Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 2 1,2 16V ELX - parowanie szyb

HetmanPolnyKoronny 16 Gru 2014 15:02 825 3
  • #1 16 Gru 2014 15:02
    HetmanPolnyKoronny
    Poziom 2  

Witam waszmościów, otóż mam problem z parowaniem szyb od środka, a zimą zamarzają od środka i muszę skrobać z dwóch stron szybę! Od razu zaznaczę że nie mam mokro na dywanikach nic nie przecieka do środka. Czy jest to filtr przeciwpyłkowy? jeśli tak to gdzie on się znajduje w tym moim autku i jak się do niego dostać ? Mega proszę o pomoc szanownych panów bo w temacie aut jestem totalnym laikiem. Z góry dzięki

0 3
  • #2 16 Gru 2014 19:34
    decybel91
    Poziom 39  

Typowy problem, cieżko go pokonać najlepiej działa osuszanie wnętrza osuszaczem powietrza.

0
  • #3 16 Gru 2014 20:02
    ociz
    Moderator Samochody

Moje zimowe metody:
    - nie włączam w ogrzewania na nogi, i zawsze mam włączone na szybę,
    - nigdy nie włączam obiegu zamkniętego,
    - 1-2 km przed zakończeniem jazdy przełączam nadmuch na zimne powietrze, lub zostawiam na kilka minut otwarte drzwi/szybę żeby się wnętrze wystudziło.

HetmanPolnyKoronny napisał:
    Czy jest to filtr przeciwpyłkowy? jeśli tak to gdzie on się znajduje w tym moim autku i jak się do niego dostać ?

Zazwyczaj w opakowaniu z nowym filtrem jest instrukcja wymiany.
    Jak się sam nie czujesz na siłach, to najlepszym wyborem będzie wizyta w warsztacie specjalizującym się w obsłudze klimatyzacji.

0
  • #4 17 Gru 2014 13:55
    HetmanPolnyKoronny
    Poziom 2  

muszę to zrobić sam, tu chodzi o honor :), znalazłem go jest od strony pasażera pod schowkiem ale nie mogę odkręcić tych śrub/bolców są plastikowe i boję sie że je urwę jak mocno pociągnę bo wykręcają się do pewnego miejsca a dalej już kręcą się w kółko. Ktoś może już to robił z was? jak tak niech się podzieli wiedzą plis !

0