Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PA5560A411 - Programator nie reaguje na przycisk START.

17 Dec 2014 22:28 804 2
  • Level 10  
    Witam,

Mam problem z pralką w temacie. Programator nie reaguje na przycisk start ani w momencie próby uruchomienia dowolnego programu piorącego, ani przy próbie wejścia w tryb serwisowy. Wszystkie inne przyciski chodzą bez problemu. Wykluczyłem zniszczony przycisk po stronie mechanicznej (na bliźniaczym programatorze pralka zadziała). Mam wrażenie, jakby przycisk miał przerwę na ścieżkach dochodzących do niego, lecz nie umiem zdiagnozować gdzie. Ktoś się spotkał z podobnym problemem i/lub wie co może być przyczyną tej usterki?

Pozdrawiam,
    Szechem
  • Level 10  
    TomTDI wrote:
    Zajrzyj: http://www.pralkoporadnik.mkwe.pl/pralkoporadnik/ sporo na temat pralki serii PA55xx

Wcześniej znalazłem tą stronę. Wraz z właścicielem strony (notabene serwisantem/producentem programatorów do amici - polecam z nim bezpośredni kontakt w sprawie serwisu tych pralek), udało nam się ustalić, że w programatorze pralki poszedł przycisk (spalił się). Miałem drugi programator, tam na szczęście był tylko problem z kółkiem programatora, które wstawiłem z poprzedniego i odpowiednio ustawiłem. Dzięki TomTDI za przypomnienie o tym temacie i wstawienie tego linku. Temat do zamknięcia.