Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B4 1.8 ABS - Kopcenie,szarpanie,spalanie za dużej ilości benzyny.

16 Gru 2014 21:40 2307 4
  • Poziom 9  
    Witam. Do rzeczy.rano podczas odpalania na zimnym silniku auto kopci na czarno, w mrozy nieco bardziej obficie.Uszczelka pod głowicą wykluczona, płynu nie ubywa.Auto w tym czasie nie równo chodzi, niezbyt płynnie przyspiesza, czasem szarpnie,benzynę którą używam tylko na rozruch pożera w ogromnych ilościach, po przejechaniu 2 km(zimą) dopiero włącza się gaz(instalacja zwykła z czujnikiem temp.) . Po przełączeniu na gaz - cud, ręką odjął, silnik pracuje wzorowo, stałe obroty, płynne przyspieszenie.Świece, choć wymienione (NGK) zarzucone czarnymi spalinami. Ach, byłbym zapomniał na trawniku pod wydechem zostaje czarna plama i niemiłosiernie śmierdzi benzyną.Wymieniłem ostatnio sterownik bo padł,oleju nie bierze. Komputer pokazuje mi błąd niewłaściwego doboru mieszanki paliwa.Ponadto żadnych błędów. Walczę z tym już długo, być może ktoś coś doradzi ? Moje podejrzenie pada na wtrysk, być może leje już benzyną stąd te ubytki benzyny i pozostałe objawy. Proszę od poradę, nie zjedzcie mnie proszę jeśli coś nie tak piszę ale na forum nie znalazłem trafnej diagnozy.
  • Poziom 23  
    michallek91 napisał:
    Moje podejrzenie pada na wtrysk, być może leje już benzyną stąd te ubytki benzyny i pozostałe objawy.
    A sprawdziłeś czy "leje" ?.... Odkręć wlot powietrza nad przepustnicą i sprawdź. Jeśli zalewa Ci silnik na zimnym,to jest to dobry trop,no ale trzeba to sprawdzić.
  • Poziom 9  
    jw., zobacz czy wtryski podają prawidłowo.
  • Poziom 23  
    dzejkob213 napisał:
    jw., zobacz czy wtryski podają prawidłowo.
    WTRYSKI ???! To ile według Ciebie on ich ma?????
  • Poziom 9  
    Wtrysk, chyba łatwo się domyśleć że tak napisałem z rozpędu...