Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 - sterowanie zamka telefonem

pepe86 17 Gru 2014 02:46 939 6
  • #1 17 Gru 2014 02:46
    pepe86
    Poziom 8  

witam mam dość nie typowy problem ale nie potrafię go rozwiązać ... a nie chce tam niczego popsoć... kopiłem audi a4 1999 r nie posiadał pilota do otwierania samochodu a bylem w posiadaniu sterownika elmes gsm2 który posiada 4 wyjścia 4 wejścia(sterowanie przy pomocy telefonu )... chce wykorzystać go do puszczenia sygnału żeby samochód się otwierał lub zamykał ... jak na razie dorwałem się do pompki w bagażniku podłączyłem się pod przewody które uważałem za słuszne do podłączenia(jak dobrze pamiętam to "-" pod przewód czerwono-niebieski oraz szaro-biały) i jak na razie stanęło na tym ze jak wysyłam wiadomość o otworzeniu samochodu,otwiera się ale i otwierają się trochę szyby a przy wysłaniu o zamknięciu, zamyka się ale szyby się nie zamykają ... chciał bym aby szyby w ogóle nie reagowały na ten sygnał wolał bym do tego wykorzystać inne wyjścia ze sterownika oraz dostać informacje na wejście sterownika o nie domknięciu drzwi ... powiedzcie mi pod które przewody się podpiąć żeby miało to ręce i nogi ??

To, że napisałeś posta w dziale [Samochody Początkujący] nie zwalnia z konieczności zachowania poprawności językowej. Proszę poprawić posta zgodnie z zasadami pisowni.
    Reg. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Mod.[CameR]

0 6
  • #2 17 Gru 2014 08:46
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Podpięte raczej dobrze ale sygnał ze sterownika gsm do otwarcia ma za długi czas zadziałania i dlatego uchyla szyby, zaś do zamknięcia za krótki i dlatego nie domyka.
    Podłącz miernik i zmierz te czasy, do otwarci lub zamknięcia potrzebny jest tylko impuls.

0
  • #3 17 Gru 2014 16:35
    pepe86
    Poziom 8  

Czas otwierania i zamykania jest rowny 1sekundzie jest to programowalne na sterownikiu

0
  • #4 18 Gru 2014 09:23
    wiesiek3d
    Poziom 29  

W tych dwóch wątkach masz schematy centralnego które dodałem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11100997#11100997
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9994036#9994036
    Podłącz wg schematu a nie powinno się z szybami nic dziać.
    A tak na marginesie dodam że najlepiej podłączyć się w drzwiach kierowcy do przewodów z zamka, aby nie było cyrków takich jak masz teraz.

0
  • #5 28 Gru 2014 13:51
    pepe86
    Poziom 8  

podłączone tak jak ma być a zamakanie okien z smsa dalej nie działa ..:/ nie mam pojęcia co źle robię od strony kierowcy działa prawidłowo tak samo od strony pasażera

0
  • #6 28 Gru 2014 14:23
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Jaką ustawiłeś długość impulsu "zamknij" ?
    Gdzie ostatecznie wpiąłeś kabel z sygnałem "zamknij" ?
    "Otwórz" działa już prawidłowo ?

0
  • #7 30 Gru 2014 15:51
    pepe86
    Poziom 8  

długość impulsu "zamknij " 1s.
    Podpięty mam pod szaro-biały i czerwono-niebieski.
    I tak jak pisałem wcześniej otwieranie otwiera zamki oraz okna ... i przy najkrótszym sygnale otwiera okna o kilka milimetrów zaledwie słychać jak startują
    a zamakanie zamek tylko zamki...
    nie ma jakiegoś osobnego sygnału który można by wykorzystać tylko do zamków i osobnego do okien ?? bo takie rozwiązanie chyba najbardziej by mnie ucieszyło
    a co do podpinania przewodów w drzwiach kierowcy to chciałem mieć łatwy dostęp do sterownika bo jak się karta skończy to muszę ja wyciągnąć i wymienić albo podpiąć się z komputerem i dodać czy odjąć nr telefonu który będzie ten sterownik obsługiwał.

0