Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat 1,9D 99'- Kontrolka poduszki.

a.gry 09 May 2005 15:37 8731 13
 • #1
  a.gry
  Level 16  
  Witajcie.

  Mam pytanie dotyczące kontrolki poduszki powietrznej.

  Po rozpięciu poduszki powietrznej w kierownicy , zapaliła sie kontrolka i cały czas świeci. Poduszka została wpięta ponownie ale to nic nie dało . Auto nie było uderzone , przed rozpięciem było ok.

  I moje pytanie ; Czy Vagiem można tą sytuacje przywrócić do normalnego działania???
  Oraz co muszę zrobić?
 • Helpful post
  #2
  wloc
  Level 34  
  wykasowac blad poduszki np vagiem
 • #3
  jkm73
  Level 21  
  sterownik zlapal blad,gdybys to robil na odlaczonym aku prawdopodobnie byloby ok,skoluj vaga,nast wybierz adres 15,potem o2,potem o5,potem 06,prwdopodobnie bedzie to błąd,zapalnik posuszki strona kierowcy,wartosc za duza
 • #4
  a.gry
  Level 16  
  FAJNIE ŻE PISZECIE , ALE MOZE KTOS MI ROZJAŚNI UMYSŁ I PODPOWIE CO OZNACZAJĄ POSZCZEGÓLNE BLOKI 02;05;06 ITD. DOBRZE BY BYŁO WIEDZIEĆ CO SIĘ ROBI.
 • #5
  jkm73
  Level 21  
  sorry,jak nie wiesz,to lepiej jedz do kogos kto ma sprzet i pojecie
 • #6
  a.gry
  Level 16  
  Tak wygląda pomoc??? To po co to forum???
 • #7
  Sady
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam. Sam się spytałeś czy można wagiem, więc dostałeś odpowiedź. Chciałeś konkretnej to też masz
  Quote:
  wykasowac blad poduszki np vagiem
  oraz
  Quote:
  skoluj vaga,nast wybierz adres 15,potem o2,potem o5,potem 06,prwdopodobnie bedzie to błąd,zapalnik posuszki strona kierowcy,wartosc za duza
  masz dokładnie napisane.
  Pomoc jest konkretna, sam się zapytałeś czy można Vagi'em (wyglądało na to że masz pojęcie o co chodzi) a później pytania po co ten VAG ? Jeśli co kolwiek sam robisz, to bez opisu szczegółowego zalazł byś blok (AIRBAG) a nie obrzucał
  Quote:
  Tak wygląda pomoc??? To po co to forum???
  to wygląda że takie tematy powinny być kasowane, jeśli masz za rączke napisane, wytłumaczyłeś sobie sam co było przyczyną, a nie umiesz wejść w program i zobaczyć. Chyba przez neta, ciężko będzie to "ZROBIĆ" za Ciebie.

  Pozdrawiam Sadek i zobacz najpierw program, bo jest bardzo prosty (chodzi o tą usterkę) a nie krzycz ;)
 • Helpful post
  #8
  MarioRz
  Level 19  
  Panie "a.gry" to forum jest właśnie po to aby pomagać
  więc opisuję może troszkę jaśniej niż kolega wcześniej : uruchamiasz vaga wybierasz adres 15 czyli (airbag) następnie jak się skomunikujesz z poduszką (wyświetli się numer sterownika i td...) wybierasz kanał 02 aby odcztytać błędy zapamiętane, nastepnie powracasz i w kanale 05 kasujesz te błedy. Jeśli tego nie rozumiesz to prosiłbym abyś pobawił się na innym sterowniku np silnika albo poproś o pomoc kolegę który zna się na tym, bo może to się skończyć tak, że będziesz rozpoznawany na ulicy bezbłędnie po emblemacie VW odbitym na czole z odpalonej poduszki kierowcy. Pozdrawiam i życzę sukcesów
 • #9
  a.gry
  Level 16  
  Fantastycznie!!!

  I to się nazywa "POMOC" , a nie "udaj się do fachowca".

  Ps. Vaga posiadam od paru dni.

  Dziękuje i pozdrawiam wszystkich.
 • #10
  gst
  Level 11  
  po prostu w chodzisz w airbag
  kasujesz błędy
  wychodzisz i ok
  chyba że zerwałeś taśmę, to wymiana lub naprawa
 • #11
  a.gry
  Level 16  
  Re: gst.

  Proste i wyczerpuj±ce, a jak cieszy.

  Dzięki . A.G.
 • #12
  agmuz
  Level 11  
  witam - mam błąd wynikający z odpięcia poduszek bocznych w siedzeniach kierowcy i pasażera - była wymiana foteli - czy procedura taka sama w vagu jak opisana wyżej ?
 • #13
  arekbp
  Level 11  
  A ja mam troszke z innej beczki pytanko przy połączeniu Vagiem 311 lub 409 ( bez różnicy który soft ) mam info od vaga wyskakujace ze rozpoznal sterownik airbag i moge go uszkodzic przy probie choćby odczytania błędów. Czy istnieje takie niebezpieczeństwo? Wacham się czy kontynułować ponieważ takie niebiezpieczeństwo zawsze istanieje. Sprzęt to KKL opto. Może ktoś coś podpowie? Wejść dalej czy moze spróbować innego softu? Jakiego?
 • #14
  vipereek
  Level 13  
  ,,arekbp,, Radziłbym ostrożność!
  Sprawa polega na tym, iż istnieje pewna seria wadliwych sterowników, montowanych w latach 00-01 r. Ich wada polega na tym iż w momencie skomunikowania się z nimi następuje ich ,,uszkodzenie''.
  Efekt to np. świecąca się (bez przyczyny!) kontrolka poduszek powietrznych oczywiście przy nie zarejestrowanym w sterowniku żadnym błędzie, czy też brak możliwości późniejszego połączenia się ze sterownikiem. Słyszałem też o nieco skrajniejszych przypadkach np. samoczynnym wypaleniu poduszek.