Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie telewizora na drugą ścianę bez możliwości prowadzenia kabla.

cztery4 16 Gru 2014 20:56 1332 15
  • #1 16 Gru 2014 20:56
    cztery4
    Poziom 8  

Witam, jeżeli piszę w nieodpowiednim dziale proszę moderatora o przeniesienie wątku do właściwego tematu.

Chłopaki zgłaszam się do was z pytaniem czy istnieje coś w stylu magicznego urządzenia na zasadzie transmitera. Opisze wam sytuacje troszkę obrazowo. Jestem świeżo po remoncie podłogi ścian i wszystkiego. Moja kobieta wymyśliła aby przenieś telewizor na 'drugą' ściane, tam niestety nie jest poprowadzony kabel od satelity (na teraźniejszej ścianie wygląda to tak, że przewiercona jest dziura na wylot i kabel leci do samego talerza). I niestety nie ma możliwości położenia kabli na suficie na ścianie na podłodze w listwach takie coś nie wchodzi w grę, dodam że jestem użytkownikiem Cyfrowego Polsatu. Szukałem różnego rodzaju transmiterów które miały by nadajnik zamontowany za dekoderem CP (wysyłało by obraz) i odbiornik przy telewizorze który by to odbierał. Niestety nie wiem jak to urządzenie fachowo się nazywa i gdzie go szukać, gdzie bym nie zapytał nikt nie ma pojęcia czy takie coś istnieje.

Czekam na sugestie.

Dzięki!

• #2 16 Gru 2014 21:08
    630176
    Usunięty  
  • #3 16 Gru 2014 21:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 16 Gru 2014 21:13
    MACIEK_M
    Poziom 27  

Wpisz w google - bezprzewodowe łącze video i wybieraj. Na przykład to .

• #5 16 Gru 2014 21:17
    cztery4
    Poziom 8  

Jerzykowski napisał:
    Niestety nie ma na rynku bezprzewodowych transmiterów sygnałów z anteny satelitarnej. Jedyne co można to przenieść telewizor a dekoder polsatu zostawić gdzie obecnie się znajduję a sygnał z niego przesyłać bezprzewodowo. Ale czy to warto?

dekoder może zostać w tym samym miejscu to nie problem. Chodzi o telewizor.

MACIEK_M napisał:
    Wpisz w google - bezprzewodowe łącze video i wybieraj. Na przykład to .

Dzwoniłem tam i pani powiedziała, że to urządzenie działa na piloty ;) nie wiem co przez to mam rozumieć. W każdym razie uważasz ze to urządzenie załatwi mój problem?

LOCOLOCO napisał:
    Miałem Identycznie jest urządzenie - właśnie je podłączać będę za dwa dni.
    Odpowiem Ci jak działa.

co ciekawego kupiłeś?

• #6 16 Gru 2014 21:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 16 Gru 2014 21:20
    630176
    Usunięty  
  • #8 16 Gru 2014 21:39
    cztery4
    Poziom 8  

Jerzykowski napisał:
    Jakie masz wymagania co do jakości obrazu? Czy musisz mieć sygnał HD? Jaki to telewizor i jaki dekoder?

Co do jakości sygnału nie wymagam zbyt wiele ze względu na to że do telewizora trafia euro złącze więc w tym momencie szału nie ma.

Telewizor: Thomson 29 DX 400S
    Dekoder CP: Echostar dsb-7200 hd

• #9 17 Gru 2014 09:31
    630176
    Usunięty  
  • #10 17 Gru 2014 10:27
    nowakjac
    Poziom 11  

Ja mam podłączony transmiter firmy vivanco ze znanego portalu za ok 100 zł. Działa to na 2,4 GHz. Nadajnik podłączony w salonie pod dekoder nki a odbiornik w sypialni. Odległość ok 8 m, 1 ściana.
    Moje uwagi:
    - jakość tylko sd (ale to oczywiste)
    - sporo zakłóceń z sieci wi-fi, jak ktoś mieszka w bloku tak jak ja to musi kombinować z ustawieniami urządzeń, ale jest to do zrobienia
    - przechwytywanie poleceń z pilota działa bez problemu
    - idzie oglądać przez to do poduszki ale jakbym miał z tego korzystać częściej to poszukałbym innego rozwiązania

• #11 17 Gru 2014 11:26
    cztery4
    Poziom 8  

Jerzykowski napisał:
    cztery4 napisał:
    Co do jakości sygnału nie wymagam zbyt wiele
    Ja bym jednak radził położyć ten dodatkowy kabel np. w listwie podłogowej. Będzie to rozwiązanie najtańsze. Na dzisiaj moę nie wymagasz zbyt wiele ale co będzie za rok czy dwa? Za rok dwa czy trzy dekodery mogą już wogóle nie posiadać złącza euro czy cinch a będzie tylko HDMI. A transmitery HDMI są drogie. Po drugie transmitery bezprzewodowe nie są urządzeniami niezawodnymi i możesz sie spodziewać róznych zakłóceń.

pisałem już, że nie ma możliwości puszczenia tego w inny sposób jak transmiter.

nowakjac napisał:
    Ja mam podłączony transmiter firmy vivanco ze znanego portalu za ok 100 zł. Działa to na 2,4 GHz. Nadajnik podłączony w salonie pod dekoder nki a odbiornik w sypialni. Odległość ok 8 m, 1 ściana.
    Moje uwagi:
    - jakość tylko sd (ale to oczywiste)
    - sporo zakłóceń z sieci wi-fi, jak ktoś mieszka w bloku tak jak ja to musi kombinować z ustawieniami urządzeń, ale jest to do zrobienia
    - przechwytywanie poleceń z pilota działa bez problemu
    - idzie oglądać przez to do poduszki ale jakbym miał z tego korzystać częściej to poszukałbym innego rozwiązania

nie ma jakichś droższych lepszych urządzeń tego typu? Mieszkam w domu jednorodzinnym więc wykluczam zakłócenia, odległość 3,5m bez przeszkód. WiFi ustawie na innym paśmie i też nie powinno zakłócać. Co proponujesz?

Dzięki za wszystkie sugestie!

• #12 17 Gru 2014 12:28
    630176
    Usunięty  
  • #14 17 Gru 2014 22:08
    630176
    Usunięty  
  • #16 18 Gru 2014 09:13
    630176
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij