Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic/Philips/Xbox360 - jak to wszystko podłączyć by miało ręce i nogi :)

ilith 15 Gru 2014 19:55 612 1
  • #1 15 Gru 2014 19:55
    ilith
    Poziom 1  

Witam.
    Mam tv Panasonic th-42pv8p do tego podłączony poprzez hdmi dekoder Polsatu oraz poprzez Component Xbox360. Mam teraz kino domowe Philips htd3540. Jak to wszystko podłączyć by miało ręce i nogi? Kino podłączone do tv przez kabel hdmi nie działa tzn dźwięk z programów tv nie idzie przez kino. Zmieniłem w ustawieniach tv dźwięk na kino domowe i dalej nic. Dopiero jak podłącze dodatkowo kablami cinch kino do tv wraz z hdmi to odtwarza dźwięk na ustawieniu source aux w kinie ale wydaje mi się że nie jest przestrzenny. Mój tv chyba nie ma wejścia hdmi arc a napewno nie ma wejścia optycznego. Dekoder Polsatu ma spdif out. Konsola to fat bez hdmi i bez optycznego wejścia audio ,przynajmniej nigdzie go nie widziałem. Dźwięku nie wydobywa żadnego po podłączeniu kina. Pomoże mi ktoś to jakoś połączyć żeby to wszystko działało? Za wszystkie komentarze z góry dziękuje.

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

Zrobiłem tak. Dekoder Polsatu i kino domowe podłączone do Tv za pomocą kabli hdmi. Xbox do Tv poprzez Component trzema kablami a audio z xbox do kina poprzez przejściówkę do wejścia słuchawkowego. Jakoś tam gra...

0 1
  • Mitronik
  • #2 15 Gru 2014 21:04
    Polon_us
    Poziom 41  

ilith napisał:
    Kino podłączone do tv przez kabel hdmi nie działa tzn dźwięk z programów tv nie idzie przez kino.

Telewizor nie wspiera ARC, także to nie będzie działało.

Przy tym sprzęcie, nie ma za wiele pola do manewru. Proponowałbym, pozostawić połączenia video tak jak są, nic lepszego nie wymyśli się.
    Z kolei, dekoder Polsatu można połączyć kablem optycznym z kinem - kablem optycznym TosLink.
    W takim przypadku przy oglądaniu programu telewizyjnego, KD trzeba będzie przełączać na wejście Digital IN.
    Konsolę można podłączyć do wejścia AUX IN w kinie i przy graniu KD trzeba będzie ustawiać na AUX IN. Będzie to tylko dźwięk stereo.

ilith napisał:
    a audio z xbox do kina poprzez przejściówkę do wejścia słuchawkowego

Kolega jest pewien tego połączenia? Do wejścia słuchawkowego? Budzi to we mnie pewne opory ... hyh

0