Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sql/vba - Pobranie danych z SQL Management do excela

Gianni_85 17 Gru 2014 11:38 1809 4
  • #1 17 Gru 2014 11:38
    Gianni_85
    Poziom 6  

Witam ciepło,

Szukałem długo w necie rozwiązania a nie udało się i zrezygnowany zwracam się z prośbą o pomoc.

Potrzebuje pobierać dane sql (wersja 2008) z bezpośrednio do excela (wersja 2010) z uwierzytelnianiem windows.

Zapytania do bazy już mam gotowe chodzi tylko o to by te zapytania wkleić w kod vba (szablon) by stworzyć 6 różnych makr, które później zostaną połączone w 1 dużą procedurę.

0 4
  • #2 17 Gru 2014 13:26
    marek_s1
    Poziom 13  

Witam,

napisz coś więcej, dlaczego zapytania mają być w vba?
    Chcesz kożystać z ADO/DAO?

Spróbowałeś porobic tabele zewnętrzne poprzez "Dane" ->"Dane z innych źródeł " -> "Z programu SQL-Serwer "
    Tam jest autentyfikacja widows. kwerendy zwrócą ci dane, na których możesz dalej pracować.

0
  • #3 17 Gru 2014 14:12
    Gianni_85
    Poziom 6  

Chciałem skorzystać z vba ponieważ po pobraniu danych z sql chce je zapisywać w konkretnym skoroszycie na końcu danych z poprzednich miesięcy. Planowałem tak zorganizować dokument by każde makro z zapytaniem (+ informacja gdzie zapisać wynik) było w osobnym module.

Korzystałem z zewnętrznych źródeł danych jednak z pomocą tej funkcji mogę pobrać dane tylko z 1 zapytania i wynik wkleić do konkretnej komórce/nowym arkuszu a ja potrzebuje by dane się wklejały dynamicznie na końcu danych z poprzednich miesięcy.

Nie wiem na czym polega różnica między ADO/DAO :/ wiem tylko, że zalogować się do sql mogę tylko poprzez autoryzację windows.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2014 07:24
    marek_s1
    Poziom 13  

Gianni_85 napisał:

Korzystałem z zewnętrznych źródeł danych jednak z pomocą tej funkcji mogę pobrać dane tylko z 1 zapytania i wynik wkleić do konkretnej komórce/nowym arkuszu a ja potrzebuje by dane się wklejały dynamicznie na końcu danych z poprzednich miesięcy.
    .

Proponuję podzielic Twoje zadanie na dwa:
    1. Utworzyć tyle zapytań ile potrzebujesz - poprzez wielokrotne wywołanie kreatora pobierania danych. Każde zapytanie zapisz w osobnym arkuszu, lub jeśli nie zwracają rozbudowanych wyników, w jednym.
    SQL powinien byc tak zbudowany aby zwracał tylko to co chcesz dopisać do tabeli wynikowej.

2. Kopiowanie z zapytań źródłowych do tabeli docelowej mozna zrobić makrem, nawet przez jego nagranie i późniejsze uruchomienie.

1
  • #5 02 Gru 2015 11:42
    Gianni_85
    Poziom 6  

Sprawda została wyjaśniona. Dziękuję za pomoc :)

0