Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro (pętla for) kopiowanie wybranych wierszy do nowego arkusza

catika 16 Gru 2014 16:03 1491 4
  • #1 16 Gru 2014 16:03
    catika
    Poziom 5  

Witam,

Dużo pracuję z danymi, które najczęściej ściągam z jednej bazy Eurostat. Dane zawsze mają taki sam układ (plik w załączeniu). Bardzo ułatwiłoby mi pracę uniwersalne makro, które dane dla jednego kraju skopiowałoby do nowego arkusza (przykład ręcznie przeniesionych danych w załączeniu).

Rozumiem, że najlepiej to zrobić pętlą FOR ale nie bardzo umiem ogarnąć jak tworzyć kolejne arkusze. Byłabym bardzo wdzięczna za kawałek kodu..

Plik z problemem w załączeniu.

Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2014 19:40
    marek_s1
    Poziom 13  

Witam,

A czy konieczne jest do tego makro i kopiowanie za jego pomocą?

Nie lepiej utworzyć tyle arkuszy ile jest krajów np. utworzyć jeden wzorcowy i powielić.
    Dane pobierać poprzez odwoływanie się do arkusza zbiorczego:
    - funkcje WYSZUKAJ, PODAJ.POZYCJĘ, PRZESUNIĘCIE

Albo jeżeli jest to zawsze ten sam układ danych to zrobić odwołania ręcznie, na stałe.

0
  • #3 17 Gru 2014 08:17
    catika
    Poziom 5  

Problem w tym, że ja bardzo dużo pracuję z tymi danymi i staram się jak najbardziej ograniczyć czas potrzebny do ich sciągania. Nie zawsze układ jest taki sam np zmienia się liczba krajów, liczba lat. Gdybym miało jedno makro do tego mogłabym je sobie odpowiednio modyfikować. Głównie chodzi mi o to żeby automatycznie zliczyć liczbę wierszy (krajów), utworzyć tyle arkuszy ile jest krajów i odpowiednio przekopiować dane dla wybranych krajó

0
  • Pomocny post
    #4 17 Gru 2014 09:12
    mazziehh
    Poziom 2  

Może to Ci pomoże. Makro, dla podanej "szukana" przeszukuje każdy wiersz. Jeżeli znajdzie szukaną to kopiuje cały wiersz i przenosi do innego arkusza

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodano po 3 [minuty]:

jeszcze raz bez zbędnych żeczy :)

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 17 Gru 2014 09:17
    catika
    Poziom 5  

Dziękuję za pomoc - zaraz będę próbować

0