Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor EPSON - Amplituner + TV + projektor + rozdzielacz HDMI = brak obrazu

alks92 17 Gru 2014 10:33 3810 20
  • #1 17 Gru 2014 10:33
    alks92
    Poziom 5  

Witam
    Z góry przepraszam jeśli nie w tym dziale.

Niedawno zakupiłem projektor epsona. Posiadam również amplituner, konsole do gier, dekoder + telewizor. Wszystkie urządzenia podpięte do amplitunera. Mój amplituner posiada jedno wyjście hdmi. Z racji tego kupiłem rozdzielacz HDMI . Gdy podłączyłem rozdzielacz pod wyjście hdmi w amplitunerze, obraz z dekodera szedł dobrze i na tv i na projektorze, natomiast gdy przełączam na konsole, brak obrazu jak i na tv tak i na projektorze. Jakieś sugestię co może być nie tak ?

Pozdrawiam

0 20
  • #2 17 Gru 2014 14:15
    grubs
    Poziom 32  

Zacznij od podania modeli i producenta wszystkich urządzeń które podłączasz bo temat w koszu wyląduje.

0
  • #3 17 Gru 2014 15:52
    alks92
    Poziom 5  

Amplituner --> yamaha htr3065
    Konsola --> PS3/PS4
    TV ---> Sony KDL ex710
    Projektor Epson tw-eh 490
    Dekoder ---> Ferguson Arriva 252

0
  • #4 17 Gru 2014 18:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

alks92 napisał:
    obraz z dekodera szedł dobrze i na tv i na projektorze, natomiast gdy przełączam na konsole, brak obrazu jak i na tv tak i na projektorze. Jakieś sugestię co może być nie tak ?

A zresetowałeś konsolę?.
    Może być, że konsola ma bardziej rygorystyczne (w nowszej wersji) zabezpieczenie HDCP, i przez switcha nie pójdzie.

1
  • #5 17 Gru 2014 21:01
    alks92
    Poziom 5  

Tak uruchamiałem ją "od zera", nic. Ale czasem jakis przeblysk jest ale "mrugnie" obraz na projektorze natomiast na tv nic, przełączam guzikiem na tv i obraz jest i tu i tu.

0
  • #6 18 Gru 2014 07:54
    grubs
    Poziom 32  

A to w końcu jest obraz czy nie?
    Czy to jest przełącznik czy zwykły splitter?
    Jak podłączysz samą konsole przez niego do TV Przy całkowicie odpiętym drugim kablu to jest obraz?

0
  • #7 18 Gru 2014 12:04
    alks92
    Poziom 5  

Obraz jest tylko gdy używam dekodera (działa jednocześnie na tv i projektorze), gdy właczam konsole obrazu brak. Zrobiłem tak jak kolega wyżej mówił, zresetowałem konsole i gdy uruchomiłem to obraz na projektorze się pokazał, ale zaraz zniknął a na tv wcale nie ruszył. Tak gdy podłączę tylko telewizor lub projektor obraz jest. To jest zwykły rozdzielacz sygnału HDMI, ze zgodnością HDCP

0
  • #8 18 Gru 2014 12:14
    grubs
    Poziom 32  

To jeszcze mam pytanie jedno.
    Rozumiem że podłączenie wygląda tak.
    Konsola - rozdzielacz - TV obraz jest. Co się dzieje po podłączeniu kabla najpierw do projektora wyłączonego potem do rozdzielacza i włączeniu projektora? (oczywiście zakładam że obserwujemy cały czas obraz na TV przy połączeniu K-r-TV). Odwrotnie też proszę wypróbować.
    W którym momencie na TV zniknie obraz? (analogicznie kiedy znika obraz w projektorze).

0
  • #9 18 Gru 2014 15:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

alks92 napisał:
    Amplituner --> yamaha htr3065
    Konsola --> PS3/PS4
    TV ---> Sony KDL ex710
    Projektor Epson tw-eh 490
    Dekoder ---> Ferguson Arriva 252

Jeszcze mi tu czegoś brakuje:
    grubs napisał:
    rozdzielacz HDMI

alks92 napisał:
    To jest zwykły rozdzielacz sygnału HDMI, ze zgodnością HDCP

?.
    Bo albo ja ślepy jestem, albo nigdzie nie widzę nazwy tego sprzętu.

