Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Komputer włącza się i po kilku sekundach wyłącza.

Elektromasz 16 Gru 2014 20:01 1398 7
  • #1 16 Gru 2014 20:01
    Elektromasz
    Poziom 8  

Witam!
    Mam problem otóż od dłuższego czasu walczę z moim komputerem. Komputer uruchamia się (Słychać strat dysku, startują wentylatory) ale nie ładuje się dalej (zostaje na czarnym ekranie) a po kilku sekundach wyłącza.Wysłałem komputer na gwarancję. Wrócił po 3 tygodniach z nowym dyskiem i tymi samymi objawami. Odwiedziłem więc mojego kolegę i pozamieniałem części. Jedyne czego nie udało mi się sprawdzić to pamięć ram oraz płyta główna. Za każdym razem niezależnie czy zmieniłem płytę graficzną czy zasilacz objaw był ten sam. Po kontakcie z serwisem wysłałem im go ponownie. Po tygodniu wrócił do mnie z odmową udzielenia gwarancji z powodu zalania płyty głównej. Do zalania nie doszło, próbowałem coś jeszcze u nich wskórać ale kiedy sprawdziłem cenę płyty głównej dałem sobie spokój. Zakupiłem nową płytę główną, taką samą jak miałem. Przy okazji wyczyściłem na starej płycie miejsca rzekomego zalania. Solder maska nie była uszkodzona a to co znajdowało się w tych miejscach było zbitym kurzem. Po wymianie płyty komputer działał jak złoto. Po około miesiącu podczas przeglądania internetu wywalił mi blue screena z napisem System_service_exception. Włączyłem go ponownie a on po raz kolejny wywalił mi takiego blue screen'aa. Od tego zajścia komputer znowu ma te same objawy. Tzn. Włącza się. Nie startuje nawet bios - widać tylko czarny ekran. Po czym po kilku sekundach wyłącza by po chwili ponownie spróbować się włączyć.

Specyfikacja komputera:
    Płyta główna: MSI B75MA-E33
    Ram: 8GB DDR3 GeIL Dragon
    Karta graficzna: GF GTX 650TI 1GB GDDR V Gainward
    Zasilacz: 620W
    Dysk twardy: 2TB Samsung

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Udało mi się włączyć na chwilę komputer stąd wniosek że jak postoi wyłączony to na chwile potrafi się włączyć. Spróbowałem zrobić przywracanie systemu bo zauważyłem że wdarła mi się jakaś aktualizacja windowsa. Szczerzę wątpię żeby to miało jakikolwiek związek z takimi objawami. Ale po przywróceniu systemu komputer praktycznie od razu wywalił błąd irql_not_less_or_equal. Po czym ponownie komputer nie mógł wystartować nawet biosu. Lampka od HDD pali się przez chwile stałym światłem a potem gaśnie i po chwili następuje wyłączenie komputera.
    Proszę o pomoc!

0 7
  • #2 16 Gru 2014 20:26
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Pamięć masz w jednej kości czy w dwóch? Jeśli w dwóch, to wyjmij jedną i spróbuj uruchomić. Potem zrób to samo używając drugiej. Pamięć obowiązkowo trzeba przetestować programem Memtest. Możesz to zrobić w innym komputerze. Sprawdź też SMART dysku podłączając go do innego komputera.
    Co to za zasilacz? Model, marka.

0
  • #3 19 Gru 2014 22:36
    Elektromasz
    Poziom 8  

Zasilacz to Modecom feel 620 ale tak jak wspominałem testowałem też na innym. Pamięć mam jedną. Niestety nie jestem w stanie jej przetestować. Zainteresował mnie natomiast fakt, że jeżeli komputer nie startuję a wyjmie i włoży mu się ram czasami zaskoczy. Sprawdziłem też procesor bo po jednym z takich zabiegów udało mi się go na chwilę włączyć. Użyłem płyty ratunkowej 2015 z komputer świata która przetestowała mi procka i hdd. Niestety nie dałem rady sprawdzić również ramu gdyż komputer się wyłączył. Jutro postaram się sprawdzić ram. Jeżeli nie to myślę że może mi się udać w poniedziałek/wtorek. Dodam że bez ramu komputer zachowuje się dokładnie tak samo. Prawdopodobnie nie ma głośnika w tej obudowie. Czy Ram może mieć takie uszkodzenie żeby objawiało się takim zachowaniem komputera? Przypominam że po wymianie płyty komputer przez miesiąc działał.

0
  • #5 20 Gru 2014 09:55
    rooneyasd
    Poziom 20  

Spakuj folder minidump(C:\Windows\Minidump) i wrzuć na forum.

0
  • #6 20 Gru 2014 11:19
    rafal19052
    Poziom 9  

Sprawdz kondensatory na plycie

0
  • #7 20 Gru 2014 13:31
    Elektromasz
    Poziom 8  

Przecież już pisałem że zasilacz był podmieniany na markowy. Co do kondensatorów to jest nowa płyta główna. Wszystkie kondensatory są dobre. Nie jestem w stanie wrzucić folderu z powodu braku dostępu do danych na kompie. Komputer bardzo rzadko się włącza.

0
  • #8 22 Gru 2014 11:44
    mati5145
    Poziom 17  

Był podobny problem z kompem mojego brata, okazało, się że radiator od procesora nie przylega. I nie ma przez to chłodzenia. Również wyczyściłbym slot od karty graficznej i jej styki Cleanser IPA.
    Sloty od pamięci i ich styki również.
    I dodatkowo zresetowałbym bios zworką CMOS clear.

1