Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRZEWODY ZAPŁONOWE - Końcówka do świecy z silikonową izolacją czy sprężyną?

ziga17 15 Gru 2014 16:41 759 5
  • #1 15 Gru 2014 16:41
    ziga17
    Poziom 11  

Witam, mam dość proste pytanie ale nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. Muszę zakupić przewody zapłonowe do swojego auta (ASTRA F 1.6 72KM, LPG) i trafiłem na dwa komplety pasujące do swojego modelu, różnią się one tylko końcówką nakładaną na świece. Jedne są zakończone sprężynami a drugie jakąś izolowaną nakładką. Na czym polega różnica między nimi i które z nich są lepsze?
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

1 5
  • #2 15 Gru 2014 17:32
    kodipar25
    Poziom 11  

Tylko przewody NGK, dopasowane po modelu. wg. katalogu NGK

0
  • #3 15 Gru 2014 17:55
    ziga17
    Poziom 11  

Przewody o których ja mówię są firmy The Leader i wg katalogu tej firmy obydwa typy pasują do mojego silnika (patrzyłem po dokładnym oznaczeniu a nie pojemności) .

0
  • #4 15 Gru 2014 18:11
    dabu
    Poziom 31  

kodipar25 napisał:
    Tylko przewody NGK, dopasowane po modelu. wg. katalogu NGK

A co to za kryptoreklama, a może stare wozidło takie wybredne?

Oryginalnie były ze sprężyną.

0
  • #5 18 Gru 2014 17:24
    kodipar25
    Poziom 11  

To nie reklama, bo nie jestem z firmy NGK ale byłe nie dawno na szkoleniu . Po całym kursie wyszło, że firma NGK jest liderem w tej segmencie [robi dla najlepszych na pierwszy montaż ] stąd też ta sugestia. Mam warsztat i montuje ten sprzęt jestem zadowolony więc polecam. Jeżeli chodzi o mnie to bym założył bez sprężyny. Pozdrawiam

0
  • #6 18 Gru 2014 19:13
    ociz
    Moderator Samochody

Niektóre głowice mają aluminiowe "rurki" w które wchodzą fajki, niektóre ich nie mają. Do tych pierwszych idą przewody bez metalowych osłon, do drugich z osłonami.

kodipar25 napisał:
    byłe nie dawno na szkoleniu

Równie dobrze można siedzieć przed telewizorem i oglądać reklamy żeby się dowiedzieć co jest najlepsze...

0