Jakimi kablami HDMI jest to wszystko "spięte", pytam dokładnie o wersję tych kabli (wersja HDMI 1.1 - 1,2 - 1,3 - 1,4)?.
    Czy podłączając każdy sprzęt do osobnego wejścia w tym splitterze tak się dzieje?, czy podłączone wszystko jest do amplitunera na tym splitterze, i to z niego już zsumowany sygnał na projektor wychodzi?.

0
  • #10 18 Gru 2014 17:11
    alks92
    Poziom 5  

Nie ma podanej nazwy rozdzielacza, porostu rozdzielacz hdmi. Wszystko "spięte" kablami hdmi 1,4 . Nie, gdy telewizor jest podłączony sam, wszystko jest okej, to się też tyczy projektora. Gdy podłączone są oba urządzenia (projektor i tv) do rozdzielacza, na dekoderze wszystko jest okej natomiast gdy przełączam, pilotem, na konsole nie ma obrazu nigdzie. Tak, wszystkie urządzenia podłączone są do amplitunera, i to z niego poprzez rozdzielacz idzie sygnał na projektor i telewizor.

Dodano po 8 [minuty]:

Jeszcze raz podłączenie wygląda tak:
    Amplituner ma 4 wejścia i jedno wyjście HDMI. Do tych 4 wejść jest podłączone 1. Dekoder 2. PS3 3.PS4. Natomiast do Wyjścia HDMI podłączony jest rozdzielacz i do rozdzielacza Telewizor i projektor.

0
  • #11 18 Gru 2014 17:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@alks92
    Więc albo to wina amplitunera, albo tego switcha, że sobie z takim przekazem nie radzi.

alks92 napisał:
    Nie ma podanej nazwy rozdzielacza

To skąd pewność, że sobie radzi z zabezpieczeniem HDCP?.
    Ale bardziej bym obstawiał winę tego wynalazku bez nazwy.

Gdzie, od kogo to kupiłeś, zrób fotkę , daj screna, jak to cudo wygląda...

0
  • #12 18 Gru 2014 17:34
    grubs
    Poziom 32  

Projektor jest HD ready. Próbowałeś zmniejszać rozdzielczość w konsoli? Może jest ustawione na 1080p a tego rzutnik nie obsługuje.

0
  • #14 18 Gru 2014 20:00
    grubs
    Poziom 32  

Może źle mnie zrozumiałeś bo niejasno napisałem.
    Mi chodziło o połączenie konsola - amplituner - przejściówka - TV czy takie połączenie działa z odpiętym całkowicie projektorem?

0
  • #15 18 Gru 2014 20:03
    alks92
    Poziom 5  

Tak, działa. A gdy włączę projektor, wszystko się "wysypuje"

0
  • #16 18 Gru 2014 21:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

alks92 napisał:
    Ten rozdzielacz to bez szalu jest

To jest chyba w "drugą stronę", czyli dwa urządzenie do tego podłączamy, na jedno wejście HDMI w monitorze lub tv!.

Potrzebujesz tego:
    http://www.digitus.info/pl/produkty/datacom/p...r-hdmi-2-porty-ds-41300/#!prettyPhoto[set]/0/
    Jest tam jedno WEJŚCIE i dwa WYJŚCIA.
    Ze specyfikacji wynika, że obydwa porty wyjścia pracują jednocześnie, obsługują HDCP.

0
  • #17 19 Gru 2014 11:16
    alks92
    Poziom 5  

Mhm, rozumiem. Czyli wychodzi na to, że to co ja zakupiłem to jakiś "szmelc" który działa poprawnie tylko z dekoderem (ferguson) natomiast po, przełączeniu na konsole przestaje działać z niewiadomych przyczyn ?

0
  • #18 19 Gru 2014 12:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

alks92 napisał:
    Czyli wychodzi na to, że to co ja zakupiłem to jakiś "szmelc" który działa poprawnie tylko z dekoderem (ferguson) natomiast po, przełączeniu na konsole przestaje działać z niewiadomych przyczyn ?

