moment przesuwania filmów). W Stop Montion Animator coś takiego się nie zdarza i całe 15 metrów taśmy S8 rejestrowane jest klatka po klatce bez żadnych rozmazanych czy zdublowanych klatek.
    Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób, żeby wymusić na programie wyższą rozdzielczość, która - podkreślam - dostępna jest w innych programach. Okienko, w którym wybiera się rozdzielczość to standardowe okno systemowe, więc pomyślałem, że może można byłoby pogrzebać w rejestrze systemu i dodać wyższą rozdzielczość.

DIY telekino | Webcam - rozdzielczość obrazu

Z góry dzięki za pomoc i wszelkie sugestie.