Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana urządzenia wielofunkcyjnego w małej firmie

tom_85 15 Gru 2014 17:32 735 4
  • #1 15 Gru 2014 17:32
    tom_85
    Poziom 13  

Cześć!

Posiadam już od dobrych kilku lat urządzenie Brother MFC-6490CW ale przyszedł czas na zmiany. Dlaczego?
    :arrow: Największym minusem tego urządzenia jest to że od nowości często drukarce zdarza się pociągnąć więcej niż jedną kartkę i np. potrafi pobrudzić 10 kartek co znacznie utrudnia drukowanie.
    :arrow: Drugim wielkim minusem jest to że nie ma opcji drukowania dwustronnego.

Jakie cechy powinno mieć nowe urządzenie?
    :arrow: tania eksploatacja
    :arrow: bezproblemowe "ciągnięcie" po jednej kartce
    :arrow: WIFI
    :arrow: drukowanie dwustronne
    :arrow: drukowanie - format papieru A4+A3
    :arrow: skaner A3
    :arrow: fax
    :arrow: cena: trzycyfrowa liczba złotówek, taka aby jakość + trwałość drukarki była korzystna do jej ceny
    :arrow: chodzi o urządzenie do drukowania np. dwustronnych, kolorowych opracowań (większość tekstu ale też często wykresy, obrazki czasem zdjęcia)

No więc w grę wchodzi raczej urządzenie atramentowe (do drukowania czarno-białych tekstów i kopii roboczych mam starego, dobrego, laserowego hp-ka).

0 4
  • #2 18 Gru 2014 15:14
    tom_85
    Poziom 13  

za duże wymagania? :cry:

0
  • #3 18 Gru 2014 20:40
    mmcinek
    Poziom 17  

Mamy Ci za darmo zrobić rozeznanie rynku i cały z tym związany bajzel, a Ty weźmiesz sobie gotowca i kupisz na Aledrogo, masz poczucie humoru.
    Ciekawe czy lubisz wykonywać swoją pracę za darmo?

-1
  • #4 18 Gru 2014 23:19
    tom_85
    Poziom 13  

mmcinek napisał:
    Mamy Ci za darmo zrobić rozeznanie rynku i cały z tym związany bajzel, a Ty weźmiesz sobie gotowca i kupisz na Aledrogo, masz poczucie humoru.
    Ciekawe czy lubisz wykonywać swoją pracę za darmo?

No ja niestety nie jestem w stanie co tydzień mieć nowej drukarki w biurze i testować, testować, testować żeby po roku wybrać model który najbardziej mi pasował i który pewnie będzie już stary a na rynku będą już lepsze modele. Może ty tak robisz. Ja wolę przed zakupem poczytać artykuły na necie, popytać znajomych oraz przede wszystkim poczytać co ludzie piszą na forach o sprzęcie który kupili. Ci którzy nie chcą się sami pochwalić czasem warto zachęcić do wypowiedzi co im się podoba/nie podoba w nowym sprzęcie. Myślę że taką zachętą często jest takie pytanie na forum.

Z drugiej strony zawsze znajdą się też na forach osoby takie jak ty... oburzone że ktoś o coś w ogóle pyta na FORUM, które muszą sobie trochę pojęczeć i pomarudzić bo nie zasną.

A CO DO TEMATU to chciałbym jeszcze dorzucić pytanie (szczególnie do osób które mają taki sprzęt): co sądzicie o urządzeniach wielofunkcyjnych brothera za cenę z zakresu 600-1000 zł? macie z nimi jakieś problemy?

0
  • #5 18 Gru 2014 23:30
    inquinabor
    Poziom 11  

Witam
    Może proszę rozważyć zakup polizingowego bizhub-a c252 lub c253 ?

0