Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOYOTA COROLLA 1.4D4D 2006 - USZKODZENIE ALTERNATORA POPRZEZ WYPIĘCIE KOSTKI PIN

15 Dec 2014 13:07 2496 12
  • Level 7  
    Witam, mam problem z ładowaniem alternatora. Problem wystąpił po wypięciu kostki 3pinowej. Czy brak wzbudzenia mógł spowodować uszkodzenie regulatora i
    (lub)układu prostowniczego? Proszę o info.
  • Level 7  
    Dzięki za info. Jak mam udowodnić mechanikowi, który twierdzi,że absolutnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Za naprawę zapłaciłem 200 zł-wymiana regulatora i układu prostowniczego.
  • Level 33  
    Bo nie ma, chyba że odłączysz przewód ładujący aku. w czasie pracy.
  • Level 36  
    ziomke11 wrote:
    Witam, mam problem z ładowaniem alternatora.

Na czym polega "problem" ?
  • Level 7  
    Problem jest taki: montowane były światła do jazdy dziennej i potrzebne było zasilanie po kluczyku. Zasilanie zostało podpięte pod kostkę 3pinową alternatora. Było wszystko ok. po czym padło ładowanie. Zaglądnąłem do alternatora i okazało się, że kostka nie została wpięta do gniazda altka. W alternatorze padł regulator i układ prostowniczy. Czy to zbieg okoliczności, czy brak wzbudzenia alternatora?
  • Level 36  
    Napraw i nie grzesz więcej , jak widzisz bywają kosztowne zabawy
  • Level 7  
    Gdybym to ja nagrzeszył, to trudno,stało się. Ale ledy podłączył mi koleś, który był szefem serwisu Toyota. Teraz po wymianie regulatora, układu prostowniczego i wpięciu kostki pin lampki świecą i wszystko działa ok.
  • Level 43  
    Jak wypniesz kostkę to alternator traci zasilania regulatora i po prostu przestaje ładować.Po wpięciu zaczyna z powrotem. Nie ma to wpływu na uszkodzenie.Co innego odłaćzenie grubego przewodu odbioru.
  • Helpful post
    Level 43  
    Prąd po kluczyku najbezpieczniej z wycieraczek lub z czujnika śwateł cofania jak nie ma pod maską bezpieczników.
  • Level 7  
    Dzięki wszystkim za sugestie i pozdrawiam