Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp dvd / Lenovo Laptop - Funkcja Lightscribe

Łukasz Gorzelski 17 Gru 2014 13:48 879 5
  • #1 17 Gru 2014 13:48
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Witam. Zaopatrzyłem się w nagrywarkę dvd z funkcją Lightscribe. Zamontowałem ją w laptopie Lenovo Y530. Wszystko ładnie, pięknie chodzi, ale mam pytanie dotyczące tej fajnej funkcji. Otóż chodzi mi co jest w tym momencie mi potrzebne aby wypalić taką płytę ? ( To że wymagana specjalna płyta to wiem ) Ktoś mi podpowiedział że wymagany jest program do obsługi, ale znowu ktoś inny, wspomniał mi że ta nagrywarka może mi się gryźć z Lenovo. Jakaś pomoc ? Sugestie ?

model nagrywarki : Hp dvd - rw ad 7701-H ( sata )

0 5
  • #2 17 Gru 2014 16:27
    Zwierzak_PAH
    Poziom 20  

1. LightScribe System Software - coś jak sterowniki do obsługi.
    2. LightScribe Template Labeler - prosta aplikacja do edycji i wypalania obrazka

Obydwa łatwo dostępne np z:

http://www.dobreprogramy.pl/HewlettPackard,Producent,1245.html

Można dodatkowo do edycji obrazka stosować takie programy jak:
    ashampoo burning studio etc

Alternatywny soft ma tą zaletę, że są tam lepsze edytory obrazka do wypalenia.

Mała uwaga skoro nie robiłeś tego nigdy. Najbardziej ostre rysunki uzyskasz na CDR, natomiast na DVDR będa trochę zmulone z racji stosowania dodatkowej warstwy ochronnej w technologii DVD.

0
  • #3 17 Gru 2014 17:11
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Posiadam ABS 14 Pl Full ( Ashampoo ) ale właśnie się zastanawiam nad czymś, gdzie jest więcej możliwości edycyjnych na nadruk.

Dodano po 11 [minuty]:

No tego się nie spodziewałem...

Hp dvd / Lenovo Laptop - Funkcja Lightscribe

i na dodatek są jakieś dwa szwagry... no ciekawe...

0
  • Pomocny post
    #4 17 Gru 2014 17:18
    Zwierzak_PAH
    Poziom 20  

Obydwa pliki z Dobreprogramy są na 100% czyste, właśnie je pobrałem i porównałem z plikami które posiadam, a są z serwera HP.

Sumy kontrolne czystych plików:

MD5
    5a13d8437baa036b180f1b38105152b1 *LightScribeTemplateLabeler_1.18.27.10.exe
    dd464e62947a8e522e79a317ec0fe4e1 *LS_Update_1.18.27.10_.exe

W Ashampoo Burning Studio 2013 jest to w opcjach drukowania etykiet, tam gdzie jest obsługa drukowania na drukarkach, po instalacji LS_Update pojawia się wybór drukowania Lightscribe do wyboru.

Coś ostatnio widziałem, że ludzie mieli jakiś upss wchodząc na DP z Opery.

Jest jeszcze strona która powstała po zamknięciu oficjalnej przez HP
    http://lightscribesoftware.org/

Ale nie mogę zagwarantować czy nie dodali tam coś od siebie bo nie sprawdzałem.

0
  • #5 17 Gru 2014 23:19
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Sprawdzałem podaną stronę. No tam niestety nie mam na co liczyć. Co do ściągania plików z dp. Dotychczas nie miałem żadnych problemów. Dzisiaj mnie to zaskoczyło. Ale już sobie poradziłem i w chwili obecnej spróbuję wypalić jakąś etykietę za pomocą Ashampoo Burning Studio 15.

0
  • #6 18 Gru 2014 12:28
    Łukasz Gorzelski
    Poziom 15  

Ponawiam temat, ale już nieco z innej strony. Otóż jak się okazało wypalanie z funkcją Lightscribe nie jest takie trudne jak mi mówił kolega. Najlepszym rozwiązaniem okazał się program Nero 15 z dodatkiem Cover Designer. Mam jednak zastrzeżenia do jakości wydruku.
    Mam świadomość tego że nadruk jest monohromatyczny, ale nie spodziewałem się że wyjdzie taki blady. Czy to jest standardowe ustawienie czy jednak można odcień szarości pogłębić żeby wypalana etykieta była wyraźniejsza ? A może ktoś ma inny pomysł ? Gdzieś wyczytałem na forum że taki nadruk można kilka razy wypalić i wtedy obraz się pogłębia.

0