Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dwóch pomieszczeń.

18 Gru 2014 03:13 1134 10
 • Poziom 8  
  Witam, nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu więc napisałem tutaj (prośba o wybaczenie do Moderatora, wiem że złamałem święty regulamin) otóż mam problem.
  Planuję urządzić sylwestra w domku jednorodzinnym i problemem jest nagłośnienie, posiadamy sprzęt audio na obydwa piętra, problem polega w odległości i stąd moje pytanie.
  Jeśli powiedzmy na parterze stoi sprzęt audio (wzmacniacz+kolumny) oraz PC
  a na drugim piętrze stoi taki sam sprzęt też z PC, zna ktoś jakąś aplikację za pomocą której włączę muzykę na "Pierwszym piętrze, na komputerze" a drugi komputer puści to samo w czasie rzeczywistym na parterze?, tak by leciał ten sam utwór, a możliwość sterowania była by na pierwszym piętrze?
  Dodam że w owym domu jest sieć przewodowa LAN jak i bezprzewodowa Wi-fi.
  Zależy mi na jakiejś aplikacji która pozwoli PC-1 podłączonemu do LAN (pierwsze piętro) puszczać utwory na sprzęcie Audio-1 w tym samym pomieszczeniu, a PC-2 na parterze (Wi-fi) będzie odtwarzał tą samą piosenkę i wysyłał sygnał do odbiornika Audio-2 (tak jak w przypadku PC-1).

  Mam nadzieję że wszyscy zrozumieli mój przekaz i jeszcze raz przepraszam moderatora ale nie wiedziałem gdzie to napisać, a sprawa jest niecierpiąca zwłoki, do sylwestra tylko 13 dni. Pozdrawiam serdecznie
 • Admin grupy audio
  Najprościej robić radio internetowe. Tzn komputer na dole wysyła strumień, zaś ten na górze go odbiera. Jednakże na pewno wystąpi pewna latencja i może być dziwny efekt. Lepszym rozwiązaniem byłoby kupić jakiś bezprzewodowy transmiter audio i zrezygnować z używania drugiego komputera.
 • Poziom 26  
  Możesz wyjście liniowe z komputera na parterze połączyć ze wzmacniaczem na pietrze przez przewód cieci LAN. Przecież do takiego słuchania muzyki nie potrzeba niezwykłej czystości dźwięków.
 • Poziom 8  
  Pomysł z radiem internetowym jest świetny, muszę sprawdzić tylko, jakie opóźnienie będzie występować.

  zyzy52 napisał:
  Możesz wyjście liniowe z komputera na parterze połączyć ze wzmacniaczem na pietrze przez przewód cieci LAN. Przecież do takiego słuchania muzyki nie potrzeba niezwykłej czystości dźwięków.


  Kable odpadają, za duża odległość, a poza tym nie puścił bym ich po schodach bo wiadomo, ktoś pijany będzie szedł, zahaczy i problem gotowy.
  A poza tym nie wiedziałem że kablem LAN puszcza się dźwięk xD<nie no wybacz>
 • Poziom 41  
  @Kwiatek146 @Artur k. Z powodzeniem stosuję podpytki 4 XLR łączone kablem lan. W wersji utp nie działa fantom :), a w FTP działa :)

  Oczywiście mowa tu o połączeniu symetrycznym.
 • Admin grupy audio
  Symetrycznie na upartego można, ale też pod warunkiem że parami obok nie idzie żaden inny sygnał. Puść sobie 3 parami audio, a 4 parą DMX - zobaczysz co się stanie. :D Zależy jeszcze od długości oczywiście.

  Jednak to odpada, bo mamy do czynienia ze sprzętem HiFi zapewne, a tam nie ma ani wejść ani wyjść symetrycznych.
 • Poziom 8  
  adambyw napisał:
  Problem latencji może rozwiązać to że oba komputery będą odbiornikami radia internetowego.


  To się wiąże z jednym Spliterem Audio jak i puszczeniem przez schody kabli, jakiś inny pomysł? Chyba że źle zrozumiałem, Sylwester za niedługo a mi zależy na bez przewodowym puszczaniu muzyki.

  Edit: Chwila, źle przeczytałem post, masz na myśli że są trzy PC, jeden puszcza muzykę a pozostałe dwa są odbiornikami które na raz odtwarzają sygnał Audio z radia tak ?
 • Poziom 8  
  Artur k. napisał:
  A sprawdziłeś już to opóźnienie?

  Jeszcze nie, 30tego dopiero będę miał wszystko dostępne, wiem że na ostatni dzień ale no niestety.