Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden UBC75XLT - początki - ustawianie

17 Gru 2014 08:40 2937 15
  • Poziom 9  
    Wczoraj dostałem skaner Uniden UBC75XLT. Chwilę się nim pobawiłem, ale niestety to bardziej skomplikowane, niż sądziłem. Dodam, że nie usiadłem od razu do komputera żeby to pisać, ale wcześniej dość mocno przeszukałem różne dostępne fora w poszukiwaniu informacji.

Jak rozumiem, powinienem ustawić Band plan 2, bo jest zbliżony do naszego (polskiego), i co dalej? Skanowanie wszystkich pasm zabiera dużo czasu i niewiele wyłapuje. W jaki sposób zawęzić pole poszukiwań i jak je zaprogramować? Wiem, że to pytanie laika, ale bardzo proszę o cierpliwość i rzeczowe odpowiedzi.

Mile widziana logiczna odpowiedź, jak krok po kroku ustawić urządzenie, żeby odsłuch sprawiał przyjemność. Dodam że mieszkam dość blisko od GDN Airport, ok. 14 km w linii prostej. Wiem, że np. wieża nie nadaje non stop, ale wczoraj jej nie słyszałem wcale - 45 min marznięcia na balkonie. W przyszłości na pewno zakupię/zrobię antenę, ale na początek chciałbym coś posłuchać.

Może przed świętami znajdzie się ktoś, kto poświęci chwilę i stworzy kilkuzdaniowy miniporadnik z rzeczami dla niektórych oczywistymi, np. czy zaprogramowany fabrycznie krok przeszukiwania jest dobry, czy trzeba coś zmieniać?

SQL ustawiony na 2, tak było fabrycznie i chyba jest OK, bo poniżej jest wyłącznie szum.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    GDAŃSK
    TWR: 118.100
    APP: 127,275
  • Poziom 9  
    Częstotliwości znam, ale nie wiem czy mam zły band plan czy jak? Bo to chyba niemożliwe, żeby tower się nie odzywał przez 45 minut ok godz. 17.
  • Poziom 17  
    Co pokazuje wyświetlacz?.
  • Poziom 9  
    118.10 AM oprócz tego DLY, HOLD i SERCH
  • Poziom 17  
    Jaką częstotliwość.
  • Poziom 9  
    118.100 Mhz
  • Poziom 9  
    Jak zmniejszę poniżej 2 to jest szum non stop, a mimo wszystko nie słychać samolotów.
  • Poziom 9  
    Ta instrukcja jest napisana taką łamaną polszczyzną, że ciężko mi to ogarnąć. Rozumiem, że mogę mieć ustawionych kilka custom search'ów?

Kupiłem go właśnie dlatego, że jest prosty. Od czegoś trzeba zacząć. Nikt nie rodzi się z wiedzą jak korzystać ze skanera.
  • Poziom 34  
    Pod linkiem kryje się pełna instrukcja po angielsku: http://www.radios-uk.com/uniden-ubc75.pdf

Tu zaś bliźniaczy model zza wielkiej wody: http://www.uniden.com/content/ebiz/uniden/resources/ownersmanuals/BC75XLTom.pdf

I tutaj coś się znajdzie: http://wiki.radioreference.com/index.php/BC75XLT

Przeszukiwanie łańcuchowe może być aktywne, np. tylko dla jednego banku, trzech lub dziesięciu.

Mając tyle zakresów od do szkoda tracić czas na skanowanie tego co zaprogramował Producent.
  • Poziom 9  
    Czyli na chłopski rozum te bandy od 1-10 mogę dowolnie skonfigurować zawężając to co wymyślił producent. Dobrze rozumiem?
  • Poziom 10  
    Czy ktoś ma pełną instrukcję obsługi w języku polskim i mógłby udostępnić w PDF? Niestety wszystkie linki wyszukane na forach nie są już aktywne.

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin punkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
    Wstyd podpinać się pod cudzy temat z 2014 roku :cry: .