Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zły obraz "po kablu" HDMI między TV a miniwieżą.

16 Dec 2014 08:29 1374 9
  • Level 7  
    Witam serdecznie.

Borykam się z problemem złej jakości obrazu – rozpikselowanego, po połączeniu miniwieży PHILIPS BDT7170 z TV Sharp AQUOS (nie znam modelu, ale ma 3 lata i na pewno nie ma 3D).

Połączyłam urządzenia kablem HDMI (kabelek ma 3 lata, wcześniej używaliśmy go z TV i DVD – obraz był nienaganny). Wszelkie ustawienia od strony miniwieży ustawione są na obraz HDMI w najwyższej rozdzielczości, automatycznie zostały wykryte ustawienia przenoszące dźwięk z TV na miniwieżę.

Jednak obraz jest koszmarny, niczym z pirackiej kopii, a odtwarzamy filmy oryginalne.

Co może być przyczyną? Stary kabel HDMI, czy też jeszcze coś innego?
  • Level 12  
    Zobacz czy niema kurzu w gniazdach i spróbuj na innym kablu HDMI.
  • Level 7  
    W ustawieniach miniwieży najwyższym wyborem było 1028p lub 1028i, próbowałam na obu, również na niższych, bez znaczenia dla pikselozy.
  • Level 42  
    Proszę się upewnić, że w mini-wieży system TV ustawiony jest na PAL.
    Menu Ustawienia obrazu -> Video -> System TV -> ustawić PAL ( o ile nie jest ustawiony)
  • Level 7  
    Będę próbowała za kilka po pracowych godzin :-)

A może telewizor nie obsługuje aż tak wysokiej rozdzielczości? Może być to przyczyną? Chyba już wiem co to za model: Sharp LC-32LE244E
  • Level 42  
    Koire wrote:
    Chyba już wiem co to za model: Sharp LC-32LE244E

Koire wrote:
    automatycznie zostały wykryte ustawienia przenoszące dźwięk z TV na miniwieżę.

Coś tu nie pasuje. Podany przez koleżankę model Sharpa nie obsługuje sygnału zwrotnego audio - głos z telewizora w wieży po kablu HDMI.
    Także, proszę sprawdzić, po pracy dokładnie model tego Sharpa. Z tyłu ma tabliczkę z podanym modelem telewizora. A kabel HDMI faktycznie było by dobrze spróbować inny.
    Koire wrote:
    W ustawieniach miniwieży najwyższym wyborem było 1028p lub 1028i,

Taka rozdzielczość - 1028p(i) nie istnieje. Prędzej 1080i(p) - proszę to zweryfikować.

Jeśli koleżanka będzie robiła jakieś próby np. nowy kabel HDMI to proszę zacząć od najniższych ustawień rozdzielczości sygnału wyjściowego i po kolei coraz większe.
    Jeśli w wieży włączona jest funkcja HDMI Deep Color to proszę ja wyłączyć.
  • Level 7  
    Patrzyłam po obrazku w necie, faktycznie sprawdzę dokładnie po powrocie do domu. Dziękuję i odezwę się.
    ---
    Witam ponownie,model telewizora to Sharp Aquos LC-32LE144E

Na rozdzielczościach 480, 576 śnieży bardzo,ale sam obraz jakby ciut lepszy od 720 brak latających białych kropek,ale obraz sam w sobie fatalny.

Nie mam jeszcze nowego kabla, dźwięk natomiast na pewno jest rozłożony miedzy kolumny a głośniki TV.

Moderated By _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!
    Pamiętaj o spacjach!

• Level 42  
    Cóż, próba z innym kablem HDMI była by bardzo pomocna. Można jeszcze sprawdzić drugie wejście HDMI w tym telewizorze.

Pomocne byłoby podłączenie tej mini-wieży do innego telewizora, o ile to możliwe.

Również, do posiadanego telewizora można podłączyć na próbę stare DVD, aby mieć pewność, że telewizor jest sprawny - jego wejścia HDMI.
  • Level 7  
    Dziękuję wszystkim za pomoc, dostosuję się do Waszych wskazówek.

W dniu wczorajszym spróbowałam zmiany gniazd - nic to nie dało.

Szczęście w nieszczęściu okazało się, że wieża ma jeszcze jedną usterkę - nie zapamiętuje wcześniej zakodowanych stacji radiowych.

Na infolinii polecono mi wgranie nowego oprogramowania, co może dopomóc również obrazowi. Jeżeli radio ruszy, a obraz zostanie nadal fatalny i "u sąsiada" na najnowszym TV też odbiór będzie słaby, mam napisać reklamację.