Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolne działanie internetu przez wifi

16 Gru 2014 19:42 2700 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam internet z UPC 60 Mb/s.

Oto prędkość działania internetu na moim laptopie (wifi):

a to prędkość działania internetu na moim komputerze stacjonarnym w TEJ SAMEJ sieci wifi:

Jak widać dysproporcja w szybkości pobierania jest bardzo duża, ale sam fakt, że tylko przy pobieraniu prędkości są różne jest już dość dziwne.

W komputerze stacjonarnym korzystam z modemu ASUS N150 USB Nano. Kilka dni po zakupie nie było żadnego problemu - wszystko chodziło jak powinno. Później internet zaczął zwalniać - pomogło przeinstalowanie sterowników, ale aktualnie i to nie daje już żadnego efektu.

Problem na 95% leży po stronie tej karty wifi, gdyż po podłączeniu laptopa do do komputera stacjonarnego (!!!) kablem sieciowym internet działa tak samo szybko, jak na laptopie.

Co to może być?
  • Poziom 16  
    A kto jeszcze korzysta z WIFI?
  • Poziom 2  
    Tylko te dwa komputery
  • Poziom 26  
    ekieki napisał:
    Problem na 95% leży po stronie tej karty wifi

Witam
    Sam sobie odpowiedziałeś ;)
    Sprawdź jeszcze raz czy masz najnowsze sterowniki .Jak nie pomoże zmień na inną kartę WiFi (to nie majątek)
  • Poziom 2  
    Sterowniki są najnowsze.

To że to wina karty to jedno, ale myślę, że da się chyba coś wykombinować, bo na początku działała poprawnie. Mogło się w tej karcie coś uszkodzić? Sam nie wiem.

@edit

Dobra zrobiłem mały eksperyment (że też na to nie wpadłem wcześniej) i podłączyłem tę kartę do laptopa i niestety transfer dalej beznadziejny.

Spróbuję jeszcze coś pokombinować z trybami b, g i n w ustawieniach routera...
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    ekieki napisał:
    Sterowniki są najnowsze.

To że to wina karty to jedno, ale myślę, że da się chyba coś wykombinować, bo na początku działała poprawnie. Mogło się w tej karcie coś uszkodzić? Sam nie wiem.

@edit

Dobra zrobiłem mały eksperyment (że też na to nie wpadłem wcześniej) i podłączyłem tę kartę do laptopa i niestety transfer dalej beznadziejny.

Spróbuję jeszcze coś pokombinować z trybami b, g i n w ustawieniach routera...

Skoro po użyciu karty na lapku też kicha, to raczej jednoznacznie wskazuje na problem z kartą i chyba szkoda czasu na kombinacje .Karta jak każda elektronika ma prawo do awarii :D
    Jeśli wcześniej nic nie kombinowałeś z routerem nie sadzę żeby samoistnie się zmieniło.
  • Poziom 2  
    aislugocki napisał:

Skoro po użyciu karty na lapku też kicha, to raczej jednoznacznie wskazuje na problem z kartą i chyba szkoda czasu na kombinacje .Karta jak każda elektronika ma prawo do awarii :D
    Jeśli wcześniej nic nie kombinowałeś z routerem nie sadzę żeby samoistnie się zmieniło.

Niestety, na to wychodzi. Po raz kolejny już zraziłem się do Asusa. Zostaje tylko oddać to na gwarancję i niech się dzieje wola nieba. 60 zł za takie coś, to jakaś kpina...

Dziękuję wszystkim za pomoc :)