Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover nie dziala po wymianie pompy

16 Gru 2014 11:11 1191 8
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam pralkę Hoover która działała bez szwanku ok.6 lat teraz przestała wirować i nie spuszcza wody. Została wymieniona pompa, wąż jest ok. łożyska i szczotki też.
    Wydaje mi się że programator nie wyczuwa nowej pompy, i cały czas zgłasza błąd.
    Jak naprawić programator, czy konieczna jest wymiana?
  • Poziom 17  
    Zdejmij z przodu listwę i zobacz, czy filtr jest czysty.
  • Poziom 6  
    Pompa była wymieniona czyli filtr też ale nie ma prądu w pompie, programator nie wyczuwa nowej pompy jakby coś się spaliło?

Dodano po 2 [minuty]:

Stara pompa się spaliła, iskrzyła i błyskała może przepaliły się jakieś kabelki albo bezpiecznik w pralce, bo w kontakcie to nie bo pralka pierze ale nie wiruje i nie schodzi woda.

Dodano po 1 [minuty]:

jeżeli jest bezpiecznik w pralce bo nie jestem pewna.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    O czyszczeniu programatora tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2929394&highlight= (link w drugim poście)

Jaki jest kod błędu? Czy pralka choć na chwilę uruchamia pompę?

pata.07 napisał:
    stara pompa sie spalila,iskrzyla i blyskala

Masz, niestety, duże szanse, że uszkodził się triak sterujący pompą. Zapewne też port mikrokontrolera może być uszkodzony. Jak czujesz się na silach to możesz spróbować wymienić triak, ale bez gwarancji powodzenia naprawy (ze względu na możliwe uszkodzenie portu mikrokontrolera).

PS: Popraw post :-)
  • Poziom 6  
    Nie ani na chwile pompa nie działa, pomiar wykazuje że w pompie nie ma prądu.

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki za pomoc, chyba najlepsze wyjście to kupić nową pralkę.
  • Poziom 35  
    Rozpocznij zdanie wielka literą i zakończ kropką - popraw posty, albo poczekaj, aż ktoś je zgłosi...

To wg. mnie wskazuje uszkodzenie modułu sterującego - wyciągnij go i zobacz, czy nie ma widocznych uszkodzeń.
  • Poziom 6  
    Wyciągałam, nic nie widać, żadnych uszkodzeń.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jaki jest kod błędu?
    Prześledź wiązkę od pompy do sterownika i zmierz bezpośrednio na sterowniku czy występuje napięcie.
    Sprawdź wszystkie złączki sterownika, czy siedzą ciasno, czy kontaktują, przeczyść je.
    Sprawdź czy nie jest zagięty lub zatkany wężyk łączący bęben z hydrostatem. Musi być zupełnie drożny. Sprawdź hydrostat.
    Jak już masz tyle sprawdzone to sprawdź też czy grzałka nie ma upływności, na wszelki wypadek.
  • Poziom 6  
    Dziekuje bardzo za pomoc.