Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka własnej roboty Interpump WS201

maxdamage 15 Gru 2014 22:16 19113 25
  • Witam wszystkich.
    Postanowiłem zaprezentować myjkę ciśnieniową zbudowaną razem z synem z ogólnie dostępnych części, ponieważ myjki ogólno dostępne nie nadają się do pracy, zaraz pęknie wąż, lanca lub głowica. Napis na myjkach z marketów np. 150 barów to fikcja.
    Więc zakupiliśmy pompę interpump WS201, bęben z 15m węża 250barów, regulator ciśnienia, koła pompowane, profil zamknięty, manometr i trochę kształtek i tak wyszła myjka ,która przy włączeniu wyrywa lancę z rąk już przy 80 barach.

Oto krótki kosztorys:

Pompa + silnik 5,5KW 2900,00 zł
    Bęben wąż lanca 550,00 zł
    Regulator ciśnienia 300,00 zł
    Koła 150,00 zł
    Profil 40 zł
    Manometr 60,00 zł
    Kształtki redukcje 150 zł
    Stycznik liniowy, czujnik zaniku faz, termik silnika, przyciski śruby, lakier posiadałem w domu.

A teraz napiszę coś co forum mnie zlinczuje.
    Do sterowania myjką zastosowałem malutką attiny ponieważ włączenie jednym przyciskiem i wyłączeniem drugim jednocześnie z podświetleniem właściwej kontrolki rozbudowało by układ na przekaźnikach oraz zwiększyło by koszty całości , ponieważ w obwodzie sterowania występuje dodatkowy kontakt regulatora ciśnienia. Program do sterowania napisany w bascomie i zawiera parę linijek kodu. Myjka własnej roboty Interpump WS201 Myjka własnej roboty Interpump WS201 Myjka własnej roboty Interpump WS201 Myjka własnej roboty Interpump WS201 Myjka własnej roboty Interpump WS201 Myjka własnej roboty Interpump WS201

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    maxdamage
    Poziom 11  
    maxdamage napisał 36 postów o ocenie 26, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Dąbrowa górnicza. Jest z nami od 2007 roku.
  • Relpol przekaźniki
    Magister_123
    Poziom 34  
    Do czego Ci tak duże ciśnienia bo chyba nie do domowego użytku? Koszt nie mały. Jakiś film z działania?
    RAFAŁ.M
    Poziom 18  
    Ładna myjka wyszła starannie wykonana, tylko maksymalne ciśnienie dla pompy ws201 wynosi 200bar a na manometrze widać 370. Nie za dużo trochę?
    maxdamage
    Poziom 11  
    Witam. Taka myjka owszem do domu do mycia kostki, prania dywanów itp.
    Posiadam jeszcze dwie myjki które to zwichrowały moje pojęcie o myjkach. Jedna 120barów pękła lanca , pękła głowica a pianownica dołączona do niej ma taki przepał płynu do mycia że strach włączyć bo braknie nawet w hurtowni a druga ze zwijakiem zaraz urwała się rączka, wąż twardy plastikowy a inżektor do piany przepał środka a brak piany, oczywiście po miesiącu pękła głowica i dobija ciągle ciśnienie. Ta myjka interpump przy ustawieniu 80 barów minimum przy włączeniu lancy wyrywa ją z ręki a tamte dają ciśnienie tylko na papierze. Gwarancja nie obejmuje pęknięcia głowicy ponieważ myjka pracowała za długo tak mi odpowiedzieli w serwisie. Nową myjką myję samochód 120 barów i nie ma plam żadnych.
    Życie nauczyło mnie że tanio to jest drogo.

Dodano po 5 [minuty]:

370 barów jest wtedy gdy ustawię regulator na maxa 210 barów przy włączonej lancy i wtedy gdy zatrzymam lancę to jest 370. W sumie to jest bardzo dobra pompa.
  • Relpol przekaźniki
    Freddy
    Poziom 43  
    maxdamage napisał:
    ... Napis na myjkach z marketów np. 150 barów to fikcja ...
    Zgadza się, osobiście posiadam Karcher K5, według producenta 20 - 140 bar, wydajnośc 500l/h, a silnik ma 2.1kW. Powiem, że czasami mało te 140 bar :).
    Jestem ciekaw, jaka jest wydajność l/min w Twojej myjce.
    maxdamage
    Poziom 11  
    15 litrów na minutę 900 litrów na godzinę a na dopływie mam bo mierzyłem 25litrów na minutę. tyle naleje się wody do beczki. Tak mierzyłem
    Freddy
    Poziom 43  
    maxdamage napisał:
    15 litrów na minutę 900 litrów na godzinę a na dopływie mam bo mierzyłem 25litrów na minutę. tyle naleje się wody do beczki. Tak mierzyłem
    No to nie ma się co dziwić, że Cię wywraca :). To jest prawie 2 razy tyle co Karcher, a na nim czuć w ręce ciśnienie.
    Sprzęt wyszedł Ci bardzo fajnie, pochwały, choć według mnie mogłeś użyć trochę słabszej pompy.
    maxdamage
    Poziom 11  
    Dziękuję Bardzo że się podoba. Tak masz rację ale robiłem ją razem z synem także koszty. Więc aby zachować kompromis wybraliśmy WS201. To syn mnie uświadomił bo miał w pracy Kranzla i nie był z niego zadowolony. Tą myjką po dokupieniu inżektora chcę piaskować np. felgi lub inne elementy metalowe.

Dodano po 2 [minuty]:

W tej myjce jeszcze będą dorobione uchwyty na lancę.
    RAFAŁ.M
    Poziom 18  
    Przy takich parametrach można już myć elewację ,kostkę i praktycznie każdy brud puszcza. Polecam dyszę rotacyjną. Mam taką do Karchera HD1000 o podobnych parametrach i myje jeszcze lepiej. Z odrzutem przy max ciśnieniu to już trzeba uważać bo ja prawie spadłem z drabiny po naciśnięciu lancy.

370bar ustawione na zaworze by-pass w głowicy to raczej trochę za dużo. Niepotrzebnie powoduje chwilowe przeciążenie pompy po puszczeniu lancy. Powinno dobijać do 250 przy ustawieniu 210bar na mycie.
    Też będę kupował nakładkę do hydropiaskowania, ciekaw jestem jak wychodzi takie piaskowanie i czy można używać zwykłego przesianego piasku czy musi być dobry kwarcowy piasek.
    maxdamage
    Poziom 11  
    Zgadzam się z tobą jest to moc duża. Mam zamiar kupić dyszę 3 w jednej . Ponoć turbo dysza zostawia takie kółeczka ślady. Nie wiem bo nie testowałem. Wiesz sprężarka ma np 8 atmosfer i piasek a tu masz 200 barów i piasek. Wniosek nasuwa się sam. A jeśli piasek będzie suchy to powinno ciągnąć bez problemu. Przecież mamy do czynienia że sprzętem profesjonalnym. A po hydro piaskowaniu musimy na przykład osuszyć przedmiot by nie pokrył się brązowym nalotem.

Dodano po 1 [minuty]:

Są do pistoletów sof-starty które niwelują szarpanie.
    RAFAŁ.M
    Poziom 18  
    Dysza rotacyjna faktycznie potrafi zostawiać okrągłe ślady na podłożu w końcu jest to cienki wirujący strumień ale wystarczy przesuwać lancę wolniej i już tych kółeczek nie widać. Ważne żeby dysza miała ceramiczny element wirujący bo inny zaraz się rozleci, zresztą chyba na takie ciśnienia robią tylko ceramiczne.

Do mycia kostki dobra jest platforma T-RACER ;
    Myjka własnej roboty Interpump WS201

Właśnie kombinuję jak coś takiego wykonać bo cena nowej trochę wysoka.

Jeszcze mam pytanie czy po dłuższej pracy nie ma problemu z przegrzewaniem silnika?
    maxdamage
    Poziom 11  
    Też mam taką szczotkę tylko kranzla brak w niej kółek ale jak będzie wiosna to dorobię. Co do silnika to mam 5,5kW i nie grzeje się nic.
    Jak masz dostęp do tokarki i masz trochę chęci to mogę rozebrać szczotkę i z wymiarować ci wszystkie części. rurki z nierdzewki kupisz w necie a dysze wytoczysz z mosiądzu lub kupisz w necie.
    maxdamage
    Poziom 11  
    Witam. Znalazłem nowe zastosowanie tej myjki, a mianowicie jesienią zastępuje nawet najlepszy odkurzacz do liści. Przedtem zbierałem liście kosiarką do kosza. Trwało to bardzo długo, a teraz z działki 820 m 10 minut. Rewelacja
    robokop
    Moderator Samochody
    Miałem kiedyś starego Karchera z pompą o wydajności 900l/h i ciśnieniu roboczym >200Bar. Myło to dobrze, tyle tylko że istnieje granica ciśnienia , powyżej której strumień wody już nie ma lepszych właściwości "drących" - po to właśnie wymyślono myjki na gorąca wodę, opalane piecem na diesla. To dopiero plus detergent robi prawdziwą robotę.
    pawelek00708
    Poziom 6  
    Chciałbym złożyć taka samą myjkę tylko ze słabsza i tańsza
    myślę nad tymi częściami:

Interpump - EL 1707 nie znam ceny.
    Silnik elektryczny 2,2 kw 1415 obr używany 300 zł
    Silnik elektryczny trójfazowy 2,2 kW 1430 obr NOWY 387 zł
    Regulator ciśnienia za bardzo nie wiem jaki.

Czy to będzie działać
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pawelek00708
    Poziom 6  
    Myjka używana kosztuje 2.5 tys zł
    używany Karcher na gorącą wodę kosztuje ponad 2.5 tys zł
    na nowego już nie patrze bo około 5 tys zł

Patrząc na koszty z pierwszego postu "Myjka własnej roboty Interpump WS201"
    wole mieć coś nowego i na długie lata niż wydawać 3 tys za używane czy 500 zł za myjkę market-ową

z ta pompa będę mieć okolu Wydajność [l/min] 7,0 mi wystarczy
    gorącej wody nie potrzebuje
    chodzi o to czy ta pompa i ten silnik będzie działać lepiej niż karcher k7 albo podobnie i koszty nie przekroczą 1200 zł ( nie zmam jeszcze ceny pompy nigdzie nie mogę znaleźć)
    Freddy
    Poziom 43  
    somers napisał:
    Za te pieniądze można bez większego problemu kupić Karchera na gorącą wodę w stanie do natychmiastowego użytku z tego typu pompą w środku i ze zbiornikami na detergenty, czasami nawet dwoma.
    Bajki opowiadasz kolego. Pokaż mi taką myjkę na gorącą wodę za kilkaset złotych.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pawelek00708
    Poziom 6  
    Karcher HDS 100 to jest zabytek i ile już godzin przepracowało, znalazlem jedno ogloszenie za 2tys zł.
    Karcher HDS 990 kosztuje 3.5 tys zł ale nadal używane.
    Karcher K7 nowy ale 1700 zł to za drogo.
    Karcher HDS 610 kosztuje 2.5 tys zł używany.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pawelek00708
    Poziom 6  
    Dlatego szukam myjki nowej albo jak autor tematu złożyć coś na nowych częściach
    i policzyć czy się opłaci.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    pawelek00708
    Poziom 6  
    Myjka ma służyć do mycia 3 aut osobodobach, dlatego taka pompa i ten silnik by mi wystarczył.
    Kostki nie będę myć, bo jej nie mam.
    Ogólnie to bym takie coś chciał Myjka Kränzle K 10/120 tylko ze to za drogie polowe ceny to chyba za markę płaci się.
    maxdamage
    Poziom 11  
    Ja używam wody z domu o temperaturze 50 stopni. Bojler mam 200 litrów. Działa super.