Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartfon (markowy lub z Chin) do 500zł

15 Gru 2014 21:06 1083 8
  • Poziom 7  
    Witam,
    ostatnio zainteresowałem się smartfonami z od typowych Chińczyków (ZTE, Huawei, Prestigio) i nie tylko. Podczas przeszukiwania rozmaitych stron, znalazłem wiele chińskich modeli. Jednak nie znam się bardzo na nich i nie chce kupić kota w worku. Obecnie używam ZTE Kis 3-nawet fajny, ale ze względu na słabą baterię i brak akcesoriów chciałbym go zamienić na coś innego. Mam pytanie do was, jaki telefon pasował by do tej specyfikacji:

-nowy telefon lub używany
    -do tej pory używałem LG i ZTE ale marka nie ma znaczenia
    -dotykowy w pełni
    -system Android
    -klawiatura dotykowa
    -wielkość wyświetlacza od 4 do 5''
    -telefon będzie służył do telefonowania i przeglądania internetu, czasami jakiś film i muzyka
    -najbardziej zależy mi na funkcjonalności modelu tzn. w miarę dobre podzespoły
    -funkcją zbędną jest robienie z telefonu komputera :)
    -telefon nie będzie używany do gier

Inaczej mówiąc to potrzebuje takiego ,,ZTE Kis 3'', ale odrobinę wydajniejszego.
    Co sądzicie o Overmax Vertis Aim ?
    Dziękuję za wszelkie opinie i propozycje.
  • Poziom 11  
    Szczerzę, polecam Motorolę moto G. Telefonik bardzo solidny, a po premierze nowej generacji tego modelu ceny dość zachęcająco spadły. Spowodowane jest to też dość dużą popularnością w Polsce. Dodatkowo dostaje on w szybkim tempie aktualizacje (Lollipop przed sylwestrem), a także jest to czysty android, co według niektórych jest wadą, a u mnie to kryterium zakupu.
    Ogólnie polecam.
  • Poziom 7  
    Jak dla mnie odpada bo nie można kart pamięci dołożyć. Overmaxa za 300zł można znaleźć.
  • Admin grupy GSM
    Lg L7 II spełni wszelkie Twoje oczekiwania a bateria trzyma super.
  • Poziom 7  
    Wg mnie jest słabszy od Overmaxa ;)
  • Poziom 11  
    emil1129 napisał:
    Jak dla mnie odpada bo nie można kart pamięci dołożyć. Overmaxa za 300zł można znaleźć.

Kupując nexusa 4 też nie byłem przekonany do braku kart pamięci, jednak nie ma sie czego obawiać. Sytuacje polepsza także wsparcie dla trybu OTG w moto G.
  • Poziom 7  
    No niby tak, ale w razie jakiegoś dłuższego wypadu na wakacje czy np. instalowanie nawigacji jest korzystniejsze z zapasem 32GB :)
  • Poziom 11  
    Ja raczej nie korzystam z nawigacji w telefonie z racji posiadania tomtoma 500, ale kiedyś się zdarzało w nagłych wypadkach z map google.
    Z racji posiadania dużego pakietu korzystam z nawigacji online, więc mnie ten problem nie dotyczył.
    A co do Vertisów, są też modele expi. Za mniej niż 500 złotych dostaniesz zestaw z ładowarką samochodową, uchwytem na szybę, który może właśnie sprawdzić się w podróży i dualsim który przy posiadaniu karty od Aero2 jest rozwiązaniem idealnym.
    Jednakże odradzam vertisy. Znajomy miał expi (nie pamiętam konkretnego modelu), i dosłownie rozleciał się w rękach w mniej niż pół roku.
    ZTE to jednak inna półka niż vertisy. Niestety układy MediaTek dosyć szybko przypominają ci że to nie ta półka (rdzenie a7 vs a15 snapdragona). Do tego obrazu dopełnia brak wsparcia ze strony niezależnych developerów.
    Na twoim miejscu naprawdę przemyślałbym coś półkę wyżej. ZTE to chińska, ale solidna firma tak jak na przykład Xiaomi czy Zopo.Xiaomi już teraz planuje szturm na Europe.
    Dlatego też chciałbym ci podsunąć pod nos Xiaomi Hongmi 1s (w allegro wpisz zamiast Hongmi Redmi błąd sprzedawcy). Telefon szybki, ma wsparcie itd. co do specyfikacji doczytasz już sam.
    Problemem jest przekroczenie budżetu o 70zł, ale jednak widać tam za co się płaci. Gwarancja 3 lata i wszelkie inne ficzery.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za opinie, ale wybor padł na overmaxa. Zobaczę jak się będzie sprawowal i dam znac :)