Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E303 - simlock otelo

18 Gru 2014 07:54 3423 22
  • Poziom 22  
    Witam. Posiadam modem do aero 2 HUAWEI E303 i jest on z napisem "OTELO" prawdopodobnie ma on simlocka. Nie można na nim wprowadzić w ustawieniach żadnej polskiej sieci. Czy żeby modem ten chodził z AERO2 to trzeba wgrywać jakieś oprogramowanie czy tylko simlocka sciągnąć??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy zdjąć simlock.
  • Poziom 22  
    Czy są jakieś kalkulatory do ściągania simlocków oczywiście chodzi mi o darmowe??
  • Poziom 22  
    kubi4 napisał:
    Może załącznik pomoże

W programie co zalaczyles nie ma na liscie modeli 303. W jaki sposob uzyskac numer IMEI a potem wklepac w modem kod odblokowujący??
  • Poziom 22  
    Niby na tej stronie co podałes jest calkulator ale do starego algorytmu. U mnie wskazuje na to, że jest nowy algorytm i nigdzie nie moge znaleźć programu do niego.
    Modem to HUAWEI E303
    model E303s-2
    imei: 866452016180784.
    Ktos pomoże??
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Kalkulator jest nawet do najnowszego algorytmu v201. Proszę użyć tego u góry.

NEW ALGO CODE : 64487063

Proszę też FLASH CODE : 33621162 do zmiany firmware.
  • Poziom 22  
    Skąd moge pobrać inne fimware i czym się kierować przy wyborze żeby modemu nie uszkodzić?? Rozumiem że instalacja firmware polega na wciśnieciu przysłowiowego setup i samo idzie??
    Czym się różni Huawei303 od Huawei303 HiLink??
  • Poziom 22  
    mantoch napisał:
    Poczytaj: http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2-tradycyjny-czy-hilink.html

Aktualizacja FW jest banalnie prosta. Pobierasz aplikację, uruchamiasz, modem zostaje wykryty, soft zostanie zaktualizowany.

Tutaj masz potrzebne narzędzia: http://huaweifirmwares.com/download/category/e303/

Witam. Ze strony co mi napisałeś jest hasło na pliku Huawei E303 Hi-link Firmware Update (11.010.06.02.910) Wiec nie idzie tego wgrać.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Do wypakowania nie ma żadnego hasła, więc pewnie prosi Cię o FLASH CODE, który masz zamieszczony w poście ósmym tej dyskusji.
  • Poziom 22  
    Witam. Nie chodzi o hasło flash kode, ktore się potem podaje tylko o hasło do uruchomienia aplikacji. Po uruchomieniu programu wyskakuje komunikat;
    Application requires password to start.
  • Poziom 22  
    DC - Unlocker 2 Client 1.00.1143

Detecting modem :

selection :
    manufacturer - Huawei modems
    model - Huawei E303 HiLink

Interface : 192.168.1.1
    Found modem : E303
    Model : Huawei E303
    IMEI : 866452016180784
    Serial NR. : E9P7SA1292608541
    Firmware : 22.157.18.03.910
    Hardware ver. : CH2E303SM
    Web UI version : 11.010.12.05.35
    SIM Lock status : unlocked
    Wrong codes entered : 0 (unlock attempts left : 10)
  • Poziom 34  
    Jak zwykle z pomocą przyszły rosyjskojęzyczne strony:

https://3ginfo.ru/downloads675.html

Pamiętaj, że na czas aktualizacji komputer do którego będzie podpięty modem MUSI mieć połączenie z Internetem!

Po prawidłowo wykonanym procesie zamieść informacje jak pokazałeś wyżej.
  • Poziom 22  
    Witam. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale święta zabrały mi cały wolny czas. Wgrałem soft z linka powyżej i teraz przy podłanczaniu modemu nie ma już loga startowego z sieci OTELO tylko HUAWEI.
    Po podłączeniu i skomunikowaniu się z programem DC UNLOCKER wyskakuje:

DC - Unlocker 2 Client 1.00.1154

Detecting modem :

selection :
    manufacturer - Huawei modems
    model - Huawei E303 HiLink

Interface : 192.168.1.1
    Found modem : E303
    Model : Huawei E303
    IMEI : 866452016180784
    Serial NR. : E9P7SA1292608541
    Firmware : 22.157.18.03.910
    Hardware ver. : CH2E303SM
    Web UI version : 12.012.02.00.03
    SIM Lock status : unlocked
    Wrong codes entered : 0 (unlock attempts left : 10)
  • Poziom 34  
    Z tekstu widać, że Web UI zostało poprawnie zaktualizowane.

To jest normalne, gdyż ten firmware jest niebrandowany (pozbawiony cech danego Operatora).

Czy w czymś jeszcze Ci pomóc?
  • Poziom 22  
    Witam ponownie :) Przyszła mi dzisiaj karteczka AERO2
    Ustawiam sieć AERO2 darmowy ale netu nie ma. Jest połączenie 3g a nie ma NET.
    Jakie pomysły.
  • Poziom 16  
    @noidemm też mam modem otelo i już poszło i działa bardzo dobrze w hilinku.

Miałem wcześniej tą samą wersje oprogramowania webui i softu. Po wgraniu wersji 12 web interfejs zaczął strasznie mulić, działał ale ustawienie opcji było bardzo powolne.

Wgrałem to:
    https://3ginfo.ru/downloads511.html

Wersja HiLink11.010.05.03.5021 po wgraniu chodzi błyskawicznie(ma jakiś brand sieci 3, ale nie przeszkadza i nie okraja opcji) apn na darmowy reszta pusta. Karta aero, connect i łączy się. Pod paskami zasięgu napisane play zamiast plus gsm. Możesz sobie ustawić auto łączenie lub co tam chcesz.Niebieska dioda na urządzeniu sygnalizuje pracę w 3g. Działa wyśmienicie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Udało się połączyć ale strasznie wolno chodzi. Spróbuje wgrać soft jaki ma Klaudek669 i napisze co się bedzie działo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Miałem to samo po wgraniu tej wersji 12.012.02.00.03... Już myślałem że nie znajdę takiej na której będzie chodził jak wcześniej. Jednak się udało i znów chodzi jak burza. Po wgraniu tego co podałem wyżej modem pracuje lepiej i szybciej niż huawei e3131s2 w wersji tradycyjnej odpalaniej przez mobile partner z dystrybucji playa z którym to porównywałem tego e303s2.

Hilinka bez problemu można przerobić na zwykły modem... Podczas wgrywania różnych wersji WebUI znalazłem też taką po której modem się zgłasza jak zwykły i trzeba łączyć przez mobile partnera...

Powróciłem do hilinka i nie mam problemów, jest to wiele praktyczniejsze i szybsze rozwiązanie.