Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

USB>RS232 - przejściówka

Imekxus 16 Dec 2014 15:03 696 3
    Imekxus
    Level 17  
    Dzień dobry
    Szukam przejściówki takiej jak w temacie, będę pisał program na windowsa który komunikuje się przez rs232 z mikrokontrolerem a mój laptok niestety nie posiada RS232. Chciałbym, aby nie było komplikacji później przy przenoszeniu programu na inny komputer który taki port RS232 posiada a moim laptopem z przejściówką (chciałbym aby po włożeniu przejściówki była ona widziana był widziany jako RS232 a nie jako USB). Nie znam się na tym więc pytam kogoś kto miał z tym do czynienia, nie chciałbym później mieć problemów już po zakupie przejściówki, mogą być z alle... albo ze sklepów tylko żeby wyszło w miarę tanio a nie za 50zł.
  • Helpful post
    Gizmoń
    Level 28  
    Do komunikacji z mikrokontrolerem w zupełności wystarczy przejściówka za 10zł z Allegro. Ja mam model HL-340, taki zalany półprzezroczystym zielonym tworzywem. Jest widziany właśnie jako port COM. Mimo napięć wyjściowych w zakresie 0 - 5V (czyli nie tak jak w "prawdziwym" RS-232) nie stwierdziłem nigdy błędów w komunikacji.
    Imekxus
    Level 17  
    Niestety posiadam pradwopodobnie tylko mini pci express card slot (Lenovo Z580A), więc czy expresscard czy tym bardziej PCMCIA (tego portu w ogóle nie mam) odpada, pozostaje przejściówka usb>rs232 o której wspomniał Gizmoń