Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć PEIYING PY250Q do komputera ?

Radek Kaminski 17 Gru 2014 19:18 636 3
  • #1 17 Gru 2014 19:18
    Radek Kaminski
    Poziom 2  

Witam.Jak w temacie chodzi mi o podłączenie subwoofera pod komputer.W komputerze mam 6 wejść na jacka (szary,różowy,zielony,czarny,pomarańczowy,niebieski) w tym trzy już zajęte przez moje głośniki 5.1 creative inspire P580 (zajęte kolory:zielony,czarny,pomarańczowy)Otóż chciał bym żeby sprzęt CREATIVE jak i subwoofer PEIYING PY250Q grały jednocześnie.Co potrzebuję i jak podłączyć ten sprzęt do komputera ? (PEIYING PY250Q ma wbudowany wzmacniacz ale nie ma zasilacza żadnego)Bardzo proszę o szybką pomoc.Z góry dzięki!

0 3
  • #2 18 Gru 2014 03:18
    Polon_us
    Poziom 40  

Radek Kaminski napisał:
    PEIYING PY250Q ma wbudowany wzmacniacz ale nie ma zasilacza żadnego

Jak będzie zasilany ten subwoofer? Bez zasilania całe przedsięwzięcie nie ma sensu.

Swoją drogą, to samochodowy subwoofer ...

0
  • #3 18 Gru 2014 11:30
    Radek Kaminski
    Poziom 2  

Właśnie to chciał bym wiedzieć , co potrzebował bym żeby go podłączyć i żeby działał :) Wiem że samochodowy.

0
  • #4 18 Gru 2014 12:53
    Polon_us
    Poziom 40  

Mam poważne wątpliwości, czy użycie tego subwoofera ma rację bytu.

Nie jest tu problem podłączenie jego do komputera. Problemem jest jego zasilanie. Oryginalnie zasilany jest on z instalacji samochodowej 12V.
    Aby go uruchomić w warunkach domowych konieczne jest użycie zasilacza, który w miarę przyzwoicie zastąpiłby zasilanie samochodowe.

Biorąc pod uwagę moc tego subwoofera - 200W - to minimum, jakie zasilacz musi spełniać jest 12V 16A (może być 15A). I z góry uprzedzam, że zasilacze impulsowe nie wchodzą w rachubę.
    Nie są one przystosowane do takiej pracy.
    Jezeli kolega znajdzie tradycyjny zasilacz o takich parametrach, to proszę podać adres strony w celu sprawdzenia.

0