Z tego co mi wiadomo, to te przejściówki są "w drugą stronę", czyli, że dwa sprzęty (np. komputer i konsolę), możemy podpiąć do monitora z jednym portem HDMI.
    W dodatku, to co kupiłeś działa na zasadzie, ALBO jeden sprzęt, ALBO drugi - nie będą działać dwa sprzęty jednocześnie, bo i jakim cudem, skoro monitor/tv może wyświetlić tylko jeden obraz w jednej chwili.
    Kolega kupił "coś" 2->1, a potrzebuje 1->2, i to właśnie "załatwia" podany przeze mnie sprzęt.

0
  • #19 19 Gru 2014 16:30
    alks92
    Poziom 5  

@up
    To dlaczego gdy mam podłączoną przejściówkę w amplitunerze a do niej tv i projektor to wszystko działa pięknie gdy uruchomiony jest dekoder ?

Fabrycznie nowy, wysokiej jakości rozdzielacz sygnału HDMI umożliwiający rozdzielenie sygnału bez straty jakości.
    Umożliwia podłączenie 2 urządzeń poprzez kable HDMI do jednego źródła sygnału.
    2 wyjścia HDMI i jedno wejście (HDMI Type A 19pin)
    Złocone gniazda HDMI
    Pełna zgodność ze standardem HDCP (V.1.2)
    Obsługiwana rozdzielczość 1080p do 1920x1200 px
    Podłączenie:
    - Podłączyć urządzenia za pomocą rozdzielacza i kabli HDMI
    - Włączyć źródło sygnału (np odtwarzacz DVD)
    - Włączyć pierwszy odbiornik i zaczekać aż obraz będzie poprawnie wyświetlany
    - Włączyć drugi odbiornik
    Włączać zawsze najpierw źródło sygnału a następnie po kolei odbiorniki - przy jednoczesnym włączeniu odbiorników obraz nie będzie przesyłany
    Współpracuje z PlayStation 3, odtwarzaczami DVD i innymi urządzeniami HDMI.

Taka informacja od dostawcy.

Robiłem zgodnie z instrukcja, też nie smiga jak powinno

0
  • #20 19 Gru 2014 18:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

alks92 napisał:
    To dlaczego gdy mam podłączoną przejściówkę w amplitunerze a do niej tv i projektor to wszystko działa pięknie gdy uruchomiony jest dekoder ?

Zapytaj się tego, co to sprzedaje.
    A zapomniałem, to się ma sprzedać, działać nie musi - przecież wielokrotnie już w innych wątkach ten sam "adapter" był opisywany z adnotacją " to jest śmieć", "omijać szerokim łukiem" - kupiłeś to, bo było tanie, a teraz zdziwiony, że nie działa, jeśli to w ogóle działać w Twojej konfiguracji miało by prawo.
    Kup splitter, switch HDMI z prawdziwego zdarzenia, które rzeczywiście spełnia jakieś normy, parametry, a nie polutowane kabelki w wielkiej wtyczce.
    alks92 napisał:
    Taka informacja od dostawcy.

No to mu zgłaszaj reklamację sprzętu.

Reklamuj, kup następną, wymieniaj, nikt szklanej kuli tutaj nie ma, by Ci palcem pokazać co jest winne.
    Może tez być winny amplituner, kable, to co już wspominałem HDCP w wersji wyższej niż przekazuje ten rozgałęźnik, może ampli nie przekazuje tego zabezpieczenia w tak wysokiej numeracji..., może konsola ma HDCP o numeracji 1.4... - coś musisz eliminować, kupić, podstawić w to miejsce, zainwestować kasę - no przykro mi bardzo, inaczej się nie da.
    Możesz jeszcze poszukać kogoś, kto się tym zajmuje na miejscu.

Moje pomysły się wyczerpały, pomysły inne wskazałem.
    Nie mam już nic więcej do dodania w tej materii.
    Powodzenia w rozwiązaniu problemu.

0
  • #21 19 Gru 2014 18:52
    alks92
    Poziom 5  

Dzięki, o taka konkretna odpowiedz mi chodziło, sprzęt do wywalenia, działać w takiej konfiguracji widocznie nie może. Nie spodziewałem się cudów ale po prostu, nie chciałem splitera, myślałem, że ten wynalazek zda egzamin, ale no cóż widocznie tak jak mówisz konsole działają inaczej niż dekoder.

Kupię spliter.

Temat do zamknięcia.

Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

PS. Wesołych i spokojnych świąt :)